Автор: Іванченко Галина Олександрівна, вихователь МДОУ Дитячого садка № 6, р. Ржев.
Мета: Розвиток мовлення у дітей дошкільнят.
Завдання:
1. Нагадати дітям зміст вже знайомої казки.
2. Спонукати їх до промовляння та ознайомлення з елементами драматизації.
3. Розвивати мовленнєву активність, вправляти у правильному звуковимові звуку [ш].
4. Закріплювати знання про півника.
Матеріал до заняття: півник з лялькового театру, кошичок, картинка за казкою «Курочка Ряба», капелюх, дві дерев'яні ложки, хустку, іграшка мишка, пластмасове яйце, шапочка півника, іграшка курочка.
Попередня робота: Читання казки «Курочка Ряба», заучування пісеньки «Півник,півник»
ХІД ЗАНЯТТЯ.
- Діти, відгадайте, хто це?
Раніше всіх встає,
Ку-ка-ре-ку! Співає.
(Півник).
- Правильно. Півник! Подивіться, хлопці, до нас в гості прийшов! Давайте ми з ним поздороваемся!
- Здрастуй, півник! (Діти вітаються з півником).
Півник прийшов до нас з кошиком, а в ній лежить картинка. Подивіться, хто тут намальований? (Курочка) З якої казки?
(«Курочка Ряба»)
Півник дуже любить слухати казки, давайте йому розповімо казку «Курочка Ряба», він таку казку не знає.
Розповідь казки вихователя разом з дітьми.
Жили-були дід та баба. Була у них курочка ряба. Знесла курочка яєчко, не просте - золоте.
Дід бив, бив - не розбив.
Баба била, била - не розбила.
Мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко впало і розбилося.
Дід плаче, баба плаче, а курочка сокоче:
- Не плач, діду, не плач, бабо: знесу вам яєчко не золоте - просте!
Драматизація казки: Діти разом з вихователем розповідають казку, а вибрані «дід» і «баба» виконують всі необхідні дії. За бажанням дітей драматизація повторюється.
Фізкультхвилинка:
Ось іде півник, Крокують, високо піднімаючи ноги.
Гордо підняв гребінець. Високо піднімають голови.
Червона борідка. Відводять руки назад.
Важлива хода. Змахують руками.
- Півник хоче пограти з вами, а ви хочете?
Гра «Півник»
Вихователь вибирає ведучого, одягає шапочку півника. Діти з вихователем вимовляють слова:
Півник, півник,
Золотий гребінець,
Масляна голівонька,
Шелкова бородушка,
Що ти рано встаєш,
Голосисто співаєш,
Дітям спати не даєш?
Після цих слів дитина в шапочці півника голосно кукурікає. Гра повторюється.
- Хлопці, півнику дуже у нас сподобалося, він хоче залишитися у нас і грати з вами, а ви хочете, щоб півник залишився з вами грати?
Півник з радістю буде з вами грати.