Вручення атестатів в 11 класі «Шкільний корабель». Сценарій
Опис роботи: для учнів, батьків і педагогів вручення атестатів дуже хвилюючий і довгоочікуваний момент, тому хотілося подарувати всім свято. Пропоную нестандартну форму урочистого вручення атестатів в 11 класі. Всі вірші, використані в сценарії, авторські. Лірична музика, на фоні якої йде дію, надає особливу ліричність цього моменту. Сценарій буде цікавий педагогам, організаторам виховної роботи в школі./ /
Попередня підготовка: оформлення сцени в стилі шкільного корабля, елементи морських костюмів , золоті монети, карти із пророкуваннями, будь-яка легка музика для фону.
Мета: створити атмосферу свята вшанування випускників, створення атмосфери радості, задоволення від власних результатів.
Завдання: розвиток творчих здібностей учнів через активну діяльність при підготовці і проведенні свята, виховання доброзичливого ставлення до однокласників, любов до школи, формування почуття прекрасного.
Хід заходу
(Сцена прикрашена як палуба корабля, на авансцені місця для пасажирів, фоном йде будь-яка легка музика, ролі виконують вчителя)
Дійові особи:
Капітан корабля - директор школи
Боцман - завуч школи
Штурман - класний керівник 11 класу
Старші помічники - батьки учнів
Юнги - вчителі предметники
Пасажири корабля - випускники 11 класу
( на кораблі поки порожньо, з'являється штурман, він же ведучий заходу)
Штурман: Добрий вечір, пані та панове! Я рада вітати вас на борту нашого гостинного лайнера «Шкільний». Дозвольте представитися, я - штурман цього чудового корабля. І всі ці роки сумлінно вела бортовий журнал сьогоднішніх пасажирів. Тут внесені ваші позначки за 11 років навчання в школі, пропуски, прогули. На підставі цього бортового журналу ви отримаєте атестат про закінчення середньої школи.
Юнга: Шкільне море хвилюється,
Шкільний море ридає,
В залі ніхто не бавиться,
Школа пташенят проводжає.
Штурман: Знайомтеся, це юнга - мій помічник.
Юнга: І немає вже поруч шкільної парти,
І повітря пахне життям вільної.
Залишилося тільки отримати атестати
І думати, думати: як же далі бути.
Штурман: Про майбутньому ви подумаєте завтра, а сьогодні я запрошую вас ще раз вступити на палубу шкільного корабля і зробити надшвидкісний круїз в шкільні роки. Юнга! Свистати всіх на сцену. Займайте місця згідно з квитками.
(звучить легка музика, випускники піднімаються на сцену, займають місця на імпровізованому кораблі)
Юнга: Всі в зборі. Можна починати круїз.
Штурман: Отже, друзі, вперед! В круїз! Віддати швартові!
Юнга: Є, віддати швартові.
Штурман: Підняти якір.
Юнга: Є, підняти якір.
Штурман: Повний вперед.
Юнга: Є повний вперед.
Штурман: Ось і пролетіли 11 років. Так, приємно усвідомлювати, що наших випускників нічого не лякає: ні нескінченні пастки ЄДІ, ні сильні дисциплінарні шторму, ні дев'ятий вал. Ось вже близька заповітна мета - атестат. Ще трохи.
Юнга: Тут на шкільному кораблі
Все не так як на Землі,
Тут особливі завдання,
Керує всім розклад.
Штурман: Був тут перший урок,
Був і перший тут дзвінок,
Балувалися і закохувалися,
У довгий шлях тепер зібралися.
Юнга: Але дозвольте затриматися
На одну мить,
А потім настав час розлучитися
Настане без сумніву.
( з'являється боцман з купою паперів, книг в руках)
Боцман: Але, але! Не поспішайте. На шкільному кораблі, як і на будь-якому іншому, повинен бути порядок. Поки не наведемо порядок ось у цих паперах, ніяких атестатів. У мене тут одні питання, вам терміново потрібно знайти відповіді.
Юнга: А щоб вам не було так нудно ритися в паперах боцмана, того, хто дасть правильну відповідь на питання, я буду вручати золотий. Потім ви зможете обміняти на призи.
(боцман задає питання, за відповіді випускники отримують золоті монети)
- Озвірілий любитель природи? (браконьєр)
- Назвіть найбільше у світі тварина (кіт)
- Назвіть саме розумне морське тварина ( дельфін)
- Де працював, за словами Матроскіна, його дядько? (на гуталиновой фабриці)
- Як звали оригінальну стареньку, любившую щурів? (Шапокляк)
- Вільно конвертований елемент таблиці Менделєєва (золото)
- Роль, яку Віні Пух був на висоті ( хмаринка)
- Які лісові рослини можуть замінити м'ясо? (гриби)
- Кого називають грозою морів? (акула)
- Нечиста сила, що живе у воді (водяній)
- Яку рибу називають річковим вовком? (щука)
- Чим закінчується день і ніч? (м'яким знаком)
- Що таке ні риба ні м'ясо? (огірок)
Боцман: Ну гаразд, переконали. Компетентність у вас по різних предметах. Залишається перевірити фізичну підготовку. Все - таки випускаємо вас у велике життя, повинні бути всебічно розвиненими.
Юнга: У вас в руках довга нитка з прив'язаним олівцем. За моєю командою ви починаєте змотувати нитку, хто швидше добереться до олівця, той і переміг.
(проводиться конкурс «Змотай шнур)
Штурман: Молодці! З честю витримали випробування! А зараз дуже урочистий момент. Я уявляю капітана нашого шкільного корабля. І надаю йому слово для вручення атестатів.
Капітан: - Шановні пасажири шкільного лайнера! Згідно з бортового журналу першим отримує атестат _______
(капітан - директор школи вручає атестати випускникам, для кожного звучать фанфари)
Штурман: Шановні пасажири! У вас в руках заповітний атестат про середню освіту. Вітаємо вас від всієї душі. Випускники вам слово.
(виступ випускників)
Юнак-випускник:
Шкільний корабель - корабель дитинства,
Йдеш ти кудись вдалину.
Ти залишаєш нам знань спадщину,
Покинути тебе нам трохи шкода.
Дівчина - випускниця:
Шановні вчителі?
Ми любимо вас за строгість, доброту,
За знання, за гумор, за терпіння,
За людську простоту,
За ваше самовіддане горіння.
(випускники виконують пісню на мотив «Надія» вірші Н.Добронравова музика О.пахмутовою)
Школа, ми прощаємося з тобою,
Ми шляхів легше не шукали,
Розум і серце , душу і тепло,
Ви, вчителі, нам віддавали.
Знаємо ми, робота нелегка,
Нервів віднімає дуже багато,
Але ж є весела душа
І талант могутній , все від бога.
Приспів: О, школа - нас компас земний,
Оцінка - нагорода за сміливість
П'ятірки досить однієї,
Щоб наша душа загорілася.
Нехай доля сувора і строга,
Не завжди вас балують грошима,
Всі пройшли ви, витерпівши сповна,
І вдалим буде наш іспит.
Дякую всім ніжно говоримо,
І здоров'я, щастя побажаємо,
Ми зараз історію творимо,
Ми плоди навчання пожинаємо.
Юнак: Особлива подяка нашим батькам, їм належить і далі крокувати з нами по життю. Побажаємо їм найголовніше - здоров'я і терпіння.
Штурман: так, Так. На борту нашого лайнера присутні найближчі та найдорожчі для вас люди - ваші батьки. Саме разом з ними ви сьогодні покинете борт шкільного корабля і підете у велике плавання по життю. Надається слово батькам для привітання.
(виступ одного з батьків)
Штурман: Всі привітання почуті, атестати отримані, а золоті - то залишилися. Запрошую на морську ярмарок. Розпродаж дуже дефіцитного товару для дорослого життя.
( За зароблені золоті монети хлопці купують подарунки. Даний момент займає небагато часу)
1 золотий
Універсальний фен. Легким рухом ваших пальчиків зачіска стає незвичайною повітряної. ( дарується гребінець)
Швидкісна друкарська машинка (дарується олівець)
Вішалка для малогабаритної квартири (дарується цвях)
2 золотих
Супер гігієнічний набір для ванної кімнати (дарується дзеркало)
Настільний світильник «Ретро на чорний день». Прослужить довго, якщо не запалювати. (дарується свічка)
3 золотих
Кругла радість ( «Чупа - чупс»)
Щоб чистити зуби не потрібен пилосос. Невеликий пристрій змінить ваші зуби на краще. ( дарується зубна щітка)
4 золотих
Універсальна пральна машинка «Малюк» (дарується ластик)
Безперебійний комбайн для олівців (дарується точило)
Штурман: Молодці! Дуже оперативно все розкупили.
(вбігає юнга)
Юнга: Товариш капітан! На борту лайнера спійманий диверсант жіночої зовнішності.
(боцман вводить циганку)
Циганка: І зовсім я не диверсант. Я принесла вашим пасажирам передбачення на майбутнє. Всіх чекає далека дорога, цікаві знайомства. Пропоную кожному витягнути одну з карток і дізнатися, що персонально вас чекає.
(випускники дістають картки і за бажанням зачитують свої передбачення)
Зразкові передбачення:
1. Вам подарують чарівну посмішку.
2. Несподіваний успіх
3. Легке і вдале вступ до внз
4. Приємна несподіванка
5. Приємна скороминуща зустріч
6. Карколомна кар'єра
7. Фінансовий підйом
8. Неймовірні відкриття
9. Потрібне і важливе знайомство
Штурман: Друзі, ви чуєте. Дзвін корабельного дзвона свідчить про те, що наш прекрасний круїз наближається до кінця. Купаючись в останніх променях призахідного сонця, наш лайнер « Шкільний» йде до свого причалу.
Капітан корабля: Шановні випускники! Ми прощаємося з вами, але призначаємо вам побачення: зустрінемося в першу суботу лютого на вечорі зустрічі шкільних друзів.
До побачення!
(під музику всі покидають зал)