Реклама












Конспект заняття з в'язання для молодших дошкільнят


Конспект підсумкового заняття в дитячому об'єднанні з в'язання «В гостях у майстринь».
Автор: Конопльова Олена Василівна, педагог додаткової освіти МУДО «Будинок дитинства та юнацтва міста Черемховому», місто Черемховому.
Опис матеріалу: пропоную вам конспект підсумкового заняття за рік для дитячого об'єднання з в'язання. Даний матеріал буде корисний педагогам додаткової освіти дитячих об'єднань з в'язання. Це конспект підсумкового заняття, спрямований на узагальнення отриманих теоретичних і практичних знань. Вікова категорія учнів: 8-11 років (перший рік навчання).
Конспект підсумкового заняття в дитячому об'єднанні «Чарівний клубок» на тему «В гостях у майстринь».
Мета: в ігровій формі донести до дітей важливість заняття рукоділлям, узагальнити отримані теоретичні і практичні знання.
Завдання:
Освітні: закріплення основних понять і навичок з художнього в'язання;
Розвиваючі: розвиток пізнавального інтересу до декоративно-прикладного мистецтва і творчих здібностей дітей;
Виховні: виховання колективізму і взаємодопомоги в процесі спільної діяльності.
Демонстраційний матеріал: творчі роботи учнів.
Роздатковий матеріал: картки з питаннями, малюнками.
Обладнання: гачки, пряжа, веретено, грамоти, музичний супровід, ручки, папір.
Оформлення: кабінет оформлений в'язаними виробами учнів, плакатами зі словами про рукоділля («поспішиш - людей насмішиш», «зробив діло - гуляй сміло», « до чого душа лежить, до того і руки додадуться»).

Оформлення кабінету дитячими роботами з в'язання.
Методичні прийоми: змагальна діяльність, продуктивна діяльність дітей, аналіз, підведення підсумків.
Хід заняття:
Вступне слово педагога (звучить пісня «маленька країна»). Сьогодні у нас з вами знаменний день. Кілька місяців тому ви прийшли у д/о «Чарівний клубок», щоб навчитися в'язати гачком і спицями, з користю та цікавістю проводити вільний час. Багато хто з вас ніколи не тримали в руках гачок і спиці, і я знаю, наскільки важко було деяким з вас робити перші кроки в освоєнні цього цікавого виду декоративно-прикладного мистецтва - в'язання. Ми з вами тільки на початку цього незвичайного шляху, який можна назвати «подорож в Чарівну країну». Коли людина прагне до чого-небудь, отримує нові знання - з ним обов'язково відбувається щось хороше, світ навколо нього змінюється, стає яскравішим і цікавішим.
У ваших руках звичайний клубок вже почав перетворюватися в найрізноманітніші вироби - сувеніри, іграшки, серветки, шапочки, кофточки. Помітно, що у багатьох з вас вже засвітилася іскорка творчості, і я цьому дуже рада. І сьогодні ми побачимо, якими ви стали майстринями.
Група ділиться на дві команди. Кожна команда заздалегідь готує візитну картку, назву, емблему та презентацію в'язаній колекції (наприклад: 1 команда представляє в'язані іграшки, розповідає історію виникнення іграшки і дає коротку рекламу своєї виставці; 2 команда - в'язані квіти).
Конкурсна програма складається з декількох етапів:
- «Давайте познайомимося»
- «Швидкий гачок»
- «Умілі руки»
- «Рукотворне диво»
- «Дещо про в'язання»
- «Збери букви»
Оцінювати конкурсну програму буде журі у складі педагогів додаткової освіти та батьків.
1. Представлення команд. Кожна команда виступає з візитною карткою.
2. «Умілі руки».
У минулі часи говорили: не велике веретено, а одягає всіх вона. Наше веретено он, скільки пряжі накрутило. А взяти пряжу з цього веретена важко, потрібно перемотати в клубок. Чия команда швидше смотает пряжу з веретена в клубок, та і запрацює більшу кількість балів.



Учасниці команд перемотують пряжу з веретена в клубок.

3. «Швидкий гачок».
Якщо друзі не лінуватися
Можна багато чого домогтися:
Ліпити, будувати, гаптувати,
Гачком і спицями в'язати.
Кожна учасниця плете ланцюжок з повітряних петель протягом хвилини. У кого вийде ланцюжок довші і акуратніше, та команда і отримує більшу кількість балів.

Учасниці в'яжуть ланцюжок з повітряних петель.

4. «Рукотворне диво»
Всяк має свій секрет,
Але для вас секретів немає.
Майстрині все розкажуть,
Майстерність покажуть своє.
Кожна команда представляє свої творчі роботи.

Творча колекція в'язаних іграшок.

Творча колекція в'язаних квітів.

5. «Дещо про в'язання»

Кожній команді лунає картка з питаннями з в'язання. За правильну відповідь команда отримує по 1 балу.
Картка 1:

Умовні позначення петель (схема).
Основні інструменти для в'язання (гачок, спиці).
При роботі необхідно дотримувати техніку ... (безпеки).
Спосіб визначення ниток (спалювання).
Петлі, утворюють ланцюжок (повітряні).
Один із найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва (в'язання).
                                                    
Картка 2:
Назвіть три головні прийоми в'язання гачком? (повітряна петля, стовпчик, накид).
Найбільш поширений вид пряжі (шерсть).
В'язані речі створюють в будинку ... (затишок).
Одне з основних властивостей ниток (товщина).
Назвіть види пряжі? (штучні і натуральні).
Богиня Стародавньої Греції, яка давала людям мудрість і знання, вчила їх ремеслам і мистецтвам (Афіна).

6.«Збери літери»
Педагог видає командам картки, на яких намальована кошик, поряд клубки з зашифрованими словами (авыишкв - вишивка, язаивне - в'язання, армкмеа - макраме, иьтше - шиття, эчпокрв - печворк). Подивіться, з кошика викотилися клубки. Букви в них розбіглися в різні сторони. Зберіть букви в слова, і ви дізнаєтеся види жіночого рукоділля. Та команда, яка перша правильно розшифрує слова, отримує більшу кількість балів.

Картка з намальованими кошиком.

Учасниці розшифровують слова.

Ось і прийшов термін підвести підсумок. Звучить пісня «Маленька країна».
Дівчатка, ви мене дуже порадували своїми знаннями по рукоділлю. Здивували мене швидкістю в'язання, своєю винахідливістю і творчістю. Якщо би ви не займалися протягом навчального року, ви б не змогли показати такі хороші результати. Недарма говорить російське прислів'я: «Без хорошого тренування - ні вміння, вправності». Це ви сьогодні і довели. Слово надається нашому журі.
Команда переможець отримує грамоту і статуетку «Золотий гачок».

Статуетка "Золотий гачок".