Реклама












Сценарій спортивного розваги для молодших дошкільнят


Спортивна розвага для дітей молодшого дошкільного віку «Пригоди Буратіно з цифрою п'ять»

Автор-укладач: Малюкова Світлана Петрівна, інструктор з фізичної культури МБДОУ д\с №7 «Колосок» р. Петровська Саратовської області

Мета:

- закріплювати уявлення про здоровий спосіб життя (заняття фізкультурою і спортом), рахунок до п'яти ;

- вправляти у різних видах повзання, стрибки, ходьба по обмеженій поверхні, метання в ціль;

- вчити долати труднощі, швидко приймати рішення, розвивати увагу, пам'ять, уяву; виховувати почуття товариства і взаємодопомоги.

Обладнання: магнітофон, картинка з цифрою 5, повітряні кулі 5 штук, ребриста дошка, дуга, «сніжки» для метання, 5 обручів, розрізні цифри 5 -2 штуки, 5 золотих монет, золотий ключик, чарівна скринька, сюрприз - шоколадні монетки.

Музичний супровід: пісня Шаїнського «Усмішка» (розминка), пісня «Барбарики».

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Інструктор з фізичної культури в костюмі Буратіно приходить до дітей.

Буратіно:

Здравствуйте мої друзі, а чи впізнали ви мене?

Це дуже дивний

Дерев'яний чоловічок.

На землі і під водою,

Шукає ключик золотий.

Всюди ніс встромляє він довгий...

Хто ж це ? (Буратіно)

Хлопці, ви вивчили цифру 5, а тепер йдемо грати. Ой, хлопці мої золоті розкотилися по залу їх нам потрібно зібрати і знайти цифру 5, допоможете? Ви в шлях далекий і нелегкий готові зі мною піти?

Діти: Так!

Буратіно: - В дорозі нам треба бути сильними, сміливими, спритними, вмілими. Для цього нам треба розім'ятися?

Діти: Так!

Буратіно: -Швидко встали всі в кружок, повторюй за мною дружок

(звучить пісня «Усмішка»)

Весела розминка

1. 1.И.п. - ноги на ш.ш, руки в сторони:

«Щоб бути сильним і сміливим робимо зарядку. Раз - туди і два - сюди, буде все в порядку» (повороти тулуба в сторони).

2. І. п. - ноги на ш.ш., руки в сторони.

«Треба руки підкачати, щоб стати ще сильніше. Раз і два і три, чотири немає сильніше нас у цьому світі» (згинання та розгинання рук до плечей - в сторони, вперед - вправа «бокс»)

3. В. п. ноги нарізно, руки опущені

«Накачаем ми води, раз і два, і три, чотири» (вправа «насос»)

4. В. п. ноги нарізно, руки вгорі, кисті в замок

«А тепер наколем дров- «колка дров»»

5. В. п. ноги разом, руки на пояс

«Ми зберемо ті дрова і раз і два, раз і два» (присідання)

6. І. п. - основна стійка - ходьба на місці

«Руки, ноги підкачали - ми ще сильніше стали. Раз, два, раз, два - будемо сильними завжди».

Вправа на дихання «Кулька»

Кулька мій повітряний.

Який ти неслухняний!

Навіщо ти відв'язався,

Навіщо помчав угору?

Повертайся скоріше, кулька!

Повернися!..

Підняти руки вгору - вдих, повільно опускати вниз - тривалий видих з вимовленням звуку «Ш-ш-ш...». (дається «Золотий»)

Буратіно: - Молодці, хлопці! Тепер ви сильні і нам можна відправлятися в шлях. Але, щоб знайти мої золоті, нам треба 5 перешкод пройти.

2. Основні види рухів «Весела стежка»

1. Ходьба по ребристій дошці(рівновагу).

2. Повзання під дугу на четвереньках.

3. Повзання в « тунель» (подлазанье).

4. Стрибнути вгору, дістати повітряні кулі (стрибки).

5. Метання в ціль «снєжка» (метання).

Звучить музика «Барбарики» діти поточно виконують завдання.

Вправа на дихання «Шалтай-болтай».

Шалтай-базікай висів на стіні (поворот тулуба вправо-вліво)

Шалтай-базікай звалився уві сні (видих - розслабилися)

(дається «Золотий»)

3. Буратіно: - Молодці хлопці! Із завданням впоралися, подолали всі перешкоди, які були у нас на шляху. Ой, а ось загадка і нам треба її відгадати і отримати ще один золотий:

1. П'ять братів - всім одне ім'я, роками рівні, зростанням різні (Пальці).

2. У двох матерів по п'ять синів. (Руки і пальці)

(дається «Золотий»)

4. Буратіно: - Молодці, хлопці! А давайте порахуємо до 5.

Пальчикова гімнастика «5 пальчиків»

Раз, два, три, чотири, п'ять будемо пальчики вважати.

Раз - це великий пальчик. Товстенький, важливий такий.

Два - вказівний пальчик. Він непосидючий хлопчик.

Три - середній пальчик. На долоньці він інших трошки довший.

Чотири - безіменний, він з мізинцем б'є поклін.

П'ять - мізинчик пальчик.

Він самий маленький братик, бешкетник, плутишка!

Візьмемося братиків порахувати: раз, два, три, чотири, п'ять їх звичайно 5! Раз, два, три, чотири, п'ять, ми навчилися рахувати!

(дається «Золотий»)

5. Буратіно: - А тепер потрібно п'ятірку скласти, щоб отримати золотий. (Викладаємо цифру 5 з частин).

- Цифра 5 з великим черевцем, носить кепку з козирком. Наші діти цифру 5, дуже люблять отримувати. (дається «Золото»)

Рухлива гра «Веселі хлопці».

Діти стоять на одному боці майданчика за межею. На протилежному боці майданчика також проводиться друга риса. У центрі майданчика знаходиться ловишка. Гравці хором вимовляють:

«Ми, веселі хлопці,

Любимо бігати і скакати,

Ну, спробуй нас наздогнати.

Раз, два, три - лови!»

Після слова «лови!» діти перебігають на іншу сторону майданчика, а ловишка їх ловить. Той, кого ловишка встигне засалити, перш ніж той перетне межу, вважається спійманим, відходить убік і пропускає одну перебіжку. Після двох перебіжок вибирається другий ловишка. Гра повторюється 2 рази

Буратіно: - Хлопці, спасибі, що допомогли мені зібрати п'ять злотих монет і тепер ми можемо відкрити золотим ключиком чарівна скринька

Буратіно золотим ключиком відкриває скриньку

Буратіно: Подивіться, тут «Монеточки» лежать, хочу пригостити хлопців!

Буратіно пригощає хлопців шоколадними монетами

Учасник конкурсу для педагогів «Краща методична розробка»