Реклама












Конспект уроку з читання та розвитку мовлення в 5 класі школи VIII виду


Конспект уроку з читання та розвитку мовлення в 5 класі школи VIII виду.
Автор: Ігнатова Ганна Олексіївна, вчитель-олигофренопедагог МС(К)ОУ школи № 10 р. Чебаркуля, Челябінської області.
Опис матеріалу: Представлений конспект - це суміш логопедичних знань і педагогічних прийомів для прищеплення в учнів з порушенням інтелекту любові до рідної мови, збагачення активного і пасивного словника.
Тема: «Твій друг» Я. Акім.
Тип уроку: урок вивчення нових знань.
Мета уроку: знайомство з твором Я.Акима «Твій друг».
Завдання уроку:
1. Корекційно - освітня: познайомити учнів з твором Я.Акима «Твій друг».
2. Корекційно-розвиваюча: розвивати інтерес до рідної мови, довільне увагу, довготривалу пам'ять, логічне мислення.
3. Корекційно-виховна: виховувати посидючість на уроці.
Обладнання: підручник з читання автор-упорядник З.Ф. Малишева для спеціальних (корекційних) освітніх установ VIII виду Москва, «Просвітництво» 2009 рік випуск, мультимедійний супровід: екран, проектор, презентація «Курчатка», кишенькові дзеркала.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
-Здрастуйте, хлопці, сідайте. Рада вас всіх бачити.
Учні сідають за пари.
2. Артикуляційна гімнастика:
-Зараз у нас з вами урок читання, а що б розім'яти наш мовний апарат, давайте зробимо артикуляційну гімнастику. Пам'ятаємо, що це таке? (Вчитель роздає кожній дитині дзеркало).
Послідовність вправ:
1) Парканчик
2) Млинець
3) Голочка
4) Годинничок
5) Гойдалки
6) Грибок
7) Гармошка
8) Конячка
9) Рибка
10) Хом'ячок
11) Половина хом'ячка
12) Затримування дихання

3. Чистомовки:
-Ось ми з вами і розім'яли наш мовний апарат. (Вчитель збирає дзеркала). Тепер відкриваємо зошити, записуємо сьогоднішнє число, класна робота.
Учитель записує на дошці три чистомовки, діти пишуть їх у зошити.

На дошці:

7.02.14 р. Класна робота.

Бу-Бу-бу - сніг лопатою гребу.
Аф-аф-аф - пов'яжу на шубу шарф.
Ти-ти-ти - сніг вкрив кущі.

-Тепер, хлопці, сідаємо красиво, спинка пряма, руки перед собою, голова прямо.
Після чого обговорювання чистоговорок вголос разом з учителем і окремо кожній дитині.

4. Вивчення нового матеріалу:
-Ось тепер ми можемо перейти до вивчення нової теми. Але спочатку давайте отгадаем загадки, які я приготувала для вас.
1) Хто миліше всіх на світі?
Кого дуже люблять діти?
На питання відповім прямо:
- Наймиліше наша... (Мама)

2) Хто не в жарт, а серйозно
Нас забити навчить цвях?
Хто навчить бути сміливим?
З великою впавши, не нити,
І коліно роздряпавши,
Не ревіти? Звичайно ...(Тато)

3) Хто любити не втомлюється,
Пироги для нас пече,
Смачні оладки?
Це наша... (Бабуся)

4) Він трудився не від нудьги,
У нього руки в мозолях,
А тепер він старий і сивий -
Мій рідний, коханий... (Дід)

5) Я у мами один,
У неї ще є син,
Поруч з ним я замалий,
Для мене він - старший... (Брат)

6) Хто любить і мене, і братика,
Але більше любить вбиратися? -
Дуже модна дівчина -
Моя старша... (Сестричка)

7) Це слово кожен знає,
Ні на що не проміняє!
До цифри «сім» додам «я» -
Що вийде? (Сім'я)

• Хлопці, дайте відповідь на мої запитання.
-Без кого б ми не змогли прожити? Без мами.
-Ще без кого? Без родичів, без сім'ї.
-Так, а ще хто нам дорогий? Давайте я вам підкажу. Ще одна загадка.

Радість він ділить зі мною,
За мене завжди горою.
Коли біда трапиться раптом,
Мені допоможе вірний... (Один)

-Так, тепер давайте прочитаємо вірш Якова Акіма «Твій друг», відкриваємо наш підручник на сторінці 96-97. (Вчитель читає вголос, діти стежать).
5. Физкульминутка
-Щось ми засиділися на місці. Давайте трішки розімнемося. Встаємо біля своїх місць. (Вчитель включає мультимедіа физкульминутку «Курчатка», учні повторюють за діями на екрані).
6. Контроль і перевірка знань.
-Відповідаємо на питання по віршу «Твій друг» стор 97.
7. Підведення підсумків уроку.
-Хлопці, ви всі молодці, добре попрацювали. Оцінки...
8. Домашнє завдання: стор 98 відповідаємо на запитання.