Реклама












Конспект НСД в старшій групі з теми «Весняний букет»


Виготовлення пролісків в техніці орігамі в старших групах дитячого садка
Автор: Богданова Марина Олексіївна, вихователь, ГБОУ ЗОШ № 821 (дошкільне відділення)
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей старшої, підготовчої групи (5-7 років) за темою «Весняний букет». Даний матеріал буде корисним для вихователів старших груп. Це заняття розвиває естетичні почуття, екологічне мислення, творчі здібності дітей, і виховує любов до природи.
Конспект НСД в старшій групі з теми «Весняний букет»
Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Музика», «Читання художньої літератури», «Художня творчість»
Мета: Вчити робити квітка «Пролісок» в техніці орігамі. Через поезію, музику вчити бачити поетичний образ природи. Розвивати естетичні почуття, екологічне мислення. Виховувати любов до природи.
Завдання:
Освітні завдання:
Повторити з дітьми прикмети весни;
Дати знання про «подснежнике» - як первоцвіті;
З допомогою віршів, музики вчити бачити поетичний образ природи;
Навчити дітей робити квітка пролісок в техніці «орігамі»;
Вчити слідувати усним інструкціям;
Закріплювати вміння читати схеми виробів;
Комунікативні:
Закріплювати словник з весняної тематики;
Учити добирати визначення для характеристики квітів - пролісків;
Розвивати зв'язне мовлення;
Розвиваючі завдання:
Розвивати естетичні почуття;
Екологічне мислення;
Творчі здібності;
Комунікативні навички;
Дрібну моторику рук, окомір;
Пам'ять, увагу, просторову уяву;
Виховні завдання:
Виховувати любов до природи;
Навички співпраці.
Обладнання та матеріали:
Демонстраційний: посилка з листом, фотографії пролісків, 3 мольберта, зроблена кошик з листочками пролісків, 2 схеми «пролісок - орігамі», диск П.І. Чайковський пролісок.
Роздатковий: клей, серветки для клею, квадрати зі стороною 6 см для пролісків: блакитний, рожевий, білий колір.
Методичні прийоми
: сюрпризный момент, розглядання ілюстрацій, бесіда, запитання до дітей, читання художньої літератури, слухання музики, показ і пояснення техніки вироби, продуктивна діяльність дітей, аналіз і підведення підсумків.
Попередня робота:
Бесіда про весну, спостереження за весняними явищами, читання дітям казок «Дванадцять місяців» та «Пролісок» Г.Х. Андерсен, виготовлення листя для пролісків у техніці орігамі.
Хід НСД
Організаційна частина:
Діти сидять на стільчиках
- Цю посилку нам надіслала весна з лісу.
Відкриває посилку, дістає лист:
- «Дорогі діти! У нас в лісі настала справжня весна. Зацвіли перші квіти. Які? Здогадаєтеся, якщо послухаєте мою загадку:
Перший виліз з в'язниці
На проталинке.
Він морозу не боїться,
Хоч і маленький
Я посилаю вам фотографії моїх улюблених перших весняних квітів. Так як думаю, що в Москві їх немає, і якщо вони не з'являться, то стара баба Зима може повернутися в місто. Якщо ви зможете знайти проліски в місті, то зима не повернеться. Адже проліски - це вісники весни.
Вихователь виставляє картинки пролісків різних кольорів
1 частина.
- Як ви думаєте, які прикмети весни ми бачили у нас в місті.
- Як ви думаєте, де ж нам взяти проліски в місті?
- Давайте пригадаємо, де ми чули про ці квіти?
- Які казки ми з вами читали про ці квіти? («Дванадцять місяців» С.Маршака, «Пролісок» Р. Х. Андерсена)
- Пригадайте, чому цю квітку так називають. Він починає рости під снігом і з'являється ранньою весною. Його так і називають - вісник весни. З'явилися з - під снігу білі, блакитні або блідо - рожеві квіточки і люди бачать, що весна прийшла. А потім влітку пролісок сховається у своїй цибулині, і буде набиратися сил, щоб перезимувати і прокинутися наступної весни найпершим.
- Багато віршів написано про цих дивовижних кольорах. Я пропоную вам послухати вірш Зої Александрової «Пролісок»:
Читає вірш З. Александрової “Пролісок»
У занесених снігом купин,
Під білою сніговою шапкою,
Знайшли ми синенький квіточку,
Полузамерзший, ледве живий.
Напевно, жарко припікало
Сьогодні сонечко зранку,
Квітки під снігом душно стало,
І він подумав, що пора,
І виліз... А навкруги все тихо,
Сусідів немає, він перший тут.
Його побачила зайчиха,
Понюхала, хотіла з'їсти.
Потім, напевно, пошкодувала:
"Аж надто делікатний ти, дружок!"
І раптом пішов пухнастий, білий
Холодний березневий сніжок.
Він падав, заносив доріжки...
Знову зима, а не весна.
І від квітки на тонкій ніжці
Лише тільки шапочка видно.
І він, від холоду синея,
Головку слабку клоня,
Сказав: «Помру, але не шкодую:
Адже почалася весна з мене!»
- Про що говориться у цьому вірші?
- Який пролісок у цьому вірші, як описує його автор?
- А як ви думаєте пролісок слабенкий або сильний в цьому вірші?
- Навіть композитори писали музику про цих дивовижних кольорах. Російський композитор П.І. Чайковський написав музику, яка так і називається «Пролісок». Послухайте, чи підходить ця музика до вірша, або у композитора вийшов якийсь інший пролісок.
Діти слухають музику
- Який пролісок вийшов у композитора?
2 частина.
- Багатьом людям так і хочеться зірвати ці ніжні квіточки, схожі на дзвіночки.. Люди збирають ці ніжні квіточки в букети, не турбуючись про те, що ці квіти в неволі, без своєї цибулинки швидко загинуть. Адже в ній містяться всі поживні речовини для квітів і квіти без неї довго не проживуть.
- Які квіти можна рвати, а які не можна?
- Є квіти, які спеціально вирощують для букетів. Вони називаються садові. Їх зрізають, відвозять в квіткові магазини. А квіти, які ростуть на полях, на луках, у лісах рвати не можна. Вони швидко в'януть. Багато занесені в Червону книгу і потім,
Якщо я зірву квітку,
Якщо ти зірвеш квітку,
Якщо всі і ти і ви,
Якщо все зірвуть квіти
Не залишиться кольорів
І не буде краси. (Т. Собакина)
- Як ви думаєте, як можна помилуватися цими квітами не зриваючи їх? Так їх можна сфотографувати, намалювати, виліпити або зробити з паперу. Ми сьогодні з вами будемо робити проліски з паперу. Але перш, ніж взятися за роботу давайте розімнемося.
Діти встають.
Фізкультхвилинка (Е. Терпугова)
Пролісок прокинувся (з'єднати долоні вгорі)
І потягнувся, (розводити руки вгору)
Сонечку посміхнувся, (руки в сторони)
До землі Матінки доторкнувся, (руки вниз, нахил вліво - вправо)
Сонечку вклонився, (нахил вперед - вниз)
Щастя своєму здивувався. (руки в сторони)
Краплі росинки його вмивали, (імітація руху - умивається)
Звірі і птахи відразу впізнали: (руки на пояс, повороти вліво, вправо)
«Пролісок прокинувся-
Весну обіцяє». (з'єднати долоні вгорі)
Пролісок ,підсніжник
В лісі розцвітає. (розводити руки вгору)
3 частина - практична
Діти сідають за столи.
- Подивіться, ми з вами зібралися робити проліски з паперу, а ножиць у нас немає. Чому? Так. Ми сьогодні квіти будемо складати з паперу. А як цей прийом називається? Правильно - «орігамі». Ми з вами робимо квітка «пролісок» в техніці «орігамі». Ось цю кошик ми будемо заповнювати кольорами. Листочки для квітів ви вже зробили, а самі квіточки ми будемо робити сьогодні.
- Справжні проліски бувають лише білого кольору, але люди називають підсніжниками всі первоцвіти, які з'являються ранньою весною з цибулин. Ми з вами будемо робити різнокольорові проліски. Папір яких кольорів у вас є? Ось такі ніжні квіти будуть у нас.
- Візьмемо квадрат і складемо його з кутка на куток.
- Низ трикутника отогнем догори. Не забудемо добре пропрасувати згин.
- Перевернемо фігуру зворотною стороною
- Від центру загнути кінці кутів вгору.
- Ось такий пролісок у нас виходить.
- А тепер ви самостійно зробіть різнокольорові проліски за цією схемою або за іншою схемою, квіти по якій ми робили.
Виставляє схеми.
  
Діти виконують роботу. Потім вихователь пропонує їм наклеїти свої проліски в загальний кошик, підбираючи квіти, щоб вийшов гарний букет і помилуватися букетом.
Заключна частина.
- Які проліски у нас із вами вийшли. Тепер нам не доведеться рвати проліски, щоб помилуватися ними. У нас з вами є свій букет пролісків. І тепер ви не тільки можете розповісти про цих прекрасних кольорах, але і запропонувати помилуватися ними. Ось так ми з вами виконали завдання весни. І тепер вона спокійно може царювати в нашому місті.
Весна, весна! Прийшла весна!
Тепло на крилах принесла
І ось на самому пригріві
З гордо піднятою головою
Розцвів пролісок блакитний.
Він весь пухнастий, сріблястий,
На сонці маленький варто.
Посланець весни він надійний,
Він не боїться холодів.
За ним прийдуть інші квіти,
Він первісток серед квітів.
(Ковалько В.І. Молодші школярі на уроці; 1000 розвиваючих ігор, вправ, фізкультхвилинок. - М: Ексмо, 2007)