Реклама




Сценарій свята для дитячого садка «На балу у Попелюшки»


Заняття - свято «На балу у Попелюшки»

Автор: Гилязова Венера Азатовна - вихователь ТМБ ДНЗ «Дитячий сад комбінованого виду «Казка»

Опис роботи: Заняття може проводитися як груповий свято. Діти приходять на бал за запрошенням невідомого казкового героя. Всі діти святково вдягнені. Наряди можуть бути і сучасними, і належать іншим епохам. В цей день не робляться ніякі зауваження. Діти відчувають себе князями і княгинями, графами та графинями, герцогами і герцогинями. Потрібно намагатися, щоб діти почували себе розкуто і відчували радість від свідомості краси, не руйнуючи чарівність казки; тільки в цьому випадку вони добре виконають свої статево-рольові функції - справжніх чоловіків і жінок. Дане заняття будуть корисно для педагогів дошкільних установ.

«НА БАЛУ У ПОПЕЛЮШКИ»

Мета: Закріпити всі знайомі форми полоролевого поведінки.

Програмні завдання:

1) перевірити, як діти засвоїли різні форми полоролевого поведінки.

2) формувати навички спілкування один з одним;

3) розвивати естетичний смак у дітей;

4) доставити дітям радість

Інтегрування освітніх галузей: соціалізація, музика, читання художньої літератури, комунікація.

Попередня робота: Читання казок: «Попелюшка»; гра - розвага «Лицарський турнір», гра - конкурс «Посвята дівчаток «Леді», бесіди - міркування «Що таке бал?» ( Напередодні вихователь проводить бесіду - роздум про балі, щоб обговорити деякі правила і врахувати побажання дітей).

Запрошення від невідомого героя казки:

«Ой, хлопці, так набридло

В товстій книжці спати та спати...

Я одного разу не стерпіла

Злізла з полиці на ліжко,

А з ліжка на підлогу відразу.

І затіяла проказу,

Превеселый маскарад.

Потанцюємо, пограємо,

Буде свято хоч куди.

Чекаю вас милі, рідні

Буде справжній бал»

Матеріали та обладнання: м'ячі прикраси для залу, стільці по кількості учасників, музична апаратура, музичні записи для виконання танців: «Вальс», «Полька», «Добрий Жук», квіти для складання букета.

Метод навчання: гра.

Хід заняття

Вступ.

Звучить гарна музика. Діти парами входять в зал. Хлопчики ведуть дівчаток за руку. Церемоніймейстер представляє кожну пару, голосно називаючи ті прізвища, які діти придумали напередодні. Хлопчики кланяються господині балу, дівчатка роблять реверанс.

Церемоніймейстер:

- Один на одного подивіться,

Помилуйтеся, не поспішайте,

А тепер кавалери дам своїх

На перший танець запросіть.

1. Перший парний танець «Вальс» (1,2,3 на носочки)

Діти танцюють у складі тих пар, які увійшли в зал. Після танцю кавалери відводять дам на місце.

Вихователь:

- Одну просту казку, а може і не казку,

А може і героя, хочу вам показати,

Її всі пам'ятають з дитинства, а може і не з дитинства,

А може і не пам'ятають, але будемо згадувати.

Попелюшка:

- Скоріше б наблизився вечір,

І час настав довгоочікуваний,

Що б мені в позолоченій кареті

Приїхати на казковий бал.

Ніхто в палаці не впізнає,

Звідки я, як я зовусь.

Але лише опівночі настане,

До себе на горище я повернуся.

Церемоніймейстер:

- Ви здогадалися шановні гості хто господиня сьогоднішнього балу?

Гості (діти):

- Попелюшка.

Вихователь:

- Попелюшка ти запросила нас на бал, чому ж ти така сумна? Невже все не можеш забути ту історію з туфелькою?

Попелюшка:

Був такий чудовий бал,

Сам король там танцював,

А потім я втекла,

Туфельку там втратила.

Вихователь:

- Ось утекла Попелюшка, а принц шукав її і довго не міг знайти. Давайте розвеселимо Попелюшку, та й самі пограємо в веселу гру.

2 .Игра - танець «Шукай»

Вихователь:

- Гості дорогі, а цю історію ми знаємо все.

3. Вікторина "Попелюшка"

1) Чому мачуха не злюбила дочка свого чоловіка? (Її дочки були сварливими. зарозумілими, поруч з Попелюшкою вони здавалися ще гірше).

2) Чому пасербицю прозвали Попелюшкою? (Виконавши роботу по дому, вона забивалася в куточок біля каміна і сиділа на ящику з золою).

3) Яке диво створила фея, щоб Попелюшка змогла відправитися на бал? (Вона перетворила гарбуз на карету, мишей у коней, ящірок у лакеїв, а щура в кучера).

4) Яка умова повинна була виконати Попелюшка? (Вона повинна була повернутися до 12 годин ночі).

5) Як сестри зустрілися з Попелюшкою на балу? (Попелюшка розшукала сестер, пригостила їх апельсинами, які їй підніс принц).

6) Як принцу вдалося розшукати Попелюшку? (За його наказом всім дівчатам королівства приміряли туфельку, втрачену Попелюшкою на балу)

7) Що зробили сестри, дізнавшись: що Попелюшка - наречена принца? (Вони кинулися їй в ноги)

8) Як Попелюшка показала, що вона не тільки гарна, але й добра? (Вона їх пробачила за те, що сестри погано ставилися до неї).

Церемоніймейстер:

Що, ж бувають огорченья,

Тільки я такого мненья:

Скоріше їх забудьте,

І самі будьте добрішими.

Гостя (1 дитина):

Добрим бути зовсім не просто,

Доброта не залежить від зросту,

Не залежить доброта від кольору,

Доброта - не пряник, не цукерка.

Церемоніймейстер:

Гаразд, вистачить, не сумуйте,

Все пройшло, ви забудьте,

Чи Не хочете ви стати,

Нашу польку танцювати.

Попелюшка:

А я заспіваю вам пісеньку, дитячу, чарівну трохи, від неї просто робиться весело на душі. А називається вона "Добрий жук".

4. Полька «Добрий Жук»

Вихователь:

Сьогодні бал у друзі у вас ,

Ну ж веселіться,

Ви в гостях у Попелюшки,

Ну - ка посміхніться.

5. Гра «Тому, хто праворуч посміхнись тому, хто зліва посміхнись»

Церемоніймейстер:

- Пані та панове! Пропоную пограти в гру «Зберемо букет для Попелюшки», на кожну квітку називаємо ті якості, якими повинні бути леді і якими джентльмени.

6. Гра «Зберемо букет»

Попелюшка:

- Ой, скільки добрих слів. Який чудовий букет. Спасибі вам, дорогі мої.

Ставайте гості в коло,

Праворуч один, і ліворуч один,

У хороводі нашому дружному,

Веселий танець станцюємо.

7. Танець «Ну і до побачення»

Завершення балу.

Ось і завершився наш казковий бал,

Буде день і буде вечір,

До побачення, до нової зустрічі!

Гості розходяться у складі тих же пар, в яких заходили. Церемоніймейстер оголошує, яка пара видаляється. Перед відходом гості чемно вклоняються Попелюшку.