Реклама




Конспект ігрового заняття для дітей 5-6 років


Конспект ігрового заняття в об'єднання «Заниматика» для дітей 5-6 років

Ігрове заняття з предмету «Заниматика» «Подорож математичним стежками»

Автор: Шарифуллина Надія Іванівна, педагог додаткової освіти МБОУ ДОД Центру дитячої творчості р. Азнакаево Азнакаевского муніципального району РТ

Опис матеріалу: пропоную вам конспект ігрового заняття для дітей старшої групи (5-6 років) за темою: «Подорож математичним стежками». Це відкрите заняття для батьків за перше півріччя.

Даний матеріал буде корисним для вихователів старшої групи дитсадків і педагогам додаткової освіти шкіл раннього розвитку ЦДТ. Цей конспект розвиває увагу, пам'ять, мислення. Розширює просторове уявлення.

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація».

Тема ігрового заняття: Кількість і рахунок.

Цілі заняття:

- закріпити рахунок в межах десяти (прямий, зворотний);

- сформувати досвід самостійного подолання труднощів під керівництвом педагога на основі рефлексивного методу, досвід самоконтролю.

Завдання:

Навчальні:

- тренувати вміння рахувати в межах десяти у прямому і зворотному порядку, вміння складати числовий ряд;

- закріплювати знання про геометричні фігури;

- вправляти у розв'язанні логічних задач і завдань на кмітливість;

- формувати у дітей інтерес до математики, почуття впевненості у своїх знаннях.

- тренувати розумові операції - аналіз, порівняння, узагальнення, абстрагування.

Розвиваючі:

- розвивати увагу, пам'ять, мову, уяву, фантазію, уяву, логічне мислення, творчі здібності, ініціативність;

- розвивати дрібну моторику рук.

Виховують:

- виховувати позитивну мотивацію до навчання, інтересу до математики;

- виховувати доброзичливого ставлення один до одного.

Демонстраційний матеріал - таблички з назвою привалів; картина із зображенням восьми метеликів і дев'яти квіточок, іграшка Дідка - лесовичка, картки з числами для гри «заблукали», зображення цифр з 1 до 10 на аркушах паперу розміром А4 для фізкультхвилинки, набірне полотно, геометричні фігури, магнітна дошка, піднос, червоні і зелені яблука з картону, плакат з малюнком яблуні.

Роздавальний матеріал - картки-цифри від 1 до 10; набори площинних геометричних фігур, альбомні листи за кількістю дітей.

Методи і прийоми: пояснення, вказівка, пояснення, запитання, показ, ігровий прийом, заохочення, педагогічна оцінка

Зміст заняття:

Ι. Вступна частина:

Організаційний момент.

а) привітання дітей;

б) перевірка за списком;

в) пояснення теми і завдань заняття.

ΙΙ. Основна частина.

- Ви любите подорожувати? Сьогодні у нас буде незвичайне подорож математичним стежках. З нами піде Дідок - лісовичок, він всі стежки в математичному лісі знає. Нам доведеться багато сьогодні пройти багато завдань вирішити шляхом. Отже, вирушаємо у казкову подорож. А ось і перший привал. А називається він «Важкі задачки».

- На привалі посидимо, і задачки все вирішимо.

- Скільки пальців на одній руці?

- Що буває раніше ранок або вечір?

- Скільки рано вранці очей

- Відкривається у нас?

- Ти та я, та ми з тобою.

Скільки нас?

- Назвіть пори року. (Весна, літо, осінь і зима).

- Скільки кінців у двох палиць?

- У бабусі Даші був онук Паша, кіт Пушок, собака Дружок. Скільки у неї онуків?

- У якої фігури немає ні початку, ні кінця?

- На дереві сиділи 4 птиці: 2 горобця, інші ворони. Скільки ворон?

- Коля прибіг зі школи додому першим, а Оля другий. Хто бігає швидше, а хто повільніше?

- Молодці, хлопці! Ви впоралися із завданням, і ми вирушаємо далі.

Йшли ми, йшли, йшли ми, йшли, на другий привал «Вгадай - ка» прийшли.

А тут всі цифри розбіглися, на галявині загралися.
- Я Попрошу всіх хлопців побудувати числа швидко в ряд!

(Діти повинні викласти числовий ряд з карток із зображенням цифр:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10). Груповий та індивідуальний рахунок у прямому і зворотному порядку.

- А зараз Дідок - лісовичок пропонує нам пограти в гру «Вгадай - ка».

Педагог називає число, яке діти знаходять і показують відповідну картку з цифрою. (Найменше число (1), найбільше число (10)число 3 ... 5...; число, що живе між числами: 3 і 5, 6 і 8, 7 і 9; сусіди чисел 4, 8, 3 і т.д.)

- Молодці, хлопці! Ходімо за Дідком - лесовичком за тропочке далі.

Йшли ми, йшли, йшли ми, йшли і на третій привал прийшли. А називається він «Загадки».

- Хлопці, спробуємо відгадати загадки Дідуся - лесовичка?

1) Немає кутів у мене

І схожий на блюдце я,

На тарілку і на кришку,

На кільце, на колесо. (Коло.)

 

2) Моя загадка коротке:

Три сторони і три кути.

Хто я? (Трикутник.)

 

3) З дитинства я знайомий твій,

Кожен кут тут прямий.

Всі чотири сторони однакової довжини.

Вам представитися я радий.

А звуть мене ... (Квадрат.)

 

4) Немає кутів у мене,

Немає сторін у мене.

І схожий на диню я.

Ну і хто ж відгадав,

Що звуть мене ... (Овал.)

 

5) Є чотири сторони -

Протилежні рівні.

Ще чотири прямих кута

Схожий на холодильник я.

Ну, подумайте, друзі

Як же все звуть мене? ( Прямокутник.)

- Ну, як Дідок - лісовичок, хлопці все правильно відгадали? Йдемо далі?

- Ми йшли, йшли, йшли ми, йшли, а ось і четвертий привал попереду. А називається він «Хованки». Дідок - лісовичок і його друзі геометричні фігурки хочуть пограти з нами в хованки.

Педагог прикріплює на магнітну дошку геометричні фігури - коло, квадрат, трикутник, овал і прямокутник, показує їх, а діти називають

геометричні фігури. Потім педагог говорить: «Ніч». Діти закривають очі, а він ховає одну фігуру. Педагог каже: «День». Діти відкривають очі і показують геометричну фігуру, якої немає. І тоді педагог, повертає фігуру на місце.

Гра в хованки повторюється для всіх геометричних фігур. Також педагог може просто поміняти фігурки місцями, не усуваючи їх.

- Ми йшли, йшли, йшли ми, йшли, а ось і п'ятий привал попереду. А називається він «Фізкультхвилинка». Подивіться, хлопці, скільки тут дерев. А вітер, який піднявся, дерева хитає, зриває листочки. Дідок - лісовичок хоче з вами пограти.

Фізкультхвилинка «Вітер з листям грає...»

«Вітер з листям грає,

То підніме, то кидає.

Кружляє в вальсі листопад.

Пізньої осені наряд.

На гілках білої берізки

7(3,9,4,6...) листочків вціліло».

Діти біжать до тієї цифри, яку називає педагог.

- А тепер ми йдемо далі по математичної стежці. Довго-довго ми йшли і на шостий привал прийшли. Привал називається «Художники-аплікатори».

Дідок - лісовичок хоче, щоб кожен з вас придумав картинку і на альбомному аркуші склав її з геометричних фігур.

Діти виконують завдання самостійно.

- А тепер розкажіть Старичка - лесовичку, з яких геометричних фігур ви зробили свої фігурки: кораблик, рибку, прапорець, дерево і т.д.

- Молодці, а тепер Дідок - лісовичок веде нас за математичної тропочке далі і ось наш останній привал «Рахункова полянка».

- Ви потрапили на чарівну галявину, де росте багато гарних квітів і пурхає багато різнокольорових метеликів.

Педагог показує картину з зображенням квітів і метеликів.

- Скільки метеликів?

- Скільки квіточок?

- Чого більше? Чого менше? На скільки?

- Числам так сподобалося на цій станції, що деякі з них вирушили гуляти і заблукали. Допоможіть їм повернутись назад.

4 , 5 , 6 , 7, ...9; 6 , 7 , 8 , ... 10; 7 , 6 , 5 , ... 3.

- Які числа заблукали?

(Діти піднімають картки.)

- Молодці, хлопці, всі числа ви повернули на свої місця, наша подорож закінчилася. Всі стежки здолали без запинки.

ΙΙΙ. Підведення підсумків:

- А тепер оцініть свою участь в подорож. Якщо ви задоволені своїми успіхами сьогодні і оцінюєте свою роботу на «відмінно» - візьміть червоне яблуко на підносі і наклейте його на яблуню на плакаті, а якщо ви вважаєте, що у вас щось не вийшло і ви могли б зробити краще - візьміть і наклейте зелене яблуко. (Діти оцінюють свою роботу.)

- Заняття закінчилося, спасибі Дядькові - лесовичку за нашу казкову подорож! Скажемо йому до побачення.