Автор: Дмитрієнко Анастасія Євгенівна, викладач «МБОУ ДОД Дитяча школа мистецтв №54»
Даний урок складений за адаптованою робочої програмі «Ритміка і танець» для дітей 1 року навчання (5-6 років). Це відкрите заняття першого півріччя. У ньому представлені танцювальні ігри, на розвиток почуття ритму, фантазії, імпровізації, перестроювання.
Даний матеріал запропонований в ігровій формі, з використанням сюжетних казкових образів для дітей, що служить відмінною базою для успішного розуміння і вивчення дитиною танцювальних рухів, і постановок. Призначений для тих, хто працює з дітьми 5-6 років, для хореографів, які працюють з дошкільнятами, а також для працівників дошкільних установ.
1. Тема уроку: «Навички виразного руху. Робота в парах»
2. Тип уроку: комбінований
3. Мета: всебічний розвиток дитини, розвиток музичності і ритму на заняттях, формування творчих здібностей і розвиток індивідуальних якостей дитини, засобами музики і ритмічних рухів.
4. Завдання:
- розвивати почуття ритму;
- вчити слухати і чути музику;
- сприяти формуванню виразності рухів, образності у виконанні;
- прищеплювати учням культуру спілкування між собою
5. Форма роботи: групова, парна, ігрова
6. Обладнання і джерела інформації:
- музичний центр
аудіо записи
- фортепіано
7. Методи навчання: практичний, словесний
8. Структура уроку:
1. Організаційний момент (організований вхід дітей у клас і побудова лінії, поклін - привітання) - 3 хвилини
2. Розминка на середині: (розігрів всіх груп м'язів) - 10 хвилин
3. Стрибки по колу - 7 хвилин
4. Основна частина: игроритмика (танці - ігри по колу під читання віршів), музично - ритмічні етюди, вправи на орієнтування в просторі (перешикування в колону по одному, по двоє, по чотири) - 20 хвилин
5. Заключна частина: вправи для відновлення дихання, роботи рук, уклін - 5 хвилин.
6. Підведення підсумків. - 5 хвилин.