Реклама












План-конспект англійської мови у 2 класі «Вступний урок»


План-конспект англійської мови у 2 класі «Вступний урок»
Автор: Андріанова Тетяна Анатоліївна, МБОУ Аннівська ЗОШ им.Героя Радянського Союзу О.М. Гайдаша, с. Ганнівка, вчитель англійської мови
Цілі: ознайомлення учнів з новим навчальним предметом «Англійська мова»; введення слів hello, goodbye і назв професій; ознайомлення з мовним зразком What is your name? - Го name is... і відпрацювання його в усному мовленні; розвиток навичок аудіювання; введення англійських звуків [m], [n], [w], [t], [аі].
Обладнання: магнітофон; аудіозапис до уроку 1; аудіозапис англійської пісеньки; політична карта світу; м'яч; картки з назвами країн та іменами за кількістю учнів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Hi, children! I am glad to see you.
(Урок починається з привітання вчителя. Потім він жестом пропонує учням сісти і одночасно вимовляє: "Sit down, please!")
Тільки що, діти, я привітала вас по-англійськи і попросила сісти. Ми починаємо вивчати англійську мову. Я вчителька. Мене звуть Тетяна Анатоліївна. Давайте познайомимося.
(Діти по черзі встають і називають себе.)
II. Вступна бесіда
- Давайте пригадаємо: в якій країні ми живемо?
- На якій мові говорять люди в нашій країні?
- На якій мові говорите ви у своїй родині?
Правильно, люди в нашій країні говорять на різних мовах, але основну мову для людей, що живуть в Росії, - це російська мова. Існує багато країн, де люди говорять на інших мовах.
- Які країни ви знаєте? - На яких мовах говорять у цих країнах?
А тепер подивіться на карту, я покажу вам країни, в яких люди говорять по-англійськи.
(На дошці висить політична карта світу, і вчитель показує країни.)
Це Америка, Великобританія, Австралія, Канада і Нова Зеландія. І ми з вами починаємо вивчати англійську мову.
- А як ви думаєте, навіщо нам потрібно вивчати іноземну мову?
Абсолютно вірно, якщо ми будемо знати іноземну мову, ми зможемо краще пізнати країну, в якій говорять по-англійськи, її життя, культуру, зможемо відправитися в подорож по цій країні. Англійська мова допоможе вам у вашій майбутній професії. Але щоб правильно і красиво говорити по-англійськи, потрібно багато займатися. Давайте разом послухаємо пісеньку англійською мовою.
(Вчитель на власний розсуд обирає для прослуховування яскраву англійську пісню, щоб зацікавити дітей.)
- Ви хочете так само добре говорити і співати по-англійськи?
- А навчитися грамотно писати по-англійськи?
Це, звичайно, можливо! Для цього необхідно сумлінно займатися в класі та вдома. Ви будете вчитися читати і писати англійські букви. Всі завдання ви будете виконувати в робочому зошиті, ви повинні постаратися робити це правильно і акуратно. Домашні завдання виконуйте в наступній послідовності: спочатку попрацюйте з усними вправами з підручника і тільки потім робіть письмові завдання з робочого зошита. Я думаю, що вам сподобається новий предмет і ви будете займатися з задоволенням.
Деякі англійські слова ви швидко запам'ятаєте. Відкрийте ваші підручники на с. 5, упр. 1. Давайте подивимося, як артисти вітають один одного і називають себе.
III. Зарядка для мови
Коли ви слухали англійську пісеньку ви, напевно, помітили, що англійські звуки відрізняються від російських. Це тому, що в англійській вимові є свої секрети - секрети англійських звуків. І ми починаємо знайомитись з цими секретами. Навчитися вимовляти англійські звуки нам допоможе маленька мавпочка, яка дуже любить англійську мову. Англійці називають її а monkey.
Зараз ми зробимо гімнастику для губ та язичка.
Наша мавпочка дуже любить гримасувати. Давайте спробуємо разом з нею погратися губами.
(Учитель показує дітям руху.)
Мавпочка злегка посміхнулася (злегка розтягнути губи), а тепер вона знову серйозна (повернути губи в нейтральне положення).
(Діти повторюють рух 5-6 разів.)
Мавпочка засмутилася (стиснути губи без випинання, а потім повернути в нейтральне положення).
Мавпочка дражниться (язик висунути, а потім заховати).
Мавпочка стрибає (кінчик язика притиснути до нижніх, а потім до верхніх зубів).
IV. Тренування учнів у сприйнятті і проголошенні звуків [m], [n], [W],[ai]
Наша мавпочка багато гуляла, бігала по калюжах, і у неї заболіло горло. Вона прийшла на прийом до лікаря. Вона намагається вимовити своє ім'я і вимовляє звук [т]. Давайте стули губи і скажемо [m].
Доктор просить мавпочку показати горлечко. Але мавпочці боляче широко відкривати рот і вона каже [ai].
Ми отримали англійський звук [аі], він трохи схожий на російський ай, але його перша частина - звук довгий і глибокий.
Потім мавпочка починає дражнитися і балуватися: вона витягає губи трубочкою і широко посміхається: [w], [W], [W].
Доктор навчив мавпочку виконувати спеціальна вправа для язичка: для цього язичок треба поставити на горбки над верхніми зубами (альвеоли) і постукати по них [t], [t], [t].
Молодці! Well done!
V. Ознайомлення з мовним зразком What is your name? - Го name is... і тренування в його вживанні
- Хлопці, а якщо до нас в гості з Великобританії або Америки приїдуть хлопчики і дівчатка, ви, звичайно, захочете з ними познайомитися?
- А як ви думаєте, якою мовою ви будете з ними спілкуватися?
Звичайно, англійською! Послухайте, як це роблять лялька і арлекін. А тепер повторіть за мною: " Му name is..."
(Учні виконують впр. 2 (підручник, с. 5). Учні повторюють за вчителем хором і індивідуально фрази: "What is your name?", "I am...")
А тепер давайте навчимося самі представлятися.
- Як ви думаєте, як ви будете називати своє ім'я? Правильно, на англійській мові! Давайте потренуємося називати себе.
(Учні вимовляють свої імена.)
- А тепер повторіть пропозицію і закінчите його, назвавши своє ім'я: " Му name is..."
(Вчитель задає кожному учневі питання: "What is your name?" - і спонукає відповісти на нього. Потім діти вчаться ставити питання, повторюючи його за вчителем пошепки, а потім голосно.)
VI. Закріплення введеного матеріалу
Ну ось, тепер ви вмієте знайомитися. А зараз давайте пограємо.
Гра з м'ячем «Знайомство»
Хлопці, станьте в коло, а я встану в центрі кола. Я буду називати своє ім'я і кидати вам м'яч. Учень, якому я кинула м'яч, повинен буде сказати, як його звуть. Але не забувайте, що ми знайомимося по-англійськи.
(Учитель проводить гру. Потім він розкладає на парти заздалегідь підготовлені для кожного учня картки з назвами країн та іменами.
А тепер уявіть, що ми всі з різних країн і зустрілися в міжнародному таборі. У вас на столах лежать картки, де написано, з якої ви країни і як вас звуть. Прочитайте назву країни російською мовою і назвіть своє ім'я англійською мовою.
VII. Розвиток навичок аудіювання
У російській і англійській мовах є багато слів, які звучать схоже. Давайте спробуємо вгадати назви деяких професій. Подивіться на картинки з упр. 4 у підручнику на с. 6 і назвіть професії цих людей російською мовою. Тепер прослухаємо назви цих професій англійською мовою, співвіднесіть їх з картинками.
(Діти виконують завдання.)
Ви легко вгадали назви професій. Зараз ми спробуємо знайти деякі предмети в упр. 5 на с. 6.
(Учні слухають аудіозапис шукають на картинці зазначені предмети.)
VIII. Підбиття підсумків уроку
А тепер нам пора прощатися.
- Що нового ви сьогодні дізналися?
- В яких країнах люди говорять по-англійськи?
- Як знайомляться англійські та американські діти?
На початку уроку я вам казала, що ви будете займатися не тільки в школі, але і вдома. Сьогодні ви отримуєте перше домашнє завдання. Прочитайте його в підручнику на с. 6. До наступного уроку вам треба принести картинки звірів: ви можете намалювати їх самі або взяти готові, а також вам потрібно виконати завдання в прописі.
Children, stand up, please.
(Вчитель жестом показує, що треба встати.)
The lesson is over! Goodbye!
Домашнє завдання
Робочий зошит: упр. 1 (lesson 1, с. 3); принести картинки звірів.