Конспект відкритого уроку праці по темі: Аплікація «Весняні квіти»
Автор: Фадєєва Наталія Олексіївна, вчитель початкових класів КГБС(К)ОУ «Барнаульская спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат №1 VIII виду», р. Барнаул
Опис матеріалу: Пропоную Вашій увазі конспект уроку праці за силуетному вырезыванию з паперу для учнів 2 класу спеціальної (корекційної) загальноосвітньої школи VIII виду. Даний конспект буде корисним вчителям початкових класів спеціальних (корекційних) загальноосвітніх шкіл VIII виду.
Цілі:
- продовжувати вчити дітей силуетному вырезыванию з паперу, складеної вдвічі;
- закріплювати знання про властивості паперу, навички роботи з папером, вміння виконувати аплікаційні роботи;
- створити умови для розвитку уміння з питань вчителя орієнтуватися у завданні, планувати найближчу операцію і виконувати її з опорою на предметну карту;
- виробляти вміння орієнтуватися на площині місця паперу при виконанні многодетальной композиції;
- виховувати посидючість, інтерес до творчості;
- корекція пам'яті, уваги, мови.
Хід уроку
I. Організаційний момент
На уроці я сиджу,
Не шумлю і не кричу.
Руку тихо піднімаю,
Якщо запитають - відповідаю.
II. Емоційний настрій
Наш урок праці я хочу почати з завдання «Що зайве?»
Як одним словом можна назвати ці предмети?
Словникова робота
Один - квітка, багато - квіти
Коли багато квітів зібрані разом - це називається букет.
Сьогодні на уроці ми будемо складати весняний букет. А які весняні квіти ви знаєте?
Учні читають вірші про квіти.
Тюльпан
Він стоїть в одежинці,
Як вогонь на ніжці.
На галявину вийшов один,
І навесні запахло раптом.
Нарцис
У квіточки пелюстки
Дивно тендітні.
Лише нещодавно танув лід -
А квітка вже цвіте.
Дзвоник
Синенький дзвоник висить,
Ніколи він не дзвонить.
Ромашка
Стоїть в саду кучерик -
Біла сорочка,
Серце золоте.
Що це таке?
Кульбаба
Упустив сонце
Промінчик золотий.
Виріс кульбаба,
Перший молодий.
У нього чудовий
Золотистий колір
Він великого сонця
Маленький портрет.
Підсніжник
У занесених снігом купин,
Під білою сніговою шапкою,
Знайшли ми маленька квіточка,
Полузамерзший, ледве живий.
Конвалія
Цвіте він майскою часом,
Його знайдеш в тіні лісовий;
На стеблинці, як намисто в ряд,
Квіти запашні висять.
Кульбаба
У теплий сонячний день
Золотий розквітла квітка.
На високій тонкій ніжці
Кульбаба біля доріжки.
Фіалка
На сонячній галявині
Фіалка розцвіла,
Лиловенькие вушка
Тихенько підняла.
В траві вона ховається,
Не любить лізти вперед.
Але хтось їй поклониться
І дбайливо візьме.
III. Придбання політехнічних знань.
Скажіть, з яким матеріалом ми будемо сьогодні працювати на уроці?
Перерахуйте властивості паперу.
Словникова робота
Розрізати
Розривати
Згинати
М'яти
Вбирає вологу
IV.Анализ зразка виробу
Подивіться уважно на зразок. Назвіть частини квітки
стебло
листя
бутон
Вони виконані з паперу різного кольору.
Якого кольору папір ми використовуємо для виготовлення стебла, листя, бутони?
Звернути увагу учнів на розташування композиції на аркуші паперу.
V.Планирование трудової діяльності
Обведення по шаблону.
Це прийом розмітки за допомогою пристосування (шаблону). Деталь повинна розташовуватися найбільш економічним чином на виворітній стороні паперу.
1 група - самостійно
2 група - самостійно
3 група - картки з показом прийомів роботи.
Виконання аплікації.
Зверніть увагу на послідовність виконання роботи.
Спочатку ми приклеюємо стеблинки.
Потім вирізаємо і приклеюємо листя.
Листя вирізаємо з прямокутника, зрізуючи куточки.
Бутони ми вирізаємо з квадрата; папір складена навпіл, вдвічі.
Прийоми роботи з ножицями:
Розкрити широко леза;
Різати середньою частиною ножиць;
Аркуш паперу тримають за більшу частину;
Кінці ножиць при різанні не змикаються, щоб розріз був рівним;
Передавати ножиці кільцями вперед
При використанні клею у своїй роботі нам необхідні - клейонка, серветка.
Правила роботи клеєм:
Клеїти потрібно на клейонці;
Клей наносити тільки на ті деталі, які наклеюються;
Клей наноситься швидко - від середини до країв;
Підготовлену деталь кладуть зверху, промокають серветкою і ретельно розгладжують.
Пальчикова гімнастика «Чарівні доріжки»
Вправи для очей «Різнокольорові круги»
VI. Виготовлення виробу.
Самостійна робота учнів.
VII. Апробація.
1 - послідовність виконання роботи
2 - виставка - демонстрація виконаних робіт.
Учень читає вірш.
Смішний квітка.
Смішний квітка поставлений у вазу!
Його не полили ні разу,
Йому не потрібно вологи,
Він зроблений з паперу.
А чому він такий важливий?
А тому, що він паперовий!
VIII. Підведення підсумку уроку.
З якими матеріалами працювали на уроці?
Які трудові операції виконували?
Які труднощі виникли в процесі виготовлення предмета?
Що нового дізналися на уроці?
IX. Прибирання робочого місця.
Пісня «Лети пелюстка».