Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середньої групи
Тема заняття: Квітковий магазин
Автор: Говоруха Олена Олександрівна, вихователь, ясла - садка №102, р. Павлодару
Інтеграція освітніх галузей: «Комунікація», «Творчість»
Опис роботи: конспект містить докладний опис заняття. Даний матеріал спрямований на розвиток зв'язного мовлення, збагачення словникового запасу, буде корисним для вихователів середніх груп .
МЕТА:
Створювати умови для розвитку пов'язаної мовлення дітей.
ЗАВДАННЯ:
Освітні:
1) Вчити дітей складати описові розповіді за схемою
2) Активізувати в мовленні слова, що відносяться до теми «КВІТИ»: ваза, стебло, листки, квітка, серединка. А так само слів, що позначають колір вази: синя - синя, рожева - червона, жовта - оранжева; і матеріал з якого зроблений квітка: папір, серветки, паєтки, бісер, пластилін.
3) Вчити використовувати антоніми для позначення величини і кольору (великий, маленький, світлий, темний)
Розвиваючі:
1) Розвивати дрібну моторику;
2) Розвивати розумові процеси дітей: зорове і слухове сприйняття, пам'ять, увагу, творчість.
Виховні:
1) Виховувати доброту, бажання допомогти ближньому;
2) Самостійність, активність, комунікативність.
ОБЛАДНАННЯ: Схема для складання описового оповідання, іграшка КАПІТОШКА, листи з наклейными на них вазами різного кольору, форми і розміру; порізані нитки; кольоровий папір і серветки; цукеркові фантики і ковпачки від ручок; музика «симфонії для малюків».
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Вихователь: - Діти, сьогодні до нас у групу прийшло багато гостей, подивіться на них і посміхніться. Дивіться, серед гостей сидить Капітошка, тільки чомусь він сумний? Капітошка, чому ти сумний?
Капітошка: - Я приніс для дітей цікаву гру «Магазин», де продають квіти.
Вихователь - Ми знаємо такий магазин, як він називається, хлопці?
Діти: - КВІТКОВИЙ
Капітошка: - Але поки я йшов все пелюстки квітів у обсипалися, як же ви тепер будете грати?
Вихователь: - Не переживай Капітошка, наші хлопці багато вміють і зможуть тобі допомогти, хлопці проходите на свої місця.
Вихователь: - Ми тебе Капітошка здивуємо, тому що квіти будуть незвичайні. А допомагати хлопцям в роботі буде музика, поки вона звучить, ви робите квіти.
Діти сідають за столи, вибирають матеріал з якого вони будуть робити квіти.
( самостійна робота дітей, звучить музика)
Вихователь: - Зараз ми оформимо вітрину квіткового магазину. Свої квіти принесуть діти, які робили квіти
(діти вивішують роботи на дошку)
З серветок і пластиліну. Як ви робили свої квіти?
- ми наклеювали серветки на клейстері, катали джгутики з пластиліну і робили серединку квітки;
• З серветок скатанных в кульку. Як ви робили свої квіти?
- ми намазували контур клейстером і викладали по контуру серветки.
• З ниток. Як ви робили свої квіти?
- ми намазували контур клейстером і викладали по контуру нитки.
• З паєток. Як ви робили свої квіти?
- ми втикали паєтки у пластилін.
• З паперу. Як ви робили свої квіти?
- ми втикали папір, пластилін.
Вихователь:
- Помилуйтеся на свої квіти, які вони вийшли?
Діти:
- Красиві, яскраві, чарівні, яскраві, незвичайні, казкові і т. д.
• Вихователь пропонує пограти у гру «Магазин»
Вихователь:
- В магазині ви зможете купити квітку, якщо правильно про нього розкажіть за схемою: (вивішується схема)
1. В якому горщику росте вподобаної вам квітка: колір, форма, розмір
2. Які листки у квітки: форма , розмір, колір (світло-зелені або темно-зелені).
3. Яким кольором сам квітка і з чого зроблений.
Одна дитина продавець, інший покупець.
(проводиться гра)
Вихователь: - Хлопці, а ви знаєте, що квіти дуже люблять дружити з метеликами.
Подивіться, яка метелик прилетіла до квітів. Ось таку метелика я вас зараз навчу робити. Підійдіть всі до мене (діти стають у коло столу). Візьміть фантик, стисніть його по середині і скрутіть, розправте крильця. У ковпачка є тоненька паличка, яка відсувається, покладіть крильця за цю паличку. Метелик готова. Вона може летіти і познайомитися з усіма квітами в нашій групі.