Конспект безпосередньо освітньої діяльності з музики в середній групі "Птахи навесні "
Мета: формувати виконавчі навички, музичний смак, світогляд, творчість в області співу, слухання, танців.
Завдання:
- збагачувати музичні враження дітей;
- сприяти оволодінню дітьми необхідним запасом слів для характеристики музичних творів в процесі слухання;
- розвивати вміння рухатися відповідно до характеру музики;
- розширювати сприйняття музичних образів, здатність виражати їх у русі;
- прищеплювати дітям культуру виконання: виразне виконання, слухати один одного, спів в колективі;
- формувати пізнавальні інтереси дітей в процесі музичної діяльності;
- виховувати у дітей стійкий інтерес і чуйність на музичні твори;
Інтеграція освітніх галузей: «Комунікація», «Пізнання», ««Художня творчість», «Соціалізація».
Хід заняття
Діти заходять в зал, встають у коло.
М.р. Блакитні, сині небо і струмки,
В синіх калюжах хлюпочуться Зграйкою горобці.
На кучугурах ламкі крижинки-мережива,
Перші проталинки, перша трава.
Діти, яку пору року тане сніг, біжать струмочки, весело цвірінькають горобчики? Коли це буває? Звичайно навесні. Навесні з далеких країв до нас повертаються птахи. Які птахи до нас прилітають з теплих країн? (Відповіді дітей). Сьогодні на занятті ми з вами вирушимо до птахів в гості. Хто був уважний і запам'ятав, про яку птаху на початку заняття я згадала у вірші?
Діти. Про горобця.
М.Р. Давайте ми з вами перетворимося в воробйов. Раз, два покружись і в горобчик перетворися. А що вміють робити горобці?
Діти. Літати, клювати зернятка.
]Вправа «Горобчики»[/b]
М.р. Хлопці, а подивіться, хто на віконці цвірінькає? Дивіться, горобець!
(Показує горобця) Наш бідний горобчик завмер і прилетів до нас погрітися.
Встиг уже змерзнути воробей, примерз до кісток -
Всюди замети та лід.
Ну, де ж та весна?
Ні послів, ні вісток
Зимівникам птахам не шле!
Чирик, закричав воробей, чик-чирик!
Зима холодна і темна.
Звичайно, до холодної зими я звик,
Але як добре, що весна!
М.Р.
(звертаючись до горобцю). Не журися! Весна настала, тепер ти воробей будеш стрибати, скакати і комашок збирати!
Діти давайте виконаємо
пісню «Воробей» В.Герчика
М.Р. Молодці. Хлопці, давайте відпустимо горобця, хай летить собі і гріється на сонечку. А нам пора назад перетвориться у дітей.
Раз, два покружись і діточок перетворися.
Сідайте на стільчики.
(Діти сідають на стільчики.)
М.Р. Воробей не відлітають восени в теплі краї, а залишаються зимувати у нас. А ось ця пташка навесні прилітає до нас.
(Показ картинки жайворонка) Хто знає, як називається ця пташка?
(Відповіді дітей). Це жайворонок.
Жайворонок.
Все зазеленіло... Виїжджає у поле,
Сонечко блищить, Ходить борозною.
Пісня жайворонка А над ним все вище
Ллється і дзвенить. Сонечко встає,
Весело з конячкою Жайвір пісню
Орач молодий Веселіше співає.
Ми зараз послухаємо твір П.І. Чайковського «Пісня жайворонка».
П.І. Чайковського «Пісня жайворонка».
Яка музика за характером? Який настрій вона виражає?
Діти. Вона ніжна, дзвінке, радісне.
М.Р. Ви праві, музика весела, грайлива і дуже світла. В ній чути пташині трелі. Давайте ще раз послухаємо цей твір.
(Слухають ще раз.)
М.Р. Жайворонок прилетів пісню заспівав, на крильцях весну красну приніс. Давайте хлопці згадаймо пальчикову гру «Весна».
Пальчикова гра «Весна»
М.Р. А щоб весна до нас остаточно прийшла, давайте пісеньку про сонечко заспіваємо.
«Пісенька про сонечко»
М.Р. Відгадайте загадку
На жердині палац,
У палаці - співак. Хто це? (Шпак)
Послухайте вірш
Прилетіли шпаки - І шпаків я запрошу.
Весни строкаті гінці. Скворушки, живіть,
Змайстрував їм будинок, І весну будіть!
Двері з віконцем буде в ньому. Нехай приходить до нас вона,
Будинок до черешні прив'яжу Довгоочікувана весна.
Хлопці, а давайте і ми поострим будинок скворцу? Пограємо в гру «Скворушки»
гра «Скворушки»
М.Р. Як добре ви подбали про скворушках! Не ображайте птахів, любите їх, піклуйтеся про них. Вони наші друзі. Коли підете на вулицю поспостерігайте за птахами, а на наступному занятті мені розкажете. А наше заняття закінчилося.
Що вам сподобалося на занятті?
З якими птахами ми сьогодні з вами зустрілися?
Який твір слухали?