План - конспект позакласного заходу «В гостях у Корнія Чуковського».
Мета: розвиток інтересу учнів до читання.
Завдання:
- виховання інтересу до книги, бажання читати;
- формування системи моральних цінностей учнів;
- розширення кругозору учнів;
- дати зрозуміти про те, що начитаність - це складова культури людини.
Обладнання:
- виставка книг
- портрети К.І. Чуковського та інших дитячих поетів
-виставка малюнків дітей.
Попередня робота: проводиться конкурс малюнків, присвячений казкам К. Чуковського , а також проводиться конкурс читців.
Хід заходу
Щороку в нашій країні проходить дитячий свято - Тиждень дитячої книги. На цій святковій тижня діти зустрічаються з письменниками, поетами, знайомляться з новими книгами.
Книжчині іменини святкують і у великих містах і маленьких селах і селах. Усюди, де люблять і читають книги.
Подивіться, скільки відразу
Зібралося у нас гостей
Школа, клуб, бібліотека
Раді всі гостей зустрічати.
Іменини Чука, Гека
Всім приємно відзначати.
Іменинників, хлопці,-
Дуже багато - не порахуєш.
Жити без книг
Ми не змогли б-
Дорогий нам їх вічне світло.
- Скажіть, будь ласка, а якихось дитячих поетів ви знаєте?
Діти відповідають. ( С.Маршак, С. Михалков, А. Барто та ін)
А тепер вгадайте , кому належать ці рядки:
«Я сьогодні збилася з ніг
У мене пропав щеня
Дві години його кликала
Дві години його чекала.
Ці рядки належать С. Михалкову.
«Дама здавала багаж
Диван, чемодан, саквояж
Картинку, кошик, коробку
І маленьку собачку».
Ці рядки з вірша С. Маршака.
« Я і прямо
Я і боком
З повороту
І з розбігу
І на місці
І двома ногами разом.
Доскакали до кута
Я б ще не так змогла».
Знайомі рядки. Чиї це вірші? Так! Це А.Л. Барто.
«Муха - муха - цокотуха
Позолочене черево!
Муха по полю пішла
Муха грошики знайшла.
Або
«Ковдру втекло
Полетіла простирадло
І подушка, як жаба
Віддалилася від мене».
Кому належать ці незабутні рядки?
Звичайно, Корнія Івановича Чуковського.
К.І. Чуковський - не тільки відомий дитячий письменник, але і великий вчений, педагог. Протягом багатьох років він вивчав, як дитина пізнає світ і свою рідну мову. В результаті багаторічної і плідної роботи з'явилася книга, яка так і називалася « Від двох до п'яти». К. І. Чуковський добре знайомий нам. Улюбленими творами, такі ,як «Айболить», « Бармалей», « Крадене сонце», «Телефон»і багато іншого.
Всі ці смішні віршовані казки вражають своїм іскрометним гумором. Кілька поколінь мам і тат виросло разом з віршами К. Чуковського. В них багато гумору, руху, подій і незабутніх пригод і неодмінно все добре закінчується.
В сорока хвилинах їзди від столиці, в одному з найкрасивіших куточків Підмосков'я - в селищі Передєлкіно жив високий сивий чоловік, якого знали не тільки всі діти селища, але і діти всієї країни.
Рано - рано вранці, як тільки сходило сонце, цей високий чоловік вже сидів у кімнаті за просторим столом і писав. Неподалік з будинком стоїть невеликий будиночок - дитяча бібліотека, яку письменник влаштував і для місцевих дітлахів. Всі книги дбайливо зібрані самим К.І. Чуковським.
Ось чому діти звали улюбленого велетня «Чукоша».
Як же к.і. Чуковський став дитячим поетом? А вийшло так.
Захворів його маленький син. Хлопчик плакав і вередував і щоб якось його розважити, батько почав розповідати йому казки. Почавши, він і сам не знав, що буде далі, Однак син затих і став уважно слухати, а наступного ранку, ледь прокинувшись, він вимагав у батька продовження.
Ось така історія.
Відгадайте, будь ласка, звідки ці рядки?
Свинки замяукали
Мяу-мяу
Кішечки захрюкали
Хрю-хрю
Качечки заквакали
Ква-ква
Курочки закрякали
Кря-кря
Горобчик прискакав
І коровою замукав
Му-у-у.
Прибіг ведмідь
І давай ревти.
Ку-ка-ре-ку.
К.і. Чуковський написав «Плутанину» за зразком народних перевертнів.
Проведемо гру. Ви повинні дізнатися з яких казок прийшли наші герої.
Посуд брудна - «Федорина горі».
Ліки - «Айболить»
Мочалка, мило - «Мойдодир»
Панчіх, черевик - « Диво - дерево»
Діти, відгадайте, знайдіть відповідь на наступне питання. Яка тварина зустрічається найчастіше, у творах К. Чуковського? Вгадайте , з яких творів?
«Бідний крокодил
Жабу проковтнув». ( «Тараканище»)
Довго-довго крокодил
Море синє гасив
Пирогами та млинцями
І сушеними грибами. ( « Плутанина»)
« Раптом назустріч
Мій хороший,
Мій улюблений крокодил
Він з Тотошей і Кокошей
На бульварі проходив. ( « Мойдодир»).
А потім задзвонив телефон...(Телефон)
Абсолютно праві хлопці, у всіх віршах одним з головних героїв - це крокодил.
Спробуйте дізнатися про головних героїв з наведених рядків.
« Лікує маленьких дітей.
Лікує пташок і звірів
Крізь окуляри на них дивиться
Добрий доктор - (Айболить)
« Хто з'їв сорок чоловік
Це - (Робін Бобін Барабек).
« Я від скаженої мочалки
Я помчав від палиці».
( Грязнуля з « Мойдодира»).
Ще одна гра. Сенс полягає в тому, що перед собою ви побачите, написані на дошці літери, точніше , приголосні. На цю букву вам доведеться відгадати або згадати героя з казок К. Чуковського.
А - Айболить
Б - Бармалей
Р - Гіпопотам
К - Крокодил
М - Мойдодир
П - Плутанина
Р - Робін - Бобін
Т - Тараканище
Ф федора
Х - Хрюша
Ц - Цокотуха.
Виступають переможці конкурсу читців.
Учні читають вірші.
У кожному будинку
У кожній хаті
У містах і на селі
Знаючий читач
Любить книгу на столі.
Ми дружимо з друкованим словом
Якщо б не було його
Ні про минуле, ні про новому
Ми не знали нічого.
Наша книга дитяча
Дитяча, кохана
Смілива і чесна
Вірний друг хлопців.
Книгу всепонятную
Розумну, цікаву
Хлопчики і дівчатка
Всі хочуть читати.
Книжок перші сторінки
Нас зустрічають з перших років
І несуть нас, точно птиці
Облітають цілий світ.
Не словами, а на ділі
Ми доведемо, що веде
Наша книжкина тиждень
За собою книжчин рік.
Дякую за увагу.