ПДР для Незнайки
Мета: Закріплювати знання дітей про роботу світлофора, про правила безпеки на дорозі.
Завдання:
- Вчити дітей безпечній поведінці на вулиці.
- Навчити дітей розрізняти проїжджу частину вулиці та тротуар.
- Розширити знання дітей про пішохідному переході.
- Закріпити знання дітей про правила поведінки пішоходів на проїжджій частині дороги.
- Познайомити зі знаком «Автобусна зупинка»
Освітні галузі:
Безпека, художня творчість, пізнання, соціалізація, комунікація, музика, здоров'я, фізична культура, читання художньої літератури.
Матеріали та обладнання: Світлофор, знаки «Пішохідний перехід», «Автобусна зупинка», розмітка дороги на підлозі з пішохідним переходом, круги: зеленого, жовтого, червоного кольору, макет світлофора, ватман з намальованою дорогий для колективної аплікації, макет автобус, м'яч.
Попередня робота: Бесіда на тему: «Безпека на дорозі», розглядання картинок «Дорожня абетка», Розглядання плаката «Транспорт», спостереження за транспортом, загадування загадок, читання і заучування віршів, пісеньки.
Хід заняття.
Організаційний момент:
Вихователь пропонує дітям в коло і повторювати за нею.
Ми з початку будемо плескати,
А потім ми будемо тупотіти,
А зараз ми обернемося
І всі разом посміхнемося
Раз - два - три - чотири - п'ять - тупотів ногами.
Раз - два - три - чотири - п'ять - ляскаємо руками.
Раз - два - три - чотири - п'ять - сядемо займатися.
Діти проходять і сідають на стільчики.
Під шум машин вибігає Незнайко дивується: Куди я потрапив?
Д: В дитячий сад.
У: Хлопці, а хто це? Ви знаєте хто це?
Д: Незнайко
В: Так хлопці, це Незнайко, він завжди потрапляє в якісь історії тому що багато чого ще не знає Незнайко що сталося?
Незнайко: Я був у друзів, тепер мені треба повернутися додому, а я не знаю як це зробити, скрізь багато машин, автобусів, як перейти дорогу?, як доїхати додому ?, де сісти в автобус ?, нічого не знаю. Хлопці, а ви не можете мені допомогти?
В: Незнайко, ти напевно не знаєш правил дорожнього руху.
Н: А що це таке?
У: Хлопці, а ви знаєте, що таке правила дорожнього руху, і навіщо вони потрібні?
Д: відповіді дітей
В: Діти, давайте покажемо і розповімо Незнайку як правильно переходити дорогу.
Н: Вибігає вперед з м'ячем, на дорогу.
В: Стій, стій Незнайко ти куди? Хлопці правильно зробив Незнайко що побіг?
Д: Ні
В: Чому не можна гратися на дорозі?
Д: Тому що людина може потрапити під машину.
Незнайко починає грати на тротуарі.
У: Хлопці, а можна грати на тротуарі?
Д: Не Можна
В: Правильно хлопці, не можна. Тому що м'яч може викотитися на проїжджу частину. Якщо ми побіжимо за м'ячем то ми можемо потрапити в біду, під машину.
В: А де можна грати з м'ячем?
Д: На дитячому майданчику, у дворі.
У: Давайте тоді підемо на майданчик. Але попереду у нас дорога, на якій їдуть машини. Діти, що будемо робити? Незнайко не поспішай!
Д: Дійдемо до пішохідного переходу, почекаємо, коли загориться зелене світло і перейдемо дорогу.
В: Правильно хлопці. Незнайко, ти все зрозумів?
Під музику « Світлофор» йдуть до пішохідного переходу .
Гра «Червоний, жовтий, зелений».
В: показує червоний кружок і питає у дітей: - Хлопці, горить червоне світло. Можна переходити дорогу?
Д: Ні, чекаємо. Червоне світло - стоїмо на місці.
В: показує жовтий кружок і запитує - Можна переходити дорогу?
Д: Ні, готуємося.
В: показує зелене коло - Можна зараз іти?
Д: Так.
В: Незнайко, ти все запам'ятав? (повторює)
Звучить музика (Пісенька Гвинтика й Шпунтика з мультфільму). Переходять дорогу і йдуть на ігровий майданчик.
Гра в м'яч: Ось тепер Незнайко, можна і пограти в м'яч. ( Стають у коло , вихователь в центр кола).
В: Я буду кидати м'яч і задавати питання, а ви на них відповідайте і повертайте м'яч мені.
В: чи Можна грати у дороги з м'ячем?
Д: Ні
В: чи Можна переходити дорогу, де немає переходу?
Д: Ні.
В: По дорозі хто йде?
Д: Пішохід.
В: Хто веде машину?
Д: водій.
Скільки очей у світлофора?
Д: три очі.
В: Якщо червоний очей горить, то про що він говорить?
Д: Стій і чекай.
В: Якщо жовтий очей горить, то про що він говорить?
Д: почекай.
В: Якщо зелений очей горить, то про що він говорить?
Д: почекай.
В: Йдуть наші ніжки по пішохідній...
Д: доріжці.
В: Де ми чекаємо автобус?
Д: На зупинці.
В: Так, на зупинці. Ой, хлопці, ми загралися, забули, що Незнайко додому поспішати. Давайте допоможемо Незнайку дійти до зупинки. ( Йдуть по тротуару до знаку «Зупинка автобуса». Незнайко, ми прийшли на зупинку.
М: Хлопці, а навіщо потрібна зупинка?
Д: На зупинці пасажири сідають в автобус
Н: Звідки ви дізналися, що зупинка тут?
Д: Тут є знак, який вказує, що тут зупиняються автобуси.
В: Незнайко, ти все запам'ятав?
Н: Так, а довго чекати автобус? Я вже втомився, давайте пограємо.
Звучить музика «ПДР» Т. Соловьяновой
Фіз. Хвилинка.
Ми піднімаємо Руки вгору
А потім їх опускаємо
Піднімаємо плечі
Ми тепер коники.
Ляскаємо в долоні.
І стрибаємо на ніжці
На одній..., на інший....
Як нам весело з тобою.
Але побачивши цей знак -
Рухатися не можна ніяк!
В: Незнайко, а щоб ти не забув правила дорожнього руху ми тобі подаруємо картину. Але цю картину треба зробити всім разом.
(колективна робота) «Машини їдуть по вулиці»
( вихователь пропонує дітям на заздалегідь підготовленому аркуші паперу приклеїти машини).
У: хлопці, чого не вистачає на цій картині? (машин)
Подивіться, машини різні, виберіть собі одну машину, яка вам подобається.
Виконують роботу і дарують Незнайку.
В: Незнайко у нас для тебе ще один подарунок. Ми тобі подаруємо ще й пісню. Щоб ти ніколи не забував ПДР.
Звучить музика і всі разом виконують пісню.
Під звук машин під'їжджає автобус ( дорослий з макетом автобуса) , який сідати Незнайко і махає всім рукою: Дякую хлопці!
У: Хлопці, сьогодні ми допомогли Незнайку переходити дорогу і дійти до зупинки, а як ви думаєте, кому ще ми можемо допомогти? Кому?
Д: Бабуся, дідусям.
В: правильно хлопці. Літнім людям - бабусям, дідусям, і своїм, і чужим. Вони старенькі, не завжди бачать світлофор і пішохідний перехід. Тому їм треба допомогти.
Якщо ти знаєш правила
І завжди їх дотримуєшся-
Сміливо в дорогу! Вперед іди,
За собою веди друзів.
Література
1. Елжова Н.В. ПДР в дитячому саду: розвиваюче середовище та методика по ознайомленню дітей з ПДР, перспективне планування, конспекти занять. - Ростов н/Д: Фенікс , 2011. - 173 с. - ( серце віддаю дітям).
2. Д. Майдельман. СКОРО ДО ШКОЛИ! Правила дорожнього руху для дітей дошкільного та молодшого шкільного возраста.Ростов - на - Дону : Видавець АТ «Донпечать».
3. Три сигналу світлофора: Дидакт. Ігри, сценарії вечорів дозвілля: Кн для вихователів дет.сада: З досвіду роботи / В.А. Добрякова, Н.В. Боривова, Т.А.Панина, С.А.Уклонская; Упоряд. О.Ф. Саулина. - М: Просвітництво, 1989.- 62 с.