Спортивно-ігрова програма "Рятувальники вперед" для позакласного заходу у віці від 9-13 років
Спортивно-ігрова програма
«Рятувальники вперед»
Опис матеріалу: уявляю вашій увазі конспект ігрової програми, яке спрямовано на організацію спортивно - ігрової діяльності дітей в школах, а також у пришкільних літніх таборах. Залучити дітей до активної участі у спортивних змагання. Даний матеріал стане в нагоді класним керівникам, вчителям ОБЖ для позакласного заходу. Вік дітей 9-13 років.
Мета: Залучити дітей до активної участі в спортивних змаганнях. Удосконалювати рухові вміння та навички, витривалість. Сприяти розвитку позитивних емоцій, почуття взаємодопомоги, дружби.
Завдання: 1. Сприяти прояву сміливості, рішучості, впевненості у своїх силах.
Виховувати витривалість, спритність, уміння діяти спільно, допомагати один одному.
Формувати моральні якості: чуйність, співчуття.
Виховувати турботливе ставлення до людей, бажання їм допомагати у важких ситуаціях.
Розвивати вольові якості: долати перешкоди, що стоять на шляху досягнення мети.
2. Закріпити поняття «екстрений випадок».
Сформувати уміння правильно діяти в екстрених ситуаціях.
Розвивати вміння самостійно користуватися отриманими знаннями в житті.
Хід заняття
Педагог:
Привіт хлопці!
Сьогодні Ви прийшли на спортивно - ігрову програму «Рятувальники вперед»
І почнемо ми з того, що Ви придумаєте назву Вашої команди.
Під рахунок " раз, два, три команди голосно називають назву своєї команди.
Запитання до команд: (чия команда швидше подиміти руку, та й буде відповідати)
1. Що можна назвати екстреним випадком? (повінь, землетрус, пожежа, катастрофа)
2. Хто прийде нам на допомогу, коли з нами трапиться біда, чи відбудеться екстрений випадок? (рятувальники, МНС, пожежники)
3. Якими якостями володіють рятувальники? (сила, мужність, доброта, чуйність, співчуття, співпереживання)
4. Хотіли б ви побувати в ролі рятувальників? (так)
Тоді вирушаємо в дорогу.
1.
Завдання: Питання дітям про пожежної частини
(питання надруковані на листочках діти відзначають правильні відповіді).
Що не є обов'язковою одягом пожежника при виїзді:
а) вогнезахисний костюм;
б) шолом-маска;
в) капелюх;
г) протигаз.
Чого немає на пожежній машині?
а) цистерна;
б) механічна сходи;
в) насос;
г) знак "03".
Що робити, якщо почалася пожежа?
а) заревіти;
б) подзвонити "01";
в) закритися вдома;
г) втекти.
Якого з цих предметів немає на пожежному щиті?
а) брухт;
б) багор;
в) вогнегасник;
г) граблі.
Чого немає на пожежній машині?
а) рації;
б) сигнальних вогнів;
в) пожежних рукавів;
г) рятувальних кіл.
Хто не є працівником пожежної частини?
а) диспетчер;
б) пожежний;
в) командир відділення;
г) продавець.
За кожну правильну відповідь 1 бал.
2.
А зараз ми з Вами будемо змагатися.
"Служба порятунку".
Команди шикуються в колону один за одним. Стоїть першим, гравець біжить до (конуса), оббігає його і повертаючись, бере за руку наступного гравця. Потім вони біжать удвох, повертаються і беруть третього і т. д. Коли вся команда перетне лінію старту підходять до столу де лежать окремі слова, необхідно скласти прислів'я про безпеку життєдіяльності.
На бога надійся, а сам не зівай.
Не знаючи броду, не лізь у воду.
В дитинстві не навчишся - все життя намучишься.
Не дражни собаку - не вкусить.
Бережись бід, поки їх немає.
Не кожен зустрічний друг сердешний.
Не всякому вір, запирай міцніше двері.
За кожну правильно складену прислів'я 2 бали.
«Перенесення потерпілих».
Педагог: Буває так, що на прогулянці або в поході хтось отримує травму. Залишати в біді свого друга не можна. Уявіть, що ваш товариш впав, сильно вдарився, йти він не може. Вам необхідно йому допомогти.
Ми з Вами вміємо переносити потерпілого на замку з рук. Команду поділимо на «постраждалих» і «рятувальників» (2 групи). Чия команда швидше дійде постраждалих до лікарні? (Учасники стартують, обходять конус, повертаються і передають естафету наступним гравцям.)
Чия команда швидше і правильно перенесе постраждалих, отримує 1 бал.
«Пройдемо тунель»
Педагог: це завдання дуже складне, тут Ви повинні бути дружними. Кожній команді необхідно пройти «паровозиком» через 3 обруча, які розташовуються на відстані 1,5 м. один від одного. Хлопці, тримаючи один одного за пояс, долають заданий перешкода, якщо «вагончики» відчепилися, то команда виконує завдання спочатку.
Команда яка подолала перешкоди і не расцепилась отримує 1 бал.
«Порятунок потопаючого»
Педагог: Уявіть, що Вам необхідно врятувати потопаючого людини.
Команди шикуються в колону один за одним на відстані одного кроку. Стоять останніми учасники стоять, а інші сідають навпочіпки, голову притискують до колін, вибудовується уявний трап. Останній учасник перестрибує через всіх учасників добігає до конуса, де на стільці лежить рятувальний жилет і каска. Одягається бере кінець Александрова (мотузка довжиною 4 м і на кінці прив'язана пластикова пляшка з піском ) на відстані 3 м від конуса лежить обруч в який необхідно потрапити кінцем Александрова . Потім гравець повертається в свою команду і займає місце першого гравця. Останній стоїть в колоні учасник починає робити теж саме і так вся команда. Поки перший учасник не опиниться на своєму місці. Виграє та команда, яка першою закінчить гру.
За це завдання команда отримує 2 бали.
3. Отже, останній завершальний етап.
Завдання «Склади найбільшу кількість слів.
Педагог: Видає командам чистий аркуш паперу зі словом «Безпека». Необхідно скласти якомога більше слів, використовуючи букви даного слова.
Команда, яка склала найдовше слово, отримає додатковий бал.
Підведення підсумків. Нагородження переможців. (з кольорового паперу вирізаємо медалі. Кількість медалей від кількості учасників у команді).