Реклама












Конспект уроку читання для 4 класу спеціальної (корекційної) школи VIII виду


Конспект уроку читання для 4 класу спеціальної (корекційної) школи VIII виду
Автор: Ахмедова Зоя Рамисовна, вчитель початкових класів ГКС(к)ОУ «Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат №12 VIII виду» п. Юца Ставропольського краю.
Опис матеріалу: конспект уроку читання для учнів 4 класу спеціальних (корекційних) шкіл VIII виду. Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів корекційних та загальноосвітніх шкіл. Учні на уроці навчаються виразного читання, вчаться спостерігати над образами головних героїв і виявляти риси характерів, аналізують, порівнюють, висловлюють свою думку. Кожен учень на уроці отримує можливість проявити активність, застосувати наявні знання по темі.
Тема уроку: По А. Милну «Вінні-Пух і всі-всі-всі».
Мета: Знайомство з 3 частиною повісті А. Мілна «Вінні-Пух і всі-всі-всі».
Завдання:
• формувати тип правильної читацької діяльності; вчитися спостерігати над образами головних героїв і виявлення рис характерів формувати навички техніки читання;
• розвивати пізнавальний інтерес, емоції, мова, пам'ять;
• формувати в учнів моральні якості особистості, прищеплювати свої погляди і переконання, любов до читання.

Обладнання: презентація до уроку; пісенька Вінні - Пуху; уривок з казки, комп'ютер, проектор, DVD.
Методи і прийоми: словесний (бесіда, розповідь), наочний (метод ілюстрацій), практичний (читання дітей); частково-пошуковий, проблемний.
Хід уроку
0рганизационный момент
Вчитель:
Довгоочікуваний дан дзвінок -
Починається урок.
Кожен день - завжди, скрізь,
На заняттях, у грі
Сміливо, чітко говоримо,
І тихенько сидимо.
Корекційна хвилинка
Знайди зайве: Кролик, Буратіно, Вінні-Пух, П'ятачок.
Актуалізація раніше вивченого.
- З яким твором ви познайомилися?
- Хто автор? (діти: А. Мілн ) (на екран проектується портрет письменника А. Мілна)
-Що ви знаєте про цього письменника? (діти: Алан Мілн, англійський письменник. Він відомий завдяки своїм розповідям про ведмежа, які придумував для свого сина Крістофера Робіна.
- Хто переклав цей твір на російську мову? (на екран проектується портрет Б. Заходера)
-Що вам відомо про Б. Заходере? (діти: Б. Заходер писав вірші і займався перекладами для дітей)
- До якого жанру належить цей твір? (діти:казка)
- Чому ви так думаєте? (вигадана історія)
- Вся казка записана в книзі для читання? (діти:глава з казки)
- Яка тема уроку? (діти:Алан Мілн «Вінні-Пух» Глава, у якій Вінні-Пух пішов у гості, а потрапив у безвихідне становище).
- Хто ж є головним героєм казки? (діти:ведмедик Вінні-Пух) (на екран проектується ілюстрація - ведмедик Вінні-Пух)
-Хто пам'ятає улюблену пісеньку - ворчалку Вінні-Пуха?
Мовна розминка.
Прочитати хором весело, буркотливо, швидко:
Якщо я чешу в потилиці - не біда!
У голові моїй тирса - так!, так?, так!!
І хоча там і тирса,
Але кричалки та викрикування
(А також шумелки, пыхтелки, сопілки)...
Складаю я непогано іноді - так!
-Чому ведмедик названий саме цим ім'ям? (діти: Ведмедик Вінні отримав ім'я від однієї з реальних іграшок Крістофера Робіна, сина письменника. А плюшевий ведмедик Вінні-Пух був названий по імені ведмедиці по кличці Вінні, яка містилася в Лондонському зоопарку. Одного разу Алан Мілн прийшов в зоопарк з чотирирічним сином Крістофером Робіном, який по-справжньому здружився з Вінні).
- Хлопці, Як ми назвали першу частину голови? (діти:Міркування Вінні-Пуха)
- Давайте розповімо, з чого почалася ця історія? Для цього нам потрібні два персонажа - Віні-Пух та Кролик (інсценізація 1 частини) Почнемо сценку з фізхвилинки.
Физкульминутка
По лісі ведмідь йде,
Цей ведмедик шукає мед.
Він голодний, невеселий.
Де живуть лісові бджоли?
То направо повернеться,
То наліво подивиться.
Де тут рій бджолиний в'ється?
Хто серед кущів дзижчить?
Перевірка домашнього завдання
Перш ніж ми почнемо читати 2 частина, згадайте, як ми назвали 2 частина? (діти: Зустріч друзів)
- читання за ролями 2 частини
Гімнастика для очей
- вибіркове читання:
1. Знайдіть уривок з якого можна зрозуміти, чому Вінні-Пух із задоволенням погодився чим - небудь підкріпитися.
2. Що відповів Вінні-Пух на питання Кролика: «Тобі чого намазати - меду чи згущеного молока?»
3. Куди заглянув Кролик, щоб з'ясувати чи не залишилося чого-небудь їстівного?
4. Знайдіть уривок, з якого ми дізнаємося, що подумав кролик, коли Вінні-Пух підвівся з-за столу і сказав, що йому пора йти.
Ритмічне вправу з мовної розминкою
Че-Че-че-че - бруд у Ведмедика на плечі
Чу-чу-чу-чу - викупати його хочу
Чі-чі-чі-чі - тихіше Мишко не бурчи
Ча-ча-ча-ча - адже вода не гаряча
Продовження роботи над текстом
- читання вчителем 3части
- озаглавливание 3 частини (Безвихідне становище)
- робота з питань:
1. В яке «безвихідь» і чому потрапив Вінні-Пух?
2. Який епізод зображено на ілюстрації?
- А зараз я пропоную подивитися уривок з мультфільму.
Хлопці, як ви думаєте, чи знав Вінні-Пух правила поведінки в гостях?
- А ви, знаєте, як потрібно ходити в гості? Давайте перевіримо.
Правила поведінки в гостях (обговорення і висновок)
- Можна приходити в гості, коли заманеться?
Приходь в гості на запрошення.
- В гості можна приходити в будь-якому одязі?
Збираючись в гості, одягнися акуратно і ошатно.
- Чи можна мовчки пройти в кімнату і сісти на диван?
Увійшовши в кімнату, голосно і виразно привітайся з усіма присутніми.
- Чи існують якісь правила поведінки за столом?
Дотримуйся правила поведінки за столом.
- Як треба себе вести в колі друзів?
Не сиди мовчки, прийми участь у загальній розмові.
- Що потрібно зробити, коли ви йдете?
Прощаючись, обов'язково подякуй за наданий тобі прийом.
Якщо ви будете пам'ятати і виконувати ці правила, ви ніколи не будете виглядати безглуздо як герой цієї казки.
Підведення підсумків
-Голову, з якого твору ми сьогодні дочитали?
-як називалася ця глава?
-З якими героями ми познайомилися? Сподобалися вам ці герої?
-чому навчили нас ці герої?
Рефлексія (Оціночне судження)
1. Мені казка сподобалася, і я хотів би прочитати її повністю.
2. Казка здалася мені нецікавою, читати її далі не хочеться.
(Хто згоден з 1 висловлюванням прикріпіть на дошку усміхнений смайлик, хто немає - сумний).
Домашнє завдання
Підготувати виразне читання 3 частини голови (с.142-143)
І хочеться ще раз нагадати: Більше читайте! Читання - ось найкраще навчання.