Тема: «Осінь в гості до нас прийшла і подарунки принесла».
Мета: Розвиток творчих здібностей дітей засобами музики і театралізації художніх творів.
Завдання:
• Розвивати у дітей здібності до імпровізації.
• Створити умови для самореалізації.
• Через образи героїв виховувати почуття емпатії, вміння співпереживати, співчувати.
• Дати елементарні знання про овочах та їх поживних якостях.
Обладнання: осіннє листя (по два на кожну дитину). Аудіозапис - «Суперечка овочів». Рознос з овочами (часник, цибуля, буряк, морква, помідор, капуста). Матеріал для виконання аплікації «Багатий урожай» (клейова плівка, ножиці). Картон площинний формату А3 на якому приклеєний вантажівка.
Хід заняття:
Діти заходять в зал, оформлений по-осінньому, роблять півколо. Музичний керівник вітається з ними. Проводиться мовна гра «Добрий ранок».
(Всі співають на розспів)
- Доброго ранку діти.
- Доброго дня.
- Здрастуйте пташки.
- Чик-чі-рік.
- Здрастуйте бджілки.
- Жу-жу-жу.
- Здрастуй, сонечко.
- Ля-ля-ля.
- Доброго ранку гості.
- Доброго дня.
Музичний керівник.
За осіннім по доріжках,
Зашуршали тут і там
Осіннього листя караван.
Прогулятися ми підемо
І по листочку все візьмемо.
Хлопці, подивіться який яскравий, різнобарвний килим осіннього листя лежить на галявині. Це осінь нам подарунки принесла. Візьміть по два листочки. (Діти беруть листочки). Зараз зазвучить плавне вальсовая музика (за вибором музичного керівника), а ви своїми рухами покажіть, як танцюють листя на вітрі.
Пластичний етюд «Танець листя».
(діти сідають на місця).
Музичний керівник.
Хлопці, скажіть, а ви знаєте казки та чи любите ви їх? Я зараз загадаю вам загадки, а ви спробуйте їх відгадати.
Загадки:
1. По його бажанню,
За його велінням,
Було все в окрузі так,
Що не вимовити ніяк.
2. Маленька дівчинка
В красненьке шапчонке,
Зазнала для бабусі,
Пиріжків в кошику.
3. На сметані він мешен,
За сусеку він скребен
Золотий, рум'яний бік,
Хто ж це...?
4. Посадив одного разу дід,
Щоб потім зварити обід.
Жовту таку, загалом не просту.
Виросла вона велика
Та така, що «простак»,
Не може витягнути ніяк.
Правильно це казка «Ріпка». Давайте згадаємо героїв цієї казки.
(ріпка, баба, дід, внучка, жучка, кішка, мишка).
Ось тут у мене, є чарівне козуб, в ньому багато різних речей, які допоможуть нам перетворитися у героїв цієї казки.
(борода, хустку, косинку і маски героїв).
(За бажанням дітей вибираються герої казки, роль автора виконує музичний керівник)
Драматизація казки «Ріпка».
(Чуються голоси. Звучить аудіозапис.)
Музичний керівник
Хлопці, що ж тут відбувається?
Скільки різних овочів
Сперечаються, хто кого важливіше.
(Звертає увагу на рознос з овочами. Слухаємо аудіозапис)
Моркву.
Головний овоч - я, морквинка!
І не руда шахрайка
Лише в мені є вітамін -
Дуже потрібний каротин!
Часник.
Не хвалися ти каротином!
Я - від грипу та ангіни.
Цибуля.
Часнику не вірте діти:
Самий гіркий я на світі.
Буряк.
Я - свеколка, гарна,
Для салату і борщу!
Будеш мною ти харчуватися -
Кров вся буде очищатися!
Капуста.
І салат, вінегрет
Діти люблять на обід.
Я капуста - хоч куди
Навіть свіжа смачна!
Помідор.
І не сперечайтеся ви хлопці.
Всіх важливіше - помідор!
Смачний, ніжний і красивий,
Загалом, просто чемпіон!
Музичний керівник.
Так, видно цей спір ніколи не скінчиться. Давайте заспіваємо пісеньку для овочів і помирим їх.
«Урожайна» пісенька. Музика Попатенко.
Ось скільки овочів ми зібрали на городі. А тепер треба весь цей багатий урожай занурити на вантажну машину.
(Діти виконують аплікацію «Багатий врожай»:
вирізують з клейкого паперу овочі і приклеюють на вантажівку. Музичний керівник ставить питання про користь овочів, підбиваючи підсумок заняття).
Як добре і дружно ви попрацювали! (овочі говорять спасибі).
Музичний керівник.
Ось і добре! Хлопці, ви сьогодні зробили багато добрих і корисних справ: допомогли на городі героям казки, зібрали багатий урожай, дізналися про користь овочів і помирили їх.
Наше заняття закінчене.