Автор: Черепахіна Марія Іллівна,педагог додаткової освіти МБОУ ДОД Палац дитячої(юнацької)творчості р. Лисьва
Опис матеріалу:
Пропоную вам конспект заняття для дітей середньої вікової категорії (9-12 років) за темою: «Пікіровка однорічних рослин». Даний матеріал буде корисним для педагогів ДОД та керівників трудових бригад по озелененню територій. Цей конспект пізнавального характеру, спрямованого на виховання дбайливого, раціонального ставлення до навколишнього середовища.
Мета заняття: навчити дітей правилами пікіровки розсади однорічних рослин.
Завдання заняття:
-навчальні
вивчення прийомів за пікіруванні розсади
-розвиваючі
розвиток первинних умінь, пікіруванні розсади
-виховують
виховання працьовитості і акуратності
Тип заняття:
оволодіння новими знаннями
Форма заняття:
- бесіда
- самостійна робота дітей
- практична робота
Обладнання:
Розсадочні ящики, одноразові стаканчики, лопатки, грунт, тирса, розсада однорічних рослин (петунія), скатертини, миски з водою, гумові рукавички.
План заняття:
1. Організаційний етап: привітання, мета заняття
2. Підготовчий етап: бесіда
3. Основний етап: практична робота
4.Завершающий етап: підведення підсумків, рефлексія.
Хід заняття:
1. Організаційний етап.
Привітання. Мета заняття.
Активізація і фіксація уваги дітей - проведення гри: квіткова та овочева розсада.
Перераховуються квіткова та овочева розсада, хлопці повинні виділити квіткову.
2. Підготовчий етап.
Педагог розмовляє з дітьми:
«Як називаються наші квіткова розсада»?
Як ми доглядаємо за нею? Що ми робимо? (діти перераховують)
А що ж таке, пікіровка і за чим вона потрібна?
Коли у сіянців утворюються 2-3 справжніх листочки, їх пікірують, тобто пересаджують. Для розсади відбирайте, тільки добре розвинені, найбільш сильні сіянці.
Пікіровка, проводиться для збільшення площі живлення рослин, для кращої їх освітленості і розвитку кореневої системи.
Пікірувати рослини, потрібно в дерев'яні ящики або в стаканчики.
Ящики із землею, підготовляють так само, як і для посіву насіння.
Як же распикировать посіви?
Підготовлений грунт, злегка придавлюють і роблять по 4-5 рядочков. З посівного ящика, дерев'яною лопаткою, обережно дістають сіянці з землі і кладуть їх на фанерку . Кілочком, що знаходиться в правій руці, роблять ямку в землі глибиною 1,5-2 см, причому кілочок злегка повертають, щоб до нього не прилипала земля, були рівні ямки і не обсипалися їх краю. Сіянець, що знаходиться в лівій руці, опускають в отвір майже до першого листочка. При цьому, уважно треба стежити, щоб корінці сіянця, ні в якому разі не зігнулися. Якщо сіянець посадити високо, то він погано вкорениться; якщо ж глибоко, то точка росту загниває і рослина гине. Пересаджену розсаду, злегка поливають теплою водою і ставлять у затінок.
При сильному поливі, на поверхні грунту, утворюється щільна кірка, вона ускладнює доступ повітря до коріння і висушує грунт. Тому, при догляді за сіянцями, грунт обережно розпушують, невеликими тонкими кілочками.
Квіткову розсаду можна вирощувати не тільки в ящиках. Її, наприклад, розсаджують по одному сеянцу у торфоперегнійні горщики або в паперові стаканчики. Два стаканчика, з пробитими в дні дірочками для стоку води вкладають один в інший. Здвоєні стаканчики, не руйнуються до посадки розсади у відкритий грунт. Розсада, вирощена в торфоперегнійних горщиках і кубиках, більше, ніж вирощена в ящиках, і краще переносить пересадку в грунт, так як коренева система розвинена сильніше.
Демонстрація пікіровки розсади.
А зараз ви уважно спостерігали , як я проводила пікіровку, тому пропоную вас самостійно провести пікіровку нашої розсади.
3 Етап. Практична робота.
Після викладу нового матеріалу хлопцям пропонується з метою закріплення провести практичну роботу по пікіровки квіткової розсади.
Перед проведенням практичної роботи, проводиться інструктаж по техніці безпеки.
Хлопцям пропонується одягнути гумові рукавички .
Практична робота, проходить під індивідуальним контролем педагога.
Як правильно пікірувати сіянці?
Діємо за наступною схемою:
1. Візьміть склянку ( обов'язково з отвором на дні).
2. Насипте землі, не досипаючи до краю 1-2 см ( таким чином ми залишаємо місце для поливу), злегка придавити.
3. Кілочком (олівцем) зробити ямку в землі глибиною 1-2 див.
4. Сіянець опустити в отвір майже до першого листочка.
5. Притримуючи, сіянець лівою рукою, правою засипати землею навколо, злегка
приминаючи.
6. Полити распикированное рослина.
7. Поставити стаканчик з рослиною в тінь.
Після проведення практичної роботи, діти приводять в порядок свої робочі місця і миють руки з милом. Педагог хвалить гуртківців, за виконану роботу.
Для зняття напруги, на опорно - руховий апарат, після проведення практичної роботи, проводиться фізкультхвилинка (Гра «лялька і солдатів»). В ході гри, учні в положенні «стоячи» напружують, всі м'язи тіла
«солдатів», а потім різко нахиляючись, повністю розслаблюють «лялька».
4.Этап. Підведення итогов.Контроль отриманих знань.
Робота з ранжировочным тестом.
Хлопцям слід розставити операції з пікіруванні розсади в потрібному порядку.
Пікіровка розсади.
( розставити цифри в потрібному порядку)
- Візьміть стаканчик ( обов'язково з отвором на дні).
- Насипте землі, не досипаючи до краю 1-2 см ( таким чином ми залишаємо
місце для поливу), злегка придавити.
- Сіянець опустити в отвір майже до першого листочка.
- Притримуючи сіянець лівою рукою, правою засипати землею навколо, злегка
приминаючи.
- Кілочком (олівцем) зробити ямку в землі глибиною 1-2 см
- Поставити стаканчик з рослиною в тінь.
- Полити распикированное рослина.
Порядок виконання робіт з пікіровці квіткової розсади:
1. Візьміть склянку ( обов'язково з отвором на дні).
2. Насипте землі, не досипаючи до краю 1-2 см ( таким чином ми залишаємо місце для поливу), злегка придавити.
3. Кілочком (олівцем) зробити ямку в землі глибиною 1-2 див.
4. Сіянець опустити в отвір майже до першого листочка.
5. Притримуючи сіянець лівою рукою, правою засипати землею навколо, злегка
приминаючи.
6. Полити распикированное рослина.
7. Поставити стаканчик з рослиною в тінь.
Рефлексія.
Хлопцям надається 3 жетона різних кольорів: червоний, жовтий, зелений.
По закінченню заняття дитина повинна вибрати один жетон будь-якого кольору.
Червоний - заняття сподобалося.
Жовтий - не зовсім сподобалося.
Зелений - не сподобалося.