Конспект уроку математики в 1 класі по темі «Завдання, як основний вид математичних вправ. Її складові, етапи її вирішення»
Тема: Завдання, як основний вид математичних вправ. Її складові, етапи її вирішення.
Мета: Навчити відрізняти завдання від інших математичних вправ з її складовими частинами.
Завдання: Продовжити роботу над поняттям «задача», її складовими частинами: «умова», «запитання», «рішення», «відповідь». Удосконалювати навички рахунку. Повторити склад числа. Повторити математичні терміни: «доданок», «сума», «збільшити», «зменшити». Сприяти розвитку навичок складання і розв'язування задач. Розвивати мислення, обчислювальні навички, увагу, мова допомогою уміння ставити питання і знаходити на них відповіді. Виховувати пізнавальний інтерес в учнів, моральні якості.
Тип: Комбінований урок.
Методи: Словесний, наочний, практичний, частково - пошуковий.
Форма роботи: колективна, індивідуальна, робота в парах.
Ресурси: індивідуальні картки до уроку, підручник, ілюстрації казкових персонажів.
Результати навчання:
Вміє:
- відрізняти завдання від інших математичних вправ з її складовими частинами;
- виділяти складові частини завдання: «умова», «запитання», «рішення», «відповідь»;
- самостійно виконувати завдання, застосовуючи раніше засвоєні знання.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Дзвіночок наш дзвенить і урок почати велить
Чуєш, дзвінкий голосок? Нам пора почати урок.
Ви відкривайте зошити, у них число записуйте.
2.Сообщение теми і мети уроку.
Хтось кинув нас в віконце, подивіться, лист.
Може це промінчик сонця, що лоскоче нам обличчя?
Може це воробьишко, пролітаючи, упустив?
Може кіт лист, як мишку, на віконце заманив?
Хлопці, від кого лист, вам хочеться дізнатися?
Тоді спробуйте відгадати загадку:
Хто завжди під Новий рік веселить чесної народ?
У нього рум'яний ніс, сивою бородою обріс.
Хто ж це? (Дід Мороз)
Що написав вам Дід Мороз
Хочете ви дізнатися?
Тоді давайте мерщій
Лист його читати.
Зачитую лист від Діда Мороза:
Здрастуйте діти! Дівчата і хлопці!
Снігуронька з привітом від мене до вас ішла, але в біду потрапила моя онучка.
Несла вам приглашенья на Новорічний бал, а в дрімучому лісі зустріла обман.
Яга її зачарувала й у себе залишила.
Дідька з Гориничем поставила в дорозі і повз Кощія вам ніяк не пройти.
Завдання Яги швидше виконуйте, Снігуроньку мою з біди виручайте.
Будьте уважні під час шляху, як би з дороги вам не зійти.
Всі вони будуть вам дуже заважати, шкідливі поради даватимуть.
Що добре, що погано, якщо ви розберетеся, наміченої мети швидко досягнете.
3.Актуализация знань.
(Показ ілюстрації Змія Горинича)
Змій Горинич тут живе і з завданням на нас чекає.
Свою пораду він нам дає:
1 голова:
Якщо ти прийшов до знайомих,
Не вітайся ні з ким.
Відвернися і на питання
Ні на чиї не відповідай.
Слів «будь ласка», «спасибі»
Нікому не кажи.
І тоді ніхто не скаже
Про тебе, що ти базіка.
- Рада Горинича будемо виконувати? (Немає)
- Снігуроньку з біди будемо рятувати? (Так)
Перше завдання з поясненням виконуйте,
Снігуроньку з біди скоріше виручайте.
У годівниці сиділи лише три лише птиці, але до них прилетіли ще 2 синиці.
Так скільки ж птиць тут, в годівниці у нас? Вважатиме швидко кожен з вас! (5)
Каллиграфич.минутка: прописати цифру 5.
З завдання впоралися на п'ять, будемо ліс ми прикрашати.
2 голова:
Якщо друг твій найкращий послизнувся і впав,
Покажи на одного пальцем і хапайся за живіт.
Нехай він бачить, лежачи в калюжі,- ти зовсім не засмучений.
Справжній друг не любить засмучувати своїх друзів.
Рада будемо виконувати? (Немає)
Снігуроньку будемо з біди рятувати? (Так)
Тоді потрібно відкрити підручник і приклади нам вирішити.
№2
-У мене сумнівів немає, дасте правильну відповідь. (Знайти значення сум і різниць)
5+3= 7-4= 10-6=
6-2= 3+4= 8+2=
3 голова:
3-я голова хоче дати пораду, ви послухайте,
Згодні з ним, чи ні.
Вирішив побитися - вибирай того, хто слабший.
А сильний може дати здачі, навіщо тобі вона?
Чим молодша той, кого ти б'єш, тим веселіше серця
Дивитися, як він плаче, кричить і матусю кличе,
А якщо раптом за малюка заступився хто-небудь,
Біжи, кричи і голосно плач, матусю клич.
Молодших будемо ображати? (Немає)
Рада будемо виконувати? (Немає)
Будемо Снігуроньку з біди виручати? (Так)
-Ви на числа подивіться, скоріше їх порівняйте
Вірні і невірні нерівності запишіть. (№3)
4>7 6<8 5=4 3=3 9>5 1<2
4.Повторение і узагальнення знань.
(Показ ілюстрації Дідька)
Ми до Дідька дійшли, заданье на пеньках знайшли,
Всі пеньочки обійдемо, але Снігуроньку знайдемо.
Порада від Лісовика:
Бийте палицями жаб - це дуже цікаво.
Відривайте крильця мухам, нехай побігають пішки.
Тренуйтеся щодня і настане день щасливий -
Вас в якесь царство візьмуть Головним Катом.
Живих істот будемо ображати? (Немає)
Природу будемо охороняти? (Так)
З чого складається задача швидше відповідайте,
Снігуроньку з біди швидше виручайте.
(Бесіда, робота над поняттями: «умова», «запитання», «рішення», «відповідь»)
1,2,3,4,5-всі вміємо ми вважати,
Щоб підкріпити сили, зарядку потрібно виконати.
Фізкультурна хвилинка.
Як граємо? - Так!
Як крокуємо? - Так!
Як біжимо? - Так!
Як шалим? - Так!
Як сидимо? - Так!
Вирішуємо? - Так!
Як відповідаємо? - Так!
5.Закрепление знань.
Від Кощія вам привіт і, звичайно ж, рада:
Ніколи не мийте руки, шию, вуха і обличчя,
Це дурне занятье не призводить ні до чого.
Знову забрудняться руки, шия, вуха і обличчя.
Так навіщо ж витрачати сили, час даремно втрачати.
Стригтися теж марно, ніякого толку немає
До старості сама собою облисіє голова.
- Будемо ходити брудними? (Немає)
- З милом ми будемо дружити? (Так)
Будемо заданье виконувати тоді.
Щоб Кощія перемогти, завдання нам потрібно вирішити.
(№4. Читання, аналіз, вирішення завдання)
6.Итог уроку.
Бабка - Йожка нас зустрічає свою пораду нам пропонує:
Вимагають тебе до відповіді? Що ж, умій тримати відповідь.
Не трясись, не хникай, не маруди, ніколи не ховай очі.
Наприклад, запитала мама: - Хто розкидав іграшки?
Відповідай, що це тато приводив своїх друзів.
Ти побився з молодшим братом? Кажи, що він перший
Бив тебе ногою по шиї і лаявся, як бандит.
Якщо запитають, хто на кухні всі котлети покусав,
Відповідай, що сусідський кіт, а, можливо, сам сусід.
В чому б ти не завинив, навчися тримати відповідь!
За свої вчинки кожний, повинен сміливо відповідати.
-Вам сподобався рада? (Немає)
Тільки, правда, нам потрібна? (Так)
З усіма завданнями впоралися на п'ять
Доведеться Язі нам Снігуроньку віддати.
Снігуронька вручає всім вам приглашенье,
На Новорічне свято чекає на представленье.
Будуть там подарунки, радість і веселощі
Ігри, танці, жарти, сміх
Дід Мороз чекає в гості всіх.
(Текст запрошення:
Услід за білою заметіллю, до вас на санках прилечу,
Тому що з Новим роком привітати всіх вас хочу).
Зараз трохи відпочинемо, на переміну всі підемо.
7.Инструктаж д/з
Скласти і розв'язати задачу.
Використовувана література:
Р. Остер «Шкідливі поради»