Реклама












Урок - гра з історії середніх віків «Зоряний час»


Урок - гра «Зоряна година». Тема: «Великі географічні відкриття»
Автор: Богданова Ірина Дмитрівна, вчитель історії і суспільствознавства Novomihajlovskoj (середньої школи, Мамлютский район Північно-Казахстанська область

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку з історії середніх віків. Цей урок можна проводити як урок узагальнення і закріплення знань, якщо виділяється кілька годин на цю тему. Можна проводити як урок вивчення нового матеріалу з випереджаючим завданням. Матеріал уроку можна використати в позакласній роботі з історії.
Тема:«Великі географічні відкриття»
Мета уроку: виховання почуття колективізму і дружби в учнів.

Завдання:
1. Освітня: закріпити знання, отримані на уроках, з'ясувати, як був засвоєний навчальний матеріал учнями і якщо є прогалини, намітити шляхи їх усунення.
2. Розвиваюча: формувати вміння застосовувати знання в нових обставинах.
3. Виховна: виховання поваги до культури і звичаїв інших народів.

Тип уроку: повторительно-узагальнюючий.
Обладнання уроку:
1. Виставка книг з теми «Великі географічні відкриття».
2. Картини з теми «Великі географічні відкриття».
3. Портрети мандрівників.
4. Табло (варіанти відповідей).
5. Таблички з цифрами.
6. Зірки.
7. Призи.

Учасники:
1. Сім учнів є учасниками гри.
2. Сім учасників - помічники (роль батьків).
3. Журі.

Хід уроку:
Вступне слово вчителя.
Хлопці, сьогодні наш урок узагальнення пройде в незвичній для вас формі. Ви будите учасниками гри «Зоряна година». Відповідаючи на питання, ви повинні підняти табличку з правильною відповіддю. За правильну відповідь, вам буде вручатися зірка. В кінці кожного туру вибуває учасник, який набрав найменшу кількість зірок. Переможець отримає право звернутися з промовою до однокласників. Отже, вирушаємо в захопливу подорож.
Перший тур.
Перше завдання.
1 Майя 2 бушмени 3 інки 4 ацтеки 5 Малі 6 Сонгай
1 питання. У жодного народу на чолі кожного міста - держави стояв «великий людина» - правитель передавав владу у спадок?
2 питання. Який з перелічених народів заснував посеред великого озера місто Теночтітлан?
3 питання. Кровні родичі правителя називали себе «синами Сонця». (Сонце було головним божеством народу). Про який народ йде мова?
4 питання. Який з цих народів жив в тропічних лісах Африки?
5 питання. В історичному творі шістнадцятого століття сказано: індіанці побудували широку і рівну дорогу, укріплену кам'яними бар'єрами, а через річки і ущелини, перекинуті з мотузок мости. Повідомлення з місць передавали спеціальні гінці бігуни, які чергували парами по дорозі. Хто цей народ?
6 питання. Про поїздку одного з правителів у Мекку на поклоніння «святим місцям» стало відомо в усьому мусульманському світі. В дорозі його супроводжували вісім тисяч воїнів, а на верблюдах везли близько ста вьюков з золотом.
7 питання. У цього народу був самий точний календар. Вперше в світі, навіть раніше індійців вони ввели нуль.
Друге завдання.
1. Водяний двигун 2 Домна 3 Вогнепальну зброю 4 Компас
5 Каравела 6 Астролябія
1 питання. Кам'яні стіни фортець втратили свою неприступність в результаті якого винаходу?
2 питання. З допомогою якогось винаходу моряки могли визначати сторони світу?
3 питання. За допомогою цього винаходу можна було вирушити в далекі морські подорожі при будь-якому вітрі.
4 питання. Збільшення виплавки металу стало можливо після, якого винаходу?
5 питання. Переворот у військовій справі, падіння ролі лицарської кінноти - це наслідки якого винаходу?
Третє завдання.
1. 1498 р. 2. 1445 р. 3. 1492 р. 4. 1519-1522 рр .. 5. 1453 р.
1 питання. В якому році було здійснено перше навколосвітнє подорожі?
2 питання. В якому році була відкрита Америка?
3 питання. В якому році було відкрито морський шлях в Індію?
Підраховуються зірки. У другий тур виходять чотири учасники набрали найбільшу кількість зірок.
Другий тур. Труба «Грамотейка».
Учасникам дається десять букв. Вони повинні скласти слово. Беруть участь також і глядачі. Приз глядачам за саме довге слово. Учасник, у кого більше букв у слові може відкрити один з трьох ящиків. Якщо бажає, то віддає зірку і відкриває ще один і так далі.
Три ящика: 1 Оплески 2 П'ятірка 3 Цукерки
Вибуває учасник, у якого менше зірок. В наступний тур проходять три учасника.
Третій тур.
1 Б. Діаш 2 Васко да Гама 3 Х. Колумб 4 А. Веспуччі
5 Ф. Магеллан 6 Кортес
1 питання. Ким з мореплавців були відкриті острови Куба і Гаїті?
2 питання. Хто стояв на чолі експедиції, яка обігнула південний край Африки «далеко виступав мис, був названий мисом Доброї Надії - надії на те, що швидше буде відкритий шлях в Індію»?
3 питання. Цей чоловік першим здійснив навколосвітню подорож. Дав назву Тихого океану, його ім'ям названо протоку.
4 питання. В 1497 році король Мануїл португальська, послав чотири кораблі для відкриття і знаходження прянощів. «...у п'ятницю 17 травня 1498 року ми побачили землю, а потім підійшли до міста Калькутта. І купували наші моряки за безцінь: і гвоздику і корицю, і прикраси. Командиром цих кораблів був...?»
5 питання. Ім'ям, якого мандрівника і мореплавця був названий відкритий материк?
6 питання. Зараз я зачитаю уривок з вірша Р. Гейне.
«Хоч носив він гордо лаври
І хоч золотом виблискували
На його ботфортах шпори
Не герой він був, не лицар
Був він отаманом банди,
Нахабним своїм кулаком
Сам вписав у літопис слави
Ім'я мерзостное ...?»
Підводяться підсумки третього туру. Залишається два учасника.
Четвертий тур. Фінал.
Дається слово «Магеллан». Переможцем стає той, хто з нього складе більше слів.
Переможець нагороджується книгою. Настає його «Зоряний час». Він звертається з промовою до однокласників.

Підсумок уроку Запитання до класу.
Які наслідки мали великі географічні відкриття? Учні повинні назвати шість головних наслідків. Виставляються оцінки за урок.[/align]