План-конспект уроку англійської мови по темі: «Свята в моїй країні» для 6 класу
Цілі:
1)предметні:
- введення нового лексичного матеріалу, пов'язаного з різними святами;
- вчити виділяти головне в тексті і запам'ятовувати інформацію;
- вчити висловлюватися по темі «Celebrations in my country»;
2)орієнтовані на особистість дитини:
- виховання культури мовленнєвого спілкування на заняттях і в повсякденному житті;
- розширення кругозору;
Тип уроку: № 1
Форма уроку: лекція
Дидактичні матеріали та обладнання: student's book "Spotlight", Work book "Spotlight", teacher's book "Spotlight" by Virginia Evans, картинки з святами, аудіозапис діалогу, індивідуальні картки.
Макроструктура уроку: етап - час 45 хв.
1. Початковий етап:
1) організаційний момент -1;
2) привітання - 1;
3) рапорт чергового - 1,5;
4) фонетична зарядка - 3;
5) знайомство з цілями уроку-1.
2. Основний етап:
1) Пояснення нових слів - 2;
2) Фонетична відпрацювання нової лексики -2;
3) Закріплення нової лексики -4;
4) Тренування в читанні нових слів -4;
5) Фізкультхвилинка - 2,5;
6) Бесіда за змістом тексту - 7;
7) Складання свого діалогу на основі цього зразка - 6.
3. Заключний етап:
1) інформація про домашнє завдання - 1;
2) підведення підсумків уроку - 1;
3) виставлення оцінок - 1;
4) рефлексія - 1.
Конспект уроку
І.Начальный етап:
1)Орг. момент
2)Привітання. Good morning, children! Glad to see you. (Good morning, teacher!)
3) Рапорт чергового. What's the date today? What day today is it? Who is absent today? (All are present)
4)Фонетична зарядка. Do you remember our song "I like food"? First listen to the tape recorder. Let's sing it together (учні співають пісню разом з викладачем)
5) Знайомство з цілями уроку. Do you want to know about celebrations in England? Today we are going to learn more about them, cover special vocabulary and read a dialogue.
II. Основний етап:
1)Пояснення нових слів (картинки, вправи)
На дошці написані слова:
Celebration - святкування
Dress up - вбиратися
Guest гість
Pumpkin - гарбуз
Thanksgiving - День подяки
Wreath - вінок
Guy Fawkes day - День Гая Фокса
May Day - 1 травня
St. Patrick's Day - День Святого Патріка
St. Valentine's Day - День Святого Валентина
Слова celebration, guest, dress up, pumpkin, wreath вводяться з допомогою перекладу. Слова thanksgiving, St. Patrick's Day, May Day, St. Valentine's Day вводяться з допомогою картинок.
2)Фонетична відпрацювання нової лексики:
- Repeat all the words after me in chorus (учні хором повторюють слова за вчителем)
- Repeat the words again one by one (учні читають по одному слову по порядку)
3)Закріплення нової лексики:
- Open your books p.48, ex 1. Look at the pictures and match the activities to the pictures
Картинки з підписами свята і дати: St. Patrick's Day(17th March), Thanksgiving(4th Thursday of November), Guy Fawkes Day(5th November), Halloween(October 31st), May
Day (1st May), valentine's Day(14th February)
Дії: make wreaths, exchange gifts, wear costumes, offer flowers and sweets, eat traditional food, watch parades, watch a firework display.
Учні виконують завдання.
- When is St. Patrick's Day? (It is on the 17th March)
Далі учитель ставить аналогічні питання до решти картинок, учні відповідають.
4)Тренування в читанні нових слів:
- Read out and translate the dialogue, please. Pay attention to the main points because you are going to answer some questions.
Учні читають і перекладають діалог по черзі за ролями.
При помилках, вчитель не виправляє їх, а просить учня зупиниться і запитує в класу - Has anybody noticed any mistakes? або what's wrong here?
Учитель звертає увагу учнів на вживання нових слів у тексті.
5)Фізкультхвилинка: Stand up, please. Let's have a break. Hands up! Hands Down! Hands on hips! Sit down! Stand up! Hands up! Bend left! Bend right! Take your sits, please. Учні встають, виконують зарядку командам вчителя. Потім знову сідають.
6)Бесіда за змістом тексту: Андрій, Give me three names of games (bobbing for apples, musical chairs and pin the tail on the donkey). You are Right. Girls! I want your attention! Вчитель закликає неуважних учнів замовкнути і звернути увагу на навчальний процес. Настя, What types of food were mentioned in the dialogue? (pumpkin pie and toffee apples were mentioned in the dialogue). Good. Girls! Stop talking, please!Вчитель робить останнє зауваження.
- And the last question. Женя, Name two types of costumes. (witch costume and Frankenstein costume)
- Excellent.
- Well, girls, you are not following us! You'll have a special hometask for the next lesson - the переказі of the text.
7)Складання свого діалогу на основі даного зразка:
- Make up your own dialogues about celebrations in Russia using expressions from the dialogue we have just read. I'll give each pair a card with names of celebrations in Russia.
Вчитель роздає картки з назвами свят в Росії (teacher's Day, The Day of constitution, Victory Day, International women's Day)
Учні складають свій діалог.
- Act out your dialogue. Be attentive? I'm going to ask questions you on the dialogues.
Після кожного прослуханого діалогу вчитель задає 1-2 запитання за його змістом всьому класу.
- Try to find your mistakes yourself.
Учні самі виправляють свої помилки.
ІІІ.Заключительный етап:
1)Інформація про будинок. завданні. Завдання записано на дошці: Topic - "My Favorite Celebration", new words for dictation. Your hometask is on the blackboard. Is it clear?
2)Підведення підсумків уроку. Now what you tell learnt today? (We learnt new information about celebrations in England. We know main dates and activities. We know how to use new vocabulary).Good. You've learnt the subject well.
3)Виставлення оцінок. Вчитель виставляє оцінки і вказує на моменти, які потрібно підтягнути.
- Everyone must pay special attention to reading. Have more practice at home. (We'll try our best)
- Your marks for today's work...
4)Рефлексія: Do you have any questions? (No, everything is clear)
- Thank you for the lesson. Good Bye.