Конспект відкритого заняття з англійської мови на тему: "Рахунок, продукти,сім'я, тварини"
Опис матеріалу: пропоную вам конспект відкритого заняття для дітей 4-5 років першого року навчання з метою перевірки якості знань за темами: «рахунок», «продукти», «родина», «тварини».
Матеріал може бути корисний: для педагогів додаткової освіти працюють з дошкільнятами, для вчителів англійської мови початкової школи, для педагогів, які працюють у системі підготовки та адаптації дитини до школи.
Конспект відкритого заняття з англійської мови
на тему «Рахунок, продукти,сім'я, тварини»
Мета
- розвивати мовні та пізнавальні здібності дитини, спираючись на мовний досвід, як рідною, так і іноземною мовою.
Завдання:
Освітні:
- контроль якості знань учнів по пройденим темам: «Рахунок, продукти, сім'я, тварини»
- одержання більш точної і об'єктивної оцінки рівня знань учнів;
- підвищення мотивації учнів до освоєння освітньої програми.
Виховні:
-формувати уміння взаємодіяти в колективі;
- виховувати в учнів дисципліну при навчанні в класі.
Розвиваючі:
- розвиток уяви і фантазії;
- розвивати у дітей навички діалогічного мовлення іноземною мовою;
- розвивати у дітей навички аудіювання (сприйняття іноземної мови на слух).
Демонстраційний матеріал:
Рибка (зроблена з паперу або іграшкова), картки із зображенням продуктів харчування, коробка, плакат із зображенням тварин тваринами, м'які іграшки, лічильні палички
Роздатковий матеріал:
Картки-розмальовки із зображенням тварин.
Методичні прийоми:
ігрові модулі, бесіда-діалог, розглядання ілюстрацій, перегляд флеш-роликів, перегляд фрагмента навчального фільму, бесіда, динамічна пауза, продуктивна діяльність дітей, підведення підсумків, аналіз.
План відкритого заняття
1. Організаційний момент -2 хв.
2. Тема заняття, мета і задачі - 2 хв.
3. Основна частина (контрольні завдання) - 17 хв.
4. Динамічна пауза - 2 хв.
5. Підведення підсумків заняття - 2 хв.
6. Аналіз заняття
Хід заняття
- Привітання дітей педагогом
Педагог:
Давайте з вами поздороваемся - Good evening, boys and girls.
Діти:
Good evening.
Педагог:
Сьогодні ми з вами покажемо нашим батькам - чого ми навчилися - згадаймо рахунок, пісеньку про ферму, розповімо які ми знаємо продукти і тварин.
Педагог:
Ми з вами вивчили куплет пісні про ферму давайте проговоримо і заспіваємо разом з нашими героями
Педагог промовляє разом з дітьми текст пісні:
Ali ba-ba - he has a little farm
on his farm he has some little lambs
«ba - ba», - cry his little lambs
оп the farm of Ali ba-ba
(Переклад
Алі - баби є маленька ферма
На фермі живуть маленькі ягнята
«Бе-Бе» - кричать маленькі ягнята
На фермі в Алі - баби)
Педагог:
:Добре, а тепер виконаємо пісню разом з нашими героями
- звучить флеш-ролик і діти виконують куплет пісні під музику хором
(зображення флеш-ролика додаються скріншотами )
Діти виконують пісню під музику флеш-ролика, і після цього 2-3 людини виконують пісню самостійно
Педагог:
Хто живе на фермі у дядька фермера?
Діти:
Овечки
Педагог:
Дякую, а тепер давайте згадаємо рахунок разом з містером Рулом
- включення фонетичної запису рахунку на англійській від 1 до 10
Педагог:
А тепер давайте порахуємо рибок.
- Гра «рибки»:
(дитина однією рукою тримає синій аркуш паперу (що символізував море) а інший - рибку ( рибка піднімається за аркушем паперу і опускається ), а діти рахують скільки рибок вистрибнуло з-английскии і «ловлять» їх бавовною. Діти вважають 10 рибок)
Педагог:
Оплески .
Педагог:
До нас в гості прийшов котик - а cat (педагог показує іграшкового кота) і він тільки що прийшов з магазину, давайте подивимося ,що купив котик a cat в магазині - кожен дістане один продукт і намагатися його назвати. Але, щоб правильно назвати всі продукти , давайте згадаємо назви продуктів разом з нашим Хрюшею.
-
перегляд фрагмента навчального відеофільму
(зображення відеофільму додаються скріншотами )
Тут використовується фрагмент навчального фільму "Англійська для малюків" ," 1 канал",2003 рік, Росія
Педагог:
А тепер ми зможемо самі назвати продукти ,які купив котик - а cat
Педагог проходить з коробкою і іграшкою по рядах і діти по-черзі дістають з коробки продукти і називають їх по-англійськи: сир (cheese), молоко (milk), м'ясо(meat), хліб (bread), яблуко (apple), цукерки (sweets)-
Педагог:
Оплески всім, хто правильно називав продукти.
Педагог:
А зараз ми пограємо в сім'ю. Для початку виберемо учасників. Діти піднімають руки на ролі членів сім'ї і потім шикуються перед глядачами.
- сценка «Моя сім'я»
(Ведуча ( дитина): Hello, I am ... Meet my family(познайомтеся з моєю родиною)
Ведуча по черзі називає всіх членів родини: this is a mother(це - моя мама), this is a father(це - мій тато), this is a sister(це моя сестра), this is a brother(це мій брат)
кожен член сім'ї говорить фразу: Hello, nice to meet you( привіт, радий з вами познайомитися))
Педагог:
Оплески всім учасникам сценки.
Педагог:
Хлопці , ми з вами вивчили вірш «Прибіг у двір a dog», давайте розповімо його за малюнками на дошці.
На дошці - плакат із зображенням тварин і предметів з вірша: собака, жаба, ослик, мавпочка, м'яч, лялька, півень, годинник (тут також можна використовувати іграшки). Діти розповідають вірш , показуючи на англійське слово)
Прибіг у двір a dog
від нього втік a frog
разупрямился а donkey
роздражнив до сліз a monkey
а такий великий a ball
впустив на підлогу a doll
розсердився тут a cock
спати пора,- сказав a clock
(вірші з навчального фільму "Англійська для малюків", автор невідомий)
Педагог:
Спасибі, оплески .
Педагог:
І ще одне завдання на сьогодні - скоро свято у наших тат і дідусів - День Захисника Вітчизни, ми підготуємо для них подарунок - разукрасим картинку з твариною. Ви просто вибрати картинку, яку хотіли б розфарбувати і потім коли будете дарувати картинку татові - назвете тварина по-англійськи ,- це і буде наш маленький подарунок.
(картки-розмальовки)
Педагог роздає картки - розмальовки та фломастери. Діти вибирають і розфарбовують картки.
Педагог:
Отже, діти, ми сьогодні з вами згадали пісеньку про ферму, порахували до 10, згадали сім'ю, назви продуктів і тварин, підготували подарунок для тат і дідусів
Заняття закінчено, good bye , boys and girls.
Аналіз заняття
Заняття з даного конспекту проходить динамічно, цікаво, діти активно виконують завдання. Наявність великої кількості наочності допомагає відтворювати інформацію ,швидко перемикатися між темами.
Ігрові модулі , як правило , незамінні в навчанні дошкільнят - у таких ситуаціях діти успішно запам'ятовують матеріал цілими лексичними блоками.
Вірш з включенням англійських слів допомагає не тільки якісно запам'ятати значення кожного слова, але і відзначити контекст.
У матеріалі я використовую фрагмент навчального фільму «Англійська для малюків» для повторення теми, замість цього можна використати і презентацію , але як показує досвід, діти реагують на фільми з персонажами більш емоційно.
1. Програми загальноосвітніх установ із поглибленим вивченням іноземних мов 1-11 класи .В.В.Сафонова. Москва.: З-во «Просвіта».- 2006 р.
2.Английский для малюків - Підручник - Шишкова І.А., Вербовська М.Є. - Під. ред. Бонк Н.А.. Москва.: З-під «Росмен - Прес».-2002 р.
3. И.Н.Верещагина, Н.В. Уварова Робочий зошит до підручника для1 класу шкіл з углубл.изуч. Англ.яз. Москва.:«Просвіта».- 2010 р
4. І. Н. Верещагіна. Книга для вчителя для 1 класу. Москва.:
З-во «Просвіта» .-2010 р.