Реклама












Інтегрований урок по літературному читання і день для 2 класу


Конспект інтегрованого уроку у 2 класі
Конспект інтегрованого уроку з читання і образотворчого мистецтва
у 2 класі з теми: «Перший сніг у віршах, живопису і музиці. Вірші І. Буніна, К. Бальмонта, Я.Акима»
Автор: Судакова Євгенія Володимирівна вчитель початкових класів ГБОУ ЗОШ № 1275 м.москви.
Опис матеріалу: пропонований конспект інтегрованого уроку є пропозицією щодо проведення першого уроку читання у 2 класі у розділі «Люблю російську природу. Зима» УМК «Школа Росії» і образотворчому мистецтву. На уроці реалізується діяльнісний підхід. Тип уроку - урок-фантазія. Високий емоційний заряд, внесений застосуванням інформаційних технологій, постійним взаємодією учасників освітнього процесу між собою забезпечують особливу продуктивність діяльності і підвищення мотивації до поетичної та художньої творчості.
Мета уроку: Включення учнів в емоційно-творчу діяльність у процесі знайомства з поетичними та художніми творами.
УУД:
Регулятивні:
- організовувати своє робоче місце,
- вносити необхідні доповнення, виправлення у свою роботу, якщо вона розходиться з еталоном (зразком),
Комунікативні:
- дотримуватися найпростіші норми мовленнєвого етикету: вітатися, прощатися, дякувати,
- вступати в діалог (відповідати на запитання, задавати питання, уточнювати незрозуміле),
- співпрацювати з товаришами при виконанні завдань у парі: встановлювати і дотримуватися черговість дій, коректно повідомляти товаришеві про помилки,
- брати участь в колективному обговоренні навчальної проблеми.
Пізнавальні:
- знайомство учнів з віршами російських поетів про зиму;
- розвиток образного сприйняття світу, пам'яті, уваги, навичок виразного читання;
- формування навичок порівняння і аналізу;
Особистісні:
- цінувати взаємодопомогу та взаємопідтримку друзів,
- уважно ставитися до власних переживань і переживань інших людей; моральним змістом вчинків.

Обладнання до уроку:
1. Комп'ютер.
2. Проектор.
3. Колонки.
4. Екран.
5. Роздатковий матеріал: кросворд, заготовки для виготовлення сніжинок, заготівлі рамок для малюнків, папір, клей, ножиці, кольорові олівці.
Хід уроку
Сьогодні ми познайомимося з новими віршами, але наш урок буде не зовсім звичайним. Я назвала його урок-фантазія!
- А що таке фантазія? (відповіді дітей)
- Фантазія допомагає людям жити цікаво, красиво і різноманітно.
Здогадайтеся, на яку тему ми сьогодні будемо фантазувати?
Все кругом біло-синє,
Все в тонкому мереживі тіней.
А ліс вкрите пухнастим інеєм,
Заснув до перших весняних днів. (зима)
- Ми поговоримо сьогодні про чудовому, чарівному пори року - про зиму. Про перший сніг.
- А щоб краще налаштуватися на зимовий лад, давайте розгадаємо кросворд. Для цього нам треба об'єднатися у групи по 4-5 осіб. Розгадавши кросворд, дізнаєтеся колір зими.
1. Великі купи снігу, які намітає хуртовина (в од. числі)
2. Покружляла зірочка в повітрі трошки
Села і розтанула на моїй долоньці.
3. З'явилася під час відлиги вода і підталий сніг замерзають на дорогах. Це явище називають...
4. Рясне (сильне ) випадання снігу називається...
5. Щипає вуха, щипає носа, лізуть у валянки мороз.
Брызнешь воду - впаде не вода, а лід.
Навіть птаха не летится - від морозу холоне птах.
Сонце Повернуло до літа. Що скажи за місяць це?

- Отже, який же основний колір зими? (Білий)
Скажіть, як називаються люди, які фантазують за допомогою фарб і пензлів? (ХУДОЖНИКИ)
Багато художників зображували на своїх картинах зимові пейзажі, перший сніг
- А інші люди писали зимові пейзажі літературною мовою.
Нагадайте, як називаються такі автори? (Письменники, поети)
- Послухайте вірш Івана Олексійовича Буніна «Зимовим холодом війнуло...»
Ще краще відчути це вірш нам допоможуть репродукції картин відомих художників. Учням пропонуються фотографії або картини з зимовими пейзажами. (Олексій Саврасов «Зима», Шишкін Іван «Зима», Ст. Янів «Зимова казка»)

- Як називаються люди, які фантазують за допомогою нот, музики.
(Композитори).
Послухайте музичний фрагмент з твору П. І. Чайковського
«Пори року». Спробуйте почути, що зобразив автор з допомогою музичної мови (падіння і кружляння сніжинок).
- А тепер послухайте, як те ж саме передав поет К. Бальмонт у вірші «Сніжинка», прислухайтеся до ритму вірша. (читає один з учнів заздалегідь підготовлений)
Хто ще хоче спробувати прочитати вірш? (читання дітьми)
        
Физминутка.
Зараз у нас невелика зимова розминка
Сонце землю гріє слабо,
(руки вгору і вниз)
Вночі тріщить мороз,
(руки на пояс, нахили в сторони)
У дворі біля Снігової Баби
(руки на пояс, поворот навколо себе)
Побілів морквяний ніс.
(діти показують ніс)
В річці стала раптом вода
Нерухома і тверда,
(стрибки на місці) Завірюха злиться, сніг кружляє
(діти кружляють)
Замітає все кругом
Білосніжним сріблом
(імітують рухи руками)
А тепер настав час і вашим фантазіям, і вони допоможуть нам підготувати клас до зустрічі Діда Мороза: на аркушах паперу ви зможете створити художню композицію про перший сніг.
(Клас ділиться на дві команди) Команда «Завірюха» намалює зимові картинки (це можуть бути малюнки сніжинок, ялинкових іграшок, ваших зимових забав, зимовий пейзаж), а команда «Сніжок» виріже сніжинки для прикраси наших вікон.
Продовжимо нашу розмову про зимові фантазії.
Крім краси Зимушка-зима дарує нам і масу розваг.
Давайте згадаємо і пофантазуємо, ніж ми можемо порадувати себе у дворі, на вулиці, в лісі взимку? (сніжки, фортеці, ковзани, лижі, санки тощо) Учням пропонуються картини з зимовими пейзажами. («Зимові забави» Збруцкая Оксана, Ф.Сычков «Ліплення сніговика», Э.Хохловкина «Снегурка», А.Моравов «Зимовий спорт»)

Настав час познайомитися ще з одним віршем про перший сніг. Його написав Яків Акім. Читання вірша. Невелике обговорення.
Чи сподобалась вам сьогоднішня фантазія. Який вірш сподобався більше? Останнє завдання ГРА «Назви автора». Потрібно з'єднати прізвище автора з рядками з вірша (роздатковий матеріал.)
І.А. Буніна Він кружляє,
Легкий,
Новий,
У хлопців над головою,
Він встиг
Хустку пухову
Розстелити
На бруківці,

К. Бальмонт Вночі буря бушувала,
А з світанком на село,
На ставки, і пустельний сад
Першим снігом понесло.

Я.Аким Але ось кінчається
Дорога далека,
Землі стосується,
Кришталева зірка.
Сьогодні ми познайомилися з різноманітними зимовими образами у віршах, живопису і музиці. І, натхненні цими творами, зуміли дуже красиво оформити клас.
Домашнє завдання на вибір: вивчити вподобане вірш або написати листа Дідові Морозу у віршах.

Кросворд.
1. Великі купи снігу, які намітає хуртовина (в од. числі)
2. Покружляла зірочка в повітрі трошки
Села і розтанула на моїй долоньці.
3. З'явилася під час відлиги вода і підталий сніг замерзають на дорогах. Це явище називають...
4. Рясне (сильне ) випадання снігу називається...
5. Щипає вуха, щипає носа, лізуть у валянки мороз.
Брызнешь воду - впаде не вода, а лід.
Навіть птаха не летится - від морозу холоне птах.
Сонце Повернуло до літа. Що скажи за місяць це?

Відповіді на кросворд:
1 замет
2 сніжинка
3 ожеледь
4 снігопад
січень 5