Реклама












Конспект НОД по формуванню здорового способу життя в старшій групі


Конспект НОД по формуванню здорового способу життя в старшій групі
Автор: Ворошилова Ганна Самуіловна, вихователь вищої категорії МАДОУ ЦРР дитячого саду №121, місто Калінінград.
Опис матеріалу: пропоную вам конспект НСД в старшій групі (5-6 років). Даний матеріал буде корисним вихователям, що працюють в старшій групі. Цей конспект НОД, спрямованої на формування уявлень дітей про важливість здорового способу життя
Тема: "Подорож у "Країну Здоров'я""
Мета:
формування у дітей уявлення про здоровий спосіб життя
Завдання:
1. Формувати уявлення дітей про норми і правила здорового способу життя; розуміння значення життя і здоров'я - як найціннішого дару природи;
2. Розвивати у дітей самосвідомість та індивідуальність, навички соціальної поведінки, зорове сприйняття, різні види пам'яті, словесно-логічне й образне мислення, увагу;
3. Виховувати доброту й чуйність.
Матеріали:
"Чарівний клубочок", лялька "Доктор Зельонкін", "ворота" Країни Здоров'я" (виконані з картону), ребристі доріжки( 2шт), подушечки, картинки з ситуаціями для обговорення, магнітофон, аудіозапис з веселою бадьорою музикою, завдання і картинки для ігор з робочого зошита авторів О.І Гуменюк, Н.А.Слисенко "Прилучення дошкільників до здорового способу життя", кольорові олівці, аркуші паперу.
Хід заняття:
Вихователь: - Діти, сьогодні у нас багато гостей. Давайте поздороваемся з ними.
(Діти вітаються)
Вихователь: - А що в мене в руці? ( клубок)
- Це не простий клубок, а чарівний. Передаючи його, ви зможете сказати один одному щось приємне. Що це за слова? Як вони називаються ?
Відповіді дітей.
Проводиться гра-привітання "Компліменти"
Вихователь: - Дуже добре.
- А ви любите подорожувати?(так)
- Я вам пропоную відправитися в "Країну Здоров'я". А ми туди потрапимо, якщо відповімо правильно на запитання .
- Що треба робити ,щоб бути здоровими?
Відповіді дітей.
Вихователь: -Молодці, ви все правильно сказали, і тепер ми з вами вирушаємо в дорогу.
-А ось і доріжка, дивіться, яка вона довга, і веде вона прямо туди, в "Країну Здоров'я". Ну що, в дорогу ?!
( звучить бадьора музика і діти по ребристій дошці проходять до "воріт "Країни Здоров'я")
Вихователь: -Ну ось ми з вами і на місці. Ой, а хто це нас тут зустрічає?
( лялька в медичному халаті "Доктор Зельонкін").
- А в нього , дивіться, конверт із завданнями. Давайте сядемо зручніше і подивимося, що нам пропонує Доктор Зельонкін. Він пропонує нам описати картинки.
Діти розглядають та обговорюють картинки з різними ситуаціями :
- як правильно обробити рану;
- як надати допомогу при переломі руки;
- що робити у разі сонячного удару; та інші картинки .
Вихователь: -А тепер продовжимо нашу подорож по Країні Здоров'я", і я вам пропоную встати і провести маленьке дослідження.
-Як ви думаєте, що знаходиться ось тут, у нас у грудях?(серце)
- А ви чули коли-небудь, як б'ється ваше серце ? Тоді я вам пропоную покласти руку ось сюди, під груди, і послухати , як б'ється ваше серце? Відчуваєте?!
Відповіді дітей.
Вихователь: -Воно б'ється рівно і спокійно.
- А як ви думаєте, буде чи серце битися так само спокійно, якщо ми поскаче?
Фізкультхвилинка:
стрибки під музику.
Вихователь: - А тепер знову послухаємо, як тепер б'ється серце.
-Сильніше стукає: тук-тук-тук!
-Давайте зараз послухаємо ось тут, на руці, як стукає серце, і повчимося визначати пульс.
Вихователь показує дітям, як правильно визначити пульс:
-Покладіть пальці правої руки на зап'ясті лівої. Намацайте пульс, спробуйте порахувати, скільки разів стукнуло серце.
-А чи знаєте ви, як називаються кровоносні судини на вашому тілі?
( вени та артерії) . Кров без зупинки рухається по всьому тілу. Вона тече по маленьким трубочках - судинах і всім органам доставляє кисень і поживні речовини.
- Наше серце як насос, працює день і ніч, без перепочинку перекачує кров. Серце треба берегти. А як ?
Відповіді дітей.
Вихователь: - Ну що, продовжимо нашу подорож по країні Здоров'я"?
Проходьте до столів, рассаживайтесь. Тут вас чекають "серцеві" поради.
Робота з картинками
з робочого зошита авторів О.І Гуменюк, Н.А.Слисенко "Прилучення дошкільників до здорового способу життя".
Вихователь пропонує дітям розглянути картинки і обвести червоним олівцем те, що шкідливо для роботи серця(всього 6 картинок):
- Займатися спортом;
- Дотримуватися режиму дня;
- Злитися;
- Носити тяжкості;
- Переїдати;
- Під час хвороби дотримувати постільний режим;
Пропоную всім дітям встати з-за столів і пройти до картинки, де вони повинні допомогти Сердечку пройти шлях до корисних продуктів.
Вихователь: -А тепер доктор Зельонкін пропонує вам відгадати загадки:
- У кого з казкових героїв було "золоте", добре серце ? ( у Попелюшки) (показати картинку після відгадки)
- А в кого з казкових героїв було "крижане серце? ( у Снігової королеви) ( показати картинку після відгадки)
- День і ніч стукає воно, немов би заведено.
Буде погано, якщо раптом, припиниться цей стукіт. ( серце)
Запропонувати відгадку намалювати на аркуші .
Після виконання завдання діти прощаються з доктором Зеленкиным і "повертаються" по ребристій доріжці в групу.
Підвести підсумки заняття.