Реклама












Конспект дослідницько - пізнавального заняття у 2 молодшій групі «Допоможемо ведмежаті пришити гудзик»


Опис матеріалу: заняття розроблене для дітей 2-ої молодшої групи. Використовувати можна з презентацією, для кращої наочності.
Мета: поставити дітей в позицію суб'єктів пізнавальної діяльності.
Завдання: спонукати дітей до ведення діалогу з ігровим персонажем,
допомогти усвідомити розумний спосіб поведінки в предметному світі,
освоїти відповідний словник;
розвивати допитливість, дрібну моторику рук;
виховувати акуратність.
Засоби: ноутбук з презентацією; скринька зі швейними приладдям,
іграшка-ведмедик,
ґудзик,
голка з паперу.
Способи: дослідження предметів,
запитання - відповіді,
ігрова проблемна ситуація,
пальчикова гра.
Попередня робота: розглядання швейних приналежностей; читання художніх творів: Л. Скоробогатов «Голка»;
рухлива гра «Голочка і ниточка»;
дидактична гра «Заплатки»;
пальчикова гра «Котушки ниток»;
відгадування загадок про швейних приладдя.
Словникова робота: скринька,
швейні інструменти.
наперсток,
вказівний палець,
метал, металева голка.
Хід заняття:
-Хлопці, до нас в гості прийшов ведмедик. Давайте з ним поздороваемся (здрастуй, ведмежа)
- Подивіться, хлопці, ведмежа чомусь сумний. Давайте дізнаємося, що у нього трапилося /вихователь нахиляється до ведмежаті/
-Виявляється у ведмежати відірвалася пуговка і штанці спадають. Йому весь час доводиться підтягувати штанці, щоб їх не втратити.
-Як допомогти ведмежаті? Що треба зробити? (треба пришити гудзик)
-А хто знає, чим треба пришити ґудзик? (голкою і ниткою)
ВЕДМЕЖА
-Де ж нам їх узяти?
-Не хвилюйся, ведмежа. Знімай штанці.
- Сідай. Зараз розберемося.
-У нас є чарівна скринька. А в ній лежать швейні інструменти. Вибирай, що потрібно для роботи.
/Ведмежа бере спицю для в'язання/
ВЕДМЕЖА
-Яка довга і гостра голочка!
-Хлопці, підкажіть ведмежаті, хіба це голочка? (ні, це спиця)
-Для чого потрібні спиці? (щоб в'язати)
ВЕДМЕЖА
-Ну, нехай це спиця. А хіба нею не можна пришити гудзик? Вденем нитку і готово. Можна шити.
-Хлопці, поясніть, чому в спицю можна втягати нитку (у неї немає вушка)
/всі разом розглядають обидва кінця спиці і переконуються, що отвори для затягання нитки немає/
-Як же виглядає голка?
-Хлопці, допоможіть ведмежаті знайти голки в скриньці діти знаходять/
-Давайте їх розглянемо. Але спочатку пригадаємо правило, як треба поводитися з голками (обережно)
-Чому? (вони гострі і можуть вколоти)
-Давайте знайдемо вушко голки /знаходять і розглядають/
-А тепер давайте звернемо увагу на гострий кінець голки. Поторкайте його акуратно пальчиком, щоб не вколотися /діти обережно чіпають кінчик голки/
-Хто, хлопці, знає, з якого матеріалу зроблена голка? (з металу)
-Значить, металева голка. Повторіть /діти повторюють нове слово/
ВЕДМЕЖА
-Чому голки роблять з металу? Може, можна робити голки з паперу?
-Голки повинні бути гострими і міцними, щоб проколоти тканина. А хіба голка з паперу зможе проколоти тканина? (ні, вона зігнеться)
-Давайте проведемо експеримент і перевіримо
/вихователь на очах дітей, робить з паперу голку, і діти пробують нею проколоти тканина, паперова голка мнеться/
-Ну, ось паперової шити голкою неможливо. Для роботи потрібна справжня голка, металева
-У голки є подружка. Без неї не можна шити. Хто знає, що це? (нитка)
-Нитки намотуються на котушки. У нас в скриньці теж є котушки ниток. Давайте їх розглянемо /вихователь бере шкатулку і, як би ненароком зронив на підлогу саморобні котушки з нитками/
-Ой, хлопці, як я ніяково взяла скриньку, котушки впали, нитки розпустилися. Допоможіть, будь ласка, змотати нитки
/проводиться пальчикова гра «Котушки ниток»/
-Спасибі, хлопці. Надалі я постараюся бути акуратніше
-Щоб відрізати нитку потрібної довжини, що нам знадобиться? (ножиці)
/вихователь відрізає нитку, засилює нитку в голку, зав'язує вузлик/
-Тепер можна приступати до роботи і пришити гудзик
-Ґудзики бувають різні за кольором, розміром і навіть дірочок у них теж різна кількість. Як правило, 2-е і 4-е
-А хто з вас, діти, знає, що треба надіти на пальчик, щоб не вколоти його (наперсток)
ВЕДМЕЖА
-А який він цей наперсток?
-Хлопці, знайдіть в скриньці наперсток і покажіть його ведмежаті /діти знаходять наперстки/
-На який палець правої руки надягають наперсток, коли шиють? /діти намагаються показати пальчик, вихователь допомагає/
-Пальчик цей називається вказівний. Повторіть, хлопці /діти повторюють хором і індивідуально/
/вихователь пропонує дітям надіти наперстки/
-Діти, погляньте на наперстки. Поторкайте пальчиком поверхню. Як ви думаєте, чому наперстки не гладкі, а покриті кругленькими поглибленнями? (щоб зручно було шити)
-Правильно, щоб голка не ковзала
/вихователь одягає наперсток і починає пришивати гудзик/
ВЕДМЕЖА
-Спасибі вам велике. Ви мені допомогли пришити гудзик. Тепер штанці не падають і виглядають, як нові. Ну, я побіжу.
-Зупинися, ведмежа. Так робити не можна.
ВЕДМЕЖА
-Що сталося? Чому я не можу йти гуляти?
-Поки всі швейні інструменти не прибрані на місце, грати йти не можна.
ВЕДМЕЖА
-Чому?
-Хлопці, поясніть ведмежаті, чому робоче місце треба привести в порядок? (якщо голка впаде на підлогу, вона потім може вколоти когось)
- Для безпеки голку можна увіткнути в ігольніцю або котушку з нитками.
ВЕДМЕЖА
-Все зрозумів. Давайте прибирати швейні інструменти
/всі разом складають швейні приналежності в скриньку;
ведмежа прощається і йде/
-Хлопці, хто скаже, за допомогою чого сьогодні ми допомагали пришивати гудзик ведмежаті? (за допомогою голки, нитки, наперстка і ножиць)
-Як одним словом назвати ці предмети? (швейні інструменти)
-Молодці. Давайте приберемо скриньку з інструментами на місце /прибирають скриньку в стіл/
-Хлопці, ви справжні помічники! Ви сьогодні багато чому навчили ведмедика, були справжніми дослідниками. Велике вам спасибі.