Реклама




Конспект інтегрованого заняття у середній групі


Інтегроване заняття в середній групі «Подорож до лісу»

Автор: Артюшина Ольга Валентинівна - вихователь ТМБ ДНЗ «Дитячий сад комбінованого виду «Казка»

Опис роботи: інтегроване заняття з дітьми середнього дошкільного віку з лексичної теми «Дикі та домашні тварини». При побудові заняття були використані такі види діяльності, як пізнання, комунікація та ігрова. Заняття може застосовуватися вихователями ДНЗ.

Інтегроване заняття в середній групі «Подорож до лісу»

Мета: познайомити дітей з тваринами жарких країн. Уточнити знання дітей про дерева, свійських і диких тварин та їх дитинчат. Формувати у дітей граматичний лад мовлення: вживання прийменників, освіта прикметників. Виховувати інтерес до природи і бережне ставлення до неї.

Збагачення словника: горобинові грона, тварини жарких країн.

Активізація словника: назви домашніх тварин та їх дитинчат, їх житла; назва дерев.

Попередня робота: бесіди про домашніх та диких тварин, умови їх життя; читання художньої літератури, дидактичні ігри «Чия мама?», «Чий будиночок?», «З якого дерева листок?»; розглядання ілюстрацій; знайомство з природоохоронними знаками; словесні ігри.

Матеріал: картинки дерев (береза, дуб, ялина, горобина), листочки дерев, іграшки тварин (домашні, дикі тварини жарких країн); макети (Будинок, ліс, пальми); природоохоронні знаки.

Зміст організованої діяльності дітей

1. Організаційний момент

Вихователь: діти, ви любите подорожувати?

- А на чому можна подорожувати? (Поїздом, літаком, автобусом, машиною).

- Я пропоную вам вирушити в подорож у ліс.

- Ви згодні? (Відповіді дітей).

- Хлопці, але перш ніж відправитися в подорож у ліс, давайте підійдемо до знаків і пригадаємо правила поведінки в лісі.

Вихователь показує знаки: «Що цей знак означає?» (Діти відповідають).

- Молодці, ви знаєте як вести себе в лісі, щоб не нашкодити природі.

- Ви готові до подорожі?

- Діти, ми з вами поїдемо в ліс на машині, візьміть кермо і поїдемо: «Р-Р-р-р»:

По дорозі прямо ... їхали,

На гірку ... в'їхали,

З гірки ... з'їхали,

Прямо ... поїхали,

Через місток ... переїхали,

У ліс ... заїхали,

На галявину ... приїхали.

2. Основна частина.

- Водії приїхали в ліс, а в лісі ростуть такі красиві дерева!

- Діти, подумайте і скажіть, що є у дерева? (Корінь, стовбур, гілки, листя).

- Водії вирішили позмагатися, хто більше знає назв дерев.

(Вихователь виставляє картинки: ялина, дуб, береза, горобина).

- Як називається це дерево? (Ялинка).

- Як ви дізналися, що це ялина? (У цього дерева замість листя - голки).

- Скажіть назву цього дерева. (Береза).

- Як можна дізнатися березу? (У цього дерева білий стовбур).

- Хто впізнав це дерево? (Дуб).

- А чому ви думаєте, що це дуб? (У нього товстий, могутній стовбур).

- А це дерево ви знаєте? (Горобина).

- Як її можна дізнатися? (На цьому дереві ягоди червоні).

- Хлопці, на горобині ягоди висять гронами. Ось це грона горобини.

Повторіть, що це? (Грона).

3. Розвиваюча гра «З якого дерева листочок»

- Молодці, правильно назвали дерева.

А тепер давайте спробуємо дізнатися, з якого дерева листочок.

(Листя лежать на підлозі, діти визначають і підносять до дерева).

- Назвіть цей листочок. (Березовий).

- Як називається цей листочок? (Дубовий).

- А цей лист? (Горобиновий).

- А ця гілочка, як називається? (Ялинова).

- Молодці, хлопці, всі листочки знаєте. Поїдемо далі.

4. Гра «Допоможи тваринам знайти свій будинок»

Ось ми приїхали на лісову галявину, а тут зібралося багато різних тварин і не можуть знайти, хто, де живе.

(На килимі іграшки тварин: домашні, дикі тварини жарких країн).

- Хлопці, ви хочете допомогти тваринам знайти свій будинок? (Відповіді дітей).

Тоді расселите тварин туди, де вони живуть (Будинок, ліс, пальми).

(Діти виконують завдання).

- Як називають тварин, які живуть поряд з людиною? (Домашні).

- А чому їх називають свійськими? (Вони живуть поруч з людиною, він доглядає за ними, годує їх).

- Правильно, хлопці, людина турбується про домашніх тварин, а вони приносять йому користь.

- Людина будує для корови будинок, як він називається? (Корівник).

- А де живе кінь? (У стайні).

- А у собаки, як називається будиночок? (Будка)

- А де живуть коза і вівця? (У загоні).

- Хлопці, а де живуть дикі звірі? (У лісі).

- Чому їх називають дикими? (Вони живуть в лісі і самі добувають собі їжу).

- Правильно, хлопці, дикі звірі живуть у лісі, самі про себе дбають, добувають собі їжу і приносять лісу користь.

- Хлопці, як називається у білки будиночок? (Дупло).

- Де спить ведмідь? (У барлозі).

- У лисиці, який будиночок? (Норка).

- Хто живе в лігві? (Вовк).

- Хлопці, подивіться, у нас на галявині залишилися ще тварини.

Назвіть, хто залишився? (Тигр, жираф, бегемот, лев, слон).

- Як ви думаєте, де живуть ці тварини? (Відповіді дітей).

- Як їх називають? (Тварини жарких країн).

- А жити вони у нас будуть там, де стоять пальми.

Віднесіть тварин жарких країн до пальм.

- Ви молодці, хлопці, допомогли всім тваринам знайти свій будинок.

5. Гра «У кого хто?»

Вихователь: пропоную вам пограти в гру «хто кого?»

- Я буду називати доросле тварина, а ви його дитинча:

У корови ...- теля.

У кішки ...- кошеня.

У собаки ...- щеня.

У коня ...- лоша.

У кози ... - козеня.

У вівці ...- ягня.

У ведмедиці ...- ведмежа.

У ежихи ...- ежонок

У білки ... - білченя

У вовчиці ...- вовченя

У зайчихи ...- зайченя

У лисиці ...- лисеня

- Молодці, хлопці, добре знаєте тварин та їх дитинчат.

- А тепер нам пора повертатися в дитячий сад. Водії, візьміть кермо і поїхали:

По дорозі прямо ...- їхали,

На гірку ... в'їхали,

З гірки ... з'їхали.

Прямо ...поїхали,

Через місток ... переїхали,

В дитячий сад ...приїхали.