План - конспект уроку англійської мови для 4 класу. Покупки на кожен день
Цілі:
1) предметні:
- розвивати уміння і навички усного мовлення;
- розвивати вміння у читанні;
- вчити складати словосполучення типу a nice blue shirt, long black jeans;
2) орієнтовані на особистість дитини:
- виховання культури мовленнєвого спілкування на заняттях і в повсякденному житті.
Тип уроку: № 2
Форма уроку: лекція
Дидактичні матеріали та обладнання: книга для вчителя, робочий зошит, підручник для 4 кл. Биболетова.
Макроструктура уроку: етап - час 45 хв.
1. Початковий етап:
1) організаційний момент -1;
2) привітання - 1;
3) рапорт чергового - 2;
4) фонетична зарядка - 2;
5) перевірка домашнього завдання - 4;
2. Основний етап:
1) Робота над лексикою - 5;
2) Вживання граматичного правила - 4;
3) Розвиток мовленнєвих умінь учнів у говорінні - 8;
4) Складання діалогів - 9;
5) Розвиток вміння в читанні - 6;
3. Заключний етап:
1) інформація про домашнє завдання - 2;
2) підведення підсумків уроку - 1;
3) виставлення оцінок - 1;
4) рефлексія - 1.
Конспект уроку
I. Початковий етап:
1) Орг. момент
2) Привітання. Good morning, children! Glad to see you. (Good morning, teacher!)
3) Рапорт чергового. What's the date today? What day today is it? Who is absent today? (All are present)
4) Фонетична зарядка. Запропонуйте назвати предмети одягу, які починаються із звуків [ ] (shirt, shoes, shorts), [d ] (jacket, jeans), [k] (coat, cap), [t] (trousers, trainers, T-shirt).
5) Перевірка домашнього завдання. Діти читають, який одяг підібрали для Тайни (упр. 1), які є чотири відмінності в одязі дівчаток-близнюків вони знайшли (упр. 3) (red and green T-shirts, red and blue caps, black and blue trainers, a flower and an umbrella)
II. Основний етап:
1) Робота над лексикою. упр. 7 на стор 87.Соедини стрілками.
2) Вживання граматичного правила. Вживання слів trousers, jeans, shorts, clothes у множині; повідомте їм, що у словосполученнях типу a nice blue shirt, long black jeans прикметник, що позначає колір, зазвичай слід після першого прикметника; при складанні словосполучень "прикметник + іменник в однині" ми часто ставимо артикль а перед словосполученням (a new yellow T-shirt, a dirty red dress). Можна запропонувати учням скласти словосполучення і записати їх на дошці, а потім попросити придумати з ними речення.
3) Розвиток мовленнєвих умінь учнів у говорінні. Упр. 8:
- дайте учням час прочитати незакінчені діалоги і подивитися на малюнки до вправи, переконайтеся, що вони зрозуміли значення всіх фраз;
- складіть текст діалогу колективно (якщо це викликає труднощі в учнів, то можна прочитати упр. 5 на стор 87-88 за ролями);
- послухайте аудіозапис і відмітьте допущені неточності, запропонуйте учням повторити за артистами їхні репліки, дотримуючись потрібну інтонацію;
Tim:
Shop assistant:
Tim:
Shop assistant:
Tim:
Shop assistant:
Shop assistant: Tom:
Shop assistant:
Tom:
Shop assistant:
Tom:
Excuse me, you can show the trousers? Yes, you are here. How much are they? 10 pounds. Here you are. Thank you.
Can I help you?
Can you show me the jacket,
please?
Here you are.
Great! It's nice and warm!
Good, anything else?
No, thank you. That's all.
- попросіть учнів розіграти прослухані діалоги (упр. 9).
4) Складання діалогів. За аналогією з прослуханими текстами учні складають (упр. 10) і розігрують свої діалоги "У магазині", спираючись на дані в рамочці вираження. З допомогою картинок з зображенням предметів одягу можна перетворити виконання цієї вправи в захоплюючу гру.
5) Розвиток вміння в читанні. Уміння читати про себе і розуміти повністю текст, побудований на знайомому мовному матеріалі, формується в упр. 11. Дайте учням час прочитати про себе текст і попросіть відповісти на питання, сформульоване в завданні. (Father Elephant bought nice yellow socks for his son in the shop.) Для того щоб зрозуміти, наскільки добре учні зрозуміли казку, виконайте упр. 13, 14.
III. Заключний етап:
1) Інформація про будинок. завданні. Виконати впр. 2 на стор 96 письмово; читати вголос упр. 11 стор. 88.
2) Підведення підсумків уроку
3) Виставлення оцінок
4) Рефлексія