Реклама












Конспект НСД в середній групі з ПДР


Гра-подорож для середніх дошкільнят «Подорож по Місту дорожніх знаків»

Автор: Сваровська Олеся Юріївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Шегарский дитячий садок №1 комбінованого виду», Томської області, Шегарский район, село Мельникове

Опис роботи: Даний матеріал буде корисним для вихователів дитячих садків при проведенні занять з дорожньої безпеки. Призначений матеріал для дітей середнього та старшого дошкільного віку.

Загальна педагогічна мета: формування навичок безпечної поведінки на дорогах.

Програмне зміст:

• Закріпити знання дітей про сигнали світлофора;

• Продовжувати закріплювати правила поведінки на проїзній частині;

• Розвивати у дітей почуття відповідальності за дотримання ПДР;

• Закріплювати уявлення про те, що знаки діляться на кілька груп (попереджувальні, інформують, що забороняють);

• Вправляти в орієнтуванні в оточуючому середовищі. Активізація словника:

• Закріпити в мові дітей слова: пішохід, пасажир, тротуар;

• Закріпити у мовленні назви дорожніх знаків.

Інтегративні завдання:

«Безпека»:

- розширювати та закріплювати знання дітей про сигнали світлофора, ПДР;

- продовжувати знайомити дітей з дорожніми знаками;

- заохочувати прагнення дітей виявляти ініціативу з метою отримання нових знань.

«Комунікація»:

- збагачувати словник дітей назвами дорожніх знаків, транспорту.

«Соціалізація»:

- розвивати ігрову діяльність дітей;

- залучати до елементарним загальноприйнятим нормам і правилам взаємини з однолітками.

«Читання художньої літератури»:

- розширювати словниковий запас дітей віршами, загадками;

- удосконалювати виконавські навички при читанні віршів.

«Художня творчість»:

- удосконалювати вміння володіння ножицями при вирізанні кіл;

- виховувати самостійність, розвивати вміння активно і творчо застосовувати раніше засвоєні способи аплікації.

Форми проведення: інтегроване заняття.

Прийоми: сюрпризный момент - Світлофор, Навигашка.

Методи: словесні, наочні, практичні.

Хід заняття:

1. Організаційний момент

Вихователь: Хлопці, подивіться, скільки сьогодні прийшло до нас гостей, давайте з ними поздороваемся.

- Настрій у вас яке?

Діти: - Гарний!

Вихователь: Давайте це гарний настрій подаруємо гостям. Діти дмухають на долоньку.

Проводиться розминка (вірші С. Міхалкова).

На двох колесах я кочу, (Йдуть по колу одне за одним.)

Двома педалями верчу, (Йдуть, високо піднімаючи коліна.)

Тримаюся За кермо, дивлюся вперед, (Тримають руками уявний кермо.)

Я знаю: скоро поворот. (Повертаються і йдуть в іншу сторону.)

По закінченні сідають на стільці.

2. Основна частина

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в подорож у Місто Дорожніх знаків.

Уважно подивіться на картину. Що ви на ньому бачите? (Відповіді дітей.)

Вихователь: Так, багато машин на вулицях: вони везуть дорослих на роботу, дітей - дитячий садок, доставляють продукти в магазини. На цій картині ви бачите безпечний рух автомобілів та пішоходів.

- Як ви думаєте, чи скрізь можна ходити? (Відповіді дітей)

Вихователь: «По місту, по вулиці,

Не ходять просто так.

Коли не знаєш правила

Легко потрапити в халепу.

Весь час будь уважним,

І пам'ятай наперед:

Свої правила мають

Водій і пішохід!!!»

З'являється Навигашка.

Навигашка: Для безпеки руху транспорту і пішоходів створені спеціальні правила, які потрібно обов'язково знати і виконувати.

Навигашка: Хлопці, щоб не розгубитися на вулиці і не потрапити в біду нам на допомогу прийдуть дорожні знаки.

Багато є різних знаків-

Ці знаки потрібно знати,

Щоб правил на дорозі

Ніколи не порушувати.

 

Червоне коло позначає

Обов'язковий заборону.

Він говорить: «не Можна так їхати»

Або «Тут дороги немає».

 

А ще бувають знаки -

Взяті в синій квадрат.

Як і де можна проїхати,

Ці знаки говорять.

 

Запам'ятай дорослий і дитина,

Цей знак завжди попередить.

Якщо бачиш червоний трикутник,

Отже, що чекає нас попереду.

 

Синій прямокутник

Вам допоможе, де знайти

Зупинку і заправку -

Все, що потрібно вам на шляху.

Дидактична гра «Збери дорожній знак».

(Діти розповідають, який знак вони зібрали)

- На вулиці зустрічається багато різних дорожніх знаків. Вони розповідають про те яка дорога, як треба їхати, що дозволено і чого не можна робити. Кожен знак має свою назву і встановлений в такому місці, де він необхідний. Давайте з ними познайомимося:

1. Ось звичайний перехід

По ньому йде народ

Тут спеціальна розмітка

«Зеброю» зветься влучно!

Білі смужки тут

Через вулицю ведуть.

Вихователь: Як ви думаєте, чому смужки на зебрі білі?

Діти: Білі смужки для того, щоб їх було добре видно навіть вночі.

2. Бачиш, знак он там висить?

Цей знак нам говорить

Щоб не потрапити в біду!

Потрібно переходити тут

Тут підземний перехід,

Тут надземний перехід -

Він переведе тебе

Під землею, над землею - це ясно

Йти людям безпечно.

 

3. Молодший брат дивиться в упор:

«Пішохід, дивись, постій»!

Лише зелений чоловічок

Дозволяє шлях додому,

Пішохідний світлофор.

 

4. В дощ і в ясну погоду

Тут не ходять пішоходи.

Каже їм знак одне:

"Вам ходити заборонено!"

 

5. Посеред дороги діти,

Ми завжди за них у відповіді.

Щоб не плакав їх батько,

Будь уважним, водій!

 

6. У цьому місці пішохід

Терпляче транспорт чекає.

Він пішки втомився крокувати,

Хоче стати пасажиром.

Фізкультхвилинка:

Дорога не стежка, дорога не канава,

Спершу дивись ліворуч, потім дивись направо.

Ти повернись наліво, одного поруч посміхнися.

Топні правою ногою: 1, 2.3,

Поколиши головою: 1, 2.3,

Руки вгору ти піднімай

І поплескай: 1, 2, 3.

Вихователь: У пішоходів і водіїв є ще один помічник. Відгадайте, який.

Три очі кліпають,

Три очі блимають,

Вулицю нам перейти допомагають.

(Світлофор.) (Світлофор)

Світлофор: Правильно, хлопці, це світлофор. Хлопці, як ви думаєте, навіщо потрібен світлофор? А про які очах йдеться у загадці? (відповіді дітей)

Діти: Світлофор регулює рух на вулицях міста, щоб на вулицях був порядок.

- Що ж означають сигнали світлофора? (відповіді дітей)

- Червоний?

- А жовтий? (відповіді дітей)

- А зелений? (відповіді дітей)

- Молодці, хлопці, знаєте про сигнали світлофора.

Зараз ми з вами пограємо в гру.

Проводиться рухлива гра «Сигнали світлофора».

3. Практична частина (виготовлення світлофора)

Пояснення прийомів і послідовності роботи.

Вихователь роздає заготовки світлофорів.

Вихователь: Хлопці, подивіться, чого тут не вистачає?

Діти: Вогників.

Вихователь: А загоряться вони, коли ви виріжете з цих квадратиків красиві кружечки і наклеїти їх у певній послідовності. Який кружечок ви наклеїте вгорі?

Діти: Червоний.

Вихователь: В середині?

Діти: Жовтий.

Вихователь: І внизу, буде...

Діти: Зелений.

Вихователь:Щоб пальчики краще працювали їх потрібно розім'яти.

Пальчикова гімнастика:

Раз, два, три, чотири, п'ять.

(Разжимаем пальці з кулака по одному, починаючи з великого.)

Вийшли пальчики гуляти.

(Ритмічно разжимаем і стискаємо всі пальці разом.)

Раз, два, три, чотири, п'ять.

(Стискаємо по черзі, широко розставлені пальці в кулак, починаючи з мізинця.)

В будиночок сховалися знову.

(Ритмічно стискаємо всі пальці разом.)

Вихователь: Нагадую вам, друзі, що з ножицями не можна пустувати.

Світлофор: Молодці! Всі впоралися із завданням. Дякую вам хлопці за зроблені світлофори, завдяки вам у мене тепер є ще помічники на дорогах. Ну, мені пора, до побачення.

4. Підсумок

Вихователь: Сьогодні ми з вами здійснили подорож по місту Дорожніх знаків. Вам сподобалося наше подорож? (Відповіді дітей)

Проводиться «Дорожня гра»

· Виходячи на вулицю

Приготуй заздалегідь

Ввічливість і стриманість ,

А головне - ......Увагу.

· На дорозі встав в дозор

Лупатий ...? Світлофор

· Зелений світло відкрив дорогу:

Переходити хлопці...Можуть!

· Червоний світло нам каже:

- Стій! Небезпечно! Шлях Закритий!

· Всі будьте правилом вірні:

Тримайтеся... Правого боку!

· І навіть звірята знають:

На дорозі не ... Грають!

· Лихачу накаже «Стій!»

На дорозі ... Постовий.

· Всі водієві розповість,

Швидкість вірну вкаже.

Біля дороги, як маяк,

Добрий друг - ... Дорожній знак.

· Де ведуть сходи вниз,

Ти спускайся, не лінуйся.

Знати пішохід зобов'язаний:

Тут ...? Підземний перехід

· Якщо потрібно пішоходу

Бруківку перейти?

Відразу шукає пішохід

Знак дорожній ... ? Перехід.

· Коли на дорозі підходжу,

То маму.............. за руку тримаю.

· Відгадайте, хто йде?

Ну звичайно,............... пішохід!

Молодці хлопці!

Вихователь: Ось і закінчилась наша подорож по Місту Дорожніх Знаків.

Правила руху дотримуйся завжди,

Щоб не трапилася на вулиці біда!