Сюжетно-рольова гра у підготовчій групі «Поліклініка»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи
Автор - укладач: Алимова Олена Петрівна, МБОУ ДОД будинок дитячої творчості №1 ім. Ст. Волошиної, педагог додаткової освіти,р. Наро - Фомінськ Московська область.
Мета:Сформувати у дітей вміння грати в сюжетно-рольову гру «Поліклініка» Завдання:
Вчити створювати ігрову обстановку, використовуючи реальні предмети і їх заступники.
Формувати у дітей уміння грати за власним задумом, стимулювати творчу активність дітей.
Розвивати вміння вступати в рольова взаємодія з однолітками (будувати рольової діалог, уміння домовлятися один з одним у грі).
Розвивати у дітей слухове і зорове увагу, пам'ять, уяву, інтонаційну виразність мовлення.
Виховувати дружні взаємини між дітьми. Прийоми керівництва: розподіл ролей, спілкування. Методичне оснащення заняття: скринька, загадки, білий халат, шапочка доктора, ігровий набір " Ляльковий лікар".
Словникова робота: лікар, медсестра, фонендоскоп, шприц, термометр, рецепт.
Хід заняття
Організаційний момент.
Педагог: Здрастуйте, хлопці. Сідайте. Давайте почнемо наше заняття з побажання добра один одному. Поверніться один до одного обличчям і скажіть:
Ми бажаємо один одному добра. Основна частина заняття.
Педагог: Хлопці подивіться, який у мене гарний саквояж. Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь кому він належить.
Педагог:
Хто в дні хвороб всіх корисніше?
Лікує нас від усіх хвороб?
Діти: Доктор.
Педагог: Цей саквояж належить доктору. В ньому лежать інструменти, які потрібні лікареві для работы.Ребята давайте грати. У Наташі є донька. Кіра буде донькою Наташі. Вони підуть в поліклініку робити щеплення.
Педагог: Нам потрібно зателефонувати в поліклініку і дізнатися, коли можна зробити щеплення. Я буду працювати в реєстратурі.
Педагог: Добрий день. Що у вас трапилося? Який вам потрібен лікар?
Наташа: Здрастуйте. Нам потрібно зробити щеплення. щеплення.
Педагог: будь ласка, Зачекайте, зараз я подивлюся, коли вам можна прийти в поліклініку, щоб зробити щеплення. Приходьте, будь ласка, сьогодні о 12 годині в п'ятий кабінет.
Наташа: Дякую. До побачення.
Педагог: Зараз мені треба віднести результати аналізів в 10 кабінет. Хто хоче зараз попрацювати в реєстратурі?
Педагог пропонує дітям відповідати на дзвінки в реєстратурі.
Педагог: Всі сідаємо в автобус. Пора їхати в поліклініку. Фізкультхвилинка.
Ми сидимо в автобусі, та в віконце дивиться.
Дивимося назад, дивимося вперед, ну що ж автобус не щастить.
Колеса закрутилися, вперед ми покотилися
Нехай автобус нас, щастить, ми їдемо, їдемо все вперед.
(Діти роблять ті рухи, про які йдеться у вірші, повторюючи за педагогом слова).
Педагог: Ось ми з вами приїхали в поліклініку. Педагог я буду лікарем (одягає білий халат, шапочку лікаря, бере медичні інструменти, сідає за стіл). Зараз я буду приймати пацієнтів. Я буду уважно вислухати пацієнтів, ввічливо відповідати на їх питання, оглядати.
У поліклініці починається прийом. Педагог в ролі лікаря виходить до «відвідувачам», нагадує, щоб ті зайняли чергу до лікаря. Перш, ніж увійти в кабінет, потрібно постукати в «двері». Увійшовши в кабінет, привітатися, розказати, що болить у вашої дитини.
Педагог: Доброго дня, проходьте, будь ласка. Як ваше прізвище? У мене в журналі записано, що вашій дочці потрібно зробити щеплення. Перш ніж зробити щеплення потрібно подивитися, чи здорова ваша дочка. Відкрий ротик, треба подивитися горло. Зараз я візьму фонендоскоп і послухаю вас. А зараз давайте виміряємо температуру за допомогою термометра. Температури немає, можна робити щеплення.
Педагог: Міша буде лікарем, одягни білу шапочку, халат ти тепер лікар, ти будеш оглядати хворих і призначати ліки. Іра буде медсестрою, вона буде допомагати доктору. Вам потрібно уважно вислухати пацієнтів, ввічливо відповідати на їх питання, оглядати, давати рекомендації, виписувати рецепти.
Педагог: Давайте почнемо. Допомагайте мені. Здрастуйте, хворий! Проходьте, сідайте! Що у вас болить? (відповіді дітей).
Міша: Давайте подивимося горлечко, відкрийте рот, скажи «а-а-а». У вас ангіна. Зараз я випишу вам ліки. (Педагог знаходиться поруч із дітьми, але не є учасником гри, підказує у разі ускладнення).
Педагог: Хлопці, щоб не хворіти, вранці потрібно обов'язково робити
зарядку. Фізкультхвилинка.
Педагог: Всі ви вранці робите зарядку? Давайте зробимо разом її.
Раз, два, три, чотири - тупотів ногами.
Раз, два, три, чотири - ляскаємо руками.
Руки витягнути ширше -
Раз, два, три, чотири!
Нахилитися - три, чотири,
І на місці поскакати.
На носок, потім на п'яту.
Всі ми робимо зарядку.
(Діти роблять ті рухи, про які йдеться у вірші, повторюючи за педагогом слова).
Педагог: Мені треба піти на обід. Хлопці, хто буде лікарем?
У Саші у доньки болить вушко.
(Діти ведуть прийом самостійно, а педагог спостерігає). Підсумок заняття.
Педагог: Молодці, хлопці, всіх вилікували! Вам сподобалася гра?
Використані джерела.
Аверіна В. Е. Фізкультурні хвилинки і динамічні паузи в ДНЗ. М: Айріс - Прес, 2008.
Т. Овчинникова. Рухливі ігри, фізкультхвилинки та загальнорозвивальні вправи з мовою і музикою в логопедичному дет. саду . М. - 2006.