Реклама












Сценарій зимового свята для дітей підготовчої групи з тяжкими порушеннями мовлення


Мовний свято «Зимушка-зима» для дітей з тяжкими порушеннями мовлення в групі компенсуючої спрямованості
Опис:
Свято «Зимушка-зима» проводиться для дітей та їх батьків в підготовчій групі дитячого саду з метою показати динаміку мовленнєвого і загального розвитку дітей, рівень набутих умінь і навичок у процесі корекційної роботи та супроводу дошкільників із тяжкими порушеннями мовлення вчителем-логопедом та працівниками ДНЗ.

Мовний свято готується спільно з батьками: діти вчать вдома вірші, разом з батьками виготовляють костюми для драматизації казки, танців, хороводів. Позитивний результат роботи і яскравий, що запам'ятовується свято можливий за умови злагодженої роботи та співпраці дорослих: батьків, логопеда, вихователів, музичного працівника, хореографа.
Місце проведення: музичний зал прикрашають вихователі з дітьми виробами, виготовленими на заняттях з ручної праці: сніжинками, ялинками, сніговичками.
Обладнання: мультимедійна установка; музичний центр; маски і костюми для дітей; декорація зимового лісу: дерева, ялинки, пеньок, снігурі, білочка, зайчик, біле покривало; столи, стільці, ручки; магнітна дошка; розрізні склади; конверт з набором геометричних фігур для виготовлення панно на кожну дитину.

Мета: встановлення довірчих контактів між дітьми, батьками, працівниками ДНЗ; розвиток комунікативних умінь і навичок у дітей, підвищення самооцінки, усвідомлення необхідності володіння правильної промовою; закріплення пройденого матеріалу; створення позитивного емоційного настрою.

Корекційно-освітня: закріплення знань дітей про зиму; учити утворювати споріднені слова; вчити дітей за допомогою слів-визначень впізнавати і називати диких тварин; освіта іменників у множині орудному відмінку; навчити дітей читати і писати;

Корекційно-розвиваюча: розвивати зв'язне мовлення, вчити складати розповіді про зиму з опорою на мнемотаблицу; удосконалювати навички звукового аналізу та синтезу; закріпити знання геометричних фігур; розвивати вміння орієнтуватися на площині аркуша; розвивати у дітей конструктивні вміння та навички;

Виховна: виховувати у дітей бажання займатися, навчиться красиво говорити;
Хід заходу:
Під музику Вівальді «Пори року» («Зима») в зал заходять діти:
Логопед: Добрий вечір, діти! Добрий вечір, шановні батьки! Дуже рада бачити всіх на нашому святі! Я зараз загадаю загадку, а ви відгадайте і дізнаєтеся, чому присвячено наше свято!

Запорошила доріжки,
Прикрасила доріжки,
Радість дітям подарувала,
І на санках прокотила.
(зима) Р. Аванесова
Логопед: Сьогодні ми поговоримо про прекрасне пори року, про зиму (на екрані змінюються слайди із зображенням зимової природи)
  
Під музику «У лісу на узліссі..» в зал входить вихователь в костюмі Зими.

Зима: Мені здалося, чи, справді, хтось мене покликав?

Логопед: Зимонька, це ми тебе покликали, дуже довго тебе чекали. Вам подобається зима? (так). Нарешті-то ти нас, Зимонька, порадувала: прикрасила все сніжком, в повітрі кружляють білі сніжинки, можна кататися на санках, лижах, ковзанах, ліпити сніговиків.

1-й дитина:
Що таке за вікном,
Відразу в будинку посвітлішало.
Це сніг лежить килимом -
Самий перший, самий білий.

2-й дитина:
Ось про що всю ніч свистів
За моїм віконцем вітер.
Він про сніг сказати хотів,
І про те, що зустрів зиму

3-й дитина:
Немає вільного місця,
Усюди снігу намело:
На парканах, на ганочку
Все блищить і все біло!

4-й дитина:
Вбралася і горобина
У білий святковий наряд
Тільки грона на вершині
Яскравіше колишнього горять.
Е. Трутнева «Перший сніг»

Гра-вправа «Зимова прогулянка»

Логопед: Хлопці, давайте розповімо Зими, що ми знаємо про цю пору року.

З допомогою мнемотаблицы (на екрані) спочатку діти складають речення, а потім розповіді про зиму.

Зима: Молодці, хлопці, мені сподобалися ваші розповіді, всі ви знаєте про зиму. Пропоную тепер розповісти по-іншому про зиму: як ласкаво назвемо зиму? (зимушка); день взимку який? (зимовий); одяг взимку яка? (зимова); птахи взимку (які?) зимуючі;

Логопед: Хлопці, послухайте уважно ці слова і скажіть, як їх можна назвати (споріднені слова - зимонька, зимовий, зимова, зимуючі).
Зараз на екрані будуть з'являтися картинки, а ви їх називайте: сніг - снігопад - Снігуронька - сніговик - снігур - пролісок - сніжинка (закріплюється поняття «споріднені слова»). А ось нас, Зимонька, є красуні-сніжинки, давайте подивимося, як вони гарно танцюють.

"Танець сніжинок" музику Р. Свиридова "Вальс".
Зима: Діти, відгадайте загадку:

Хто приходить в кожен дім
В Новий рік з великим мішком?
Шуба, шапка, червоний ніс,
Це Дідусь ... (Мороз)

В зал під музику входить Дід Мороз.
Дід Мороз:
Чую, чую, дітвора,
Звали в гості ви мене!
Здрастуйте, діти! Привіт, дорослі!

Зима: Дідусь Мороз, Новий Рік ще не настав. Що ти робиш у лісі?

Дід Мороз: Зимонька-зима, в лісі у мене зараз справ чимало, адже ти приходиш з морозами, хуртовинами, хуртовинами. Ось я кожен рік і перевіряю, чи всі готові до приходу зими.

Дід Мороз сідає на пеньок і підкликає лісових звірів.

Дід Мороз: Хай до мене підійде великий, коричневий, сильний,
клишоногий, незграбний ...

Логопед: Хлопці, кого кличе Дідусь Мороз? (ведмедя)

Дід Мороз: Іди сюди, клишоногий. Ти, чому так важко ступаєш?

Ведмідь: Дід Мороз, ми ведмеді зроду клишоногі, тому і ходимо
перевальцем.

Дід Мороз: Ну-ка, ведмідь, покажи свою шубу. Добре ти до зими
підготувався?

Ведмідь: Добре, дідусь Мороз. Все літо я їв малину, ягоди, мед, а на
зиму вибрав теплу барліг

Дід Мороз: Ну, іди собі і спи до весни.

Ведмідь: До побачення, дідусю Мороз.

Дід Мороз: А тепер хочу бачити хитру, пухнасту, руду ...

Логопед: Хлопці, ви здогадалися, кого кличе Дідусь Мороз? (лисицю)

Лисиця: Здрастуй, Дідусь Мороз!

Дід Мороз: А ну-ка, руда, покажи свою шубу. Добре підготувалася до зими? Тепла шубка чи твоя?

Лисиця: Шуба у мене хороша, тепла, пухнаста, красива!

Дід Мороз: Хитра ти дуже, не ображай нікого в лісі. Іди собі, плясунья.

Дід Мороз: А де ж маленький, сірий, колючий?

Логопед: Хлопці, кого кличе Дідусь Мороз? (їжачка)

Дід Мороз: Хороша норка у тебе, колючий голова?

Їжак: Гарна, Дідусь Мороз. Всю норку вистелив сухим листям, взимку буде тепло.

Дід Мороз: Ну, біжи в свою нірку, хлопотун-роботяга, та спи до самої весни.

Дід Мороз: Хай зараз підійде до мене маленька, руда, швидка, спритна, запаслива...

Логопед: Хлопці, кого хоче побачити Дідусь Мороз? (білочку)

Дід Мороз: Господарська ти у мене, білочка, розумниця.

Білка: А як же не клопотатися, адже у мене білченята маленькі, їх треба зиму годувати.

Дід Мороз: Білочка, як ти підготувалася до зими?

Білка: Я, Дідусь Мороз, все літо запаси на зиму зробила, восени дупло утеплила, змінила руду шубку на сіру.

Дід Мороз: Ну, білочка, повертайся до своїм діткам.

Дід Мороз: А де ж звір сірий, боягузливий, довговухий?

Логопед: Хлопці, кого хоче побачити Дідусь Мороз? (зайця)

Дід Мороз: Зайчик-боягуз, як ти взимку від ворогів будеш рятуватися?

Заєць: У мене, Дідусь Мороз, зіркі очі, швидкі ноги і шубку поміняв сіру на білу.

Дід Мороз: Молодець, зайченятко, тобою я теж задоволений, до зими ти підготувався. У білій шубці тебе ніхто не побачить на снігу.

Дід Мороз: Ще хочу побачити злого, сірого, зубастого, страшного...

Логопед: Хлопці, кого хоче побачити Дідусь Мороз? (вовка)

Дід Мороз: А ти, вовк, один взимку по лісі рыщешь?

Вовк: Ні, дідусь Мороз, взимку ми, вовки, живемо в зграї. Так легше добувати їжу, адже волков ноги годують.

Дід Мороз: Ну, вовк, біжи, тільки в лісі нікого не ображай!

Зима: Дідусь Мороз, холодно буде в лісі взимку звірам, як подую північним вітром, засыплю снігом всі шляхи-дороги, напущу морози, хуртовини та завірюхи.

Дід Мороз: Ні, Зимонька, бачу я, що всі звірі в лісі до зими добре підготувалися, не страшні їм твої глибокі сніги, морози, хурделиці і заметілі.

Логопед: Дідусь Мороз, вже наближається Новий Рік! Ми з хлопцями в дитячому саду, а звірі в лісі, будемо чекати тебе в гості з подарунками. Давайте зараз всі разом потанцюємо!

Хоровод «Що вам подобається взимку?» (Дід Мороз прощається, іде)
Логопед: Хлопці, сідайте за столи, подивіться, які ялинки у нас з'явилися. Скоро ми будемо прикрашати їх до Нового Року.

Д/гра «Що прикрасимо ялинку?»
Дощик (чим прикрасимо?) - дощиком, намисто (чим прикрасимо?) - намистом, одпі - (чим прикрасимо?) - вогнями, зірка (чим прикрасимо?) - зірками, мішура (чим прикрасимо?) - мішурою, кулі (чим прикрасимо?) - кулями, хлопавки (чим прикрасимо?) - хлопавками, прапорці (чим прикрасимо?) - прапорцями ...

Чим ми прикрасимо нашу новорічну ялинку, ви дізнаєтеся, якщо складете слова з літер.

Дитина: Багато з буквами клопоту,
Ось такий вони народ!
Але коли з розумом, розумом,
Їх поставиш в чіткий ряд,
Перетворяться літери в слово
І з тобою заговорять! (А. Шибаєв)

На магнітній дошці логопед розкладає літери, діти їх називають, складають слова і записують на ялинці (намиста, кулі, мішура).

Логопед: Молодці, всі впоралися із завданням, тепер давайте потанцюємо (в залі вимикають яскраве світло.

Діти виконують «Танок хлопавок» музика П. Чайковського з балету «Лускунчик»)
Зима: Хлопці, я приготувала для вас подарунки (роздає кожній дитині конверт з красивими сніжинками). Подивіться, що лежить в конверті? (геометричні фігури).
Д/гра: «Зимова картинка»
Подивитеся, хлопці, на цю незвичайну картинку. Що знаходиться в середині листа? (сніговик). З яких геометричних фігур він зроблений? Де ми викладемо будиночок? (у правому верхньому куті) і т. д.
       Діти роблять зимові картинки за зразком.
  

Логопед: Зимонька, сподобалися тобі зимові картинки?

Зима: Так, хлопці молодці, всі впоралися із завданням. Мені пора вирушати в ліс, тому я з вами прощаюся. Ми сьогодні з вами добре повеселилися.

Логопед: Давайте, хлопці, на прощання заспіваємо Зими пісеньку.
Пісня: «Зимонька-зима»
Зима роздає дітям частування, свято закінчується.