Реклама












Конспект уроку української мови в 4 класі на тему: Правопис ненаголошених особистих закінчень дієслова


Автор: Годлевська Наталія Борисівна, студентка групи Ш-31 ГБОУ СПО «Єйський педагогічний коледж»
Опис матеріалу: даний конспект написаний для проведення уроку російської мови за УМК «Школа Росії» в 4 класі.
Мета: продовжити формувати знання про правопис ненаголошених особових закінчень дієслів.
Завдання: 1) освітні: формувати вміння правильно писати ненаголошені особові закінчення дієслів, поглибити і розширити знання про слово як частини мови; поглибити і розширити знання про склад слова; вчити визначати дієвідміну дієслів
2) розвиваючі: розвивати усну та письмову мову, орфографічну пильність, абстрактне мислення, пам'ять, увагу.
3) виховні: виховувати інтерес до предмета, почуття товариства, поваги до себе і оточуючих.
Плановані результати: учні навчаться визначати відмінювання дієслів, писати ненаголошені особові закінчення дієслів.
Обладнання: підручник «Російська мова», автор Рамзаева, 4 кл. 2 частина, презентація, проектор, комп'ютер.
Формування УУД:
Особистісні УУД:
1) формування готовності і здатності учнів до саморозвитку
2) формування мотивації до навчання та пізнання
3) формування цілісного, соціально орієнтованого погляду на світ в його органічному єдності та різноманітності
4) формування шанобливого ставлення до іншої думки
Регулятивні УУД:
1) оволодіння здатністю приймати і зберігати цілі та завдання навчальної діяльності, пошуку засобів її здійснення
2) освоєння способів вирішення проблем, творчого та пошукового характеру
3) формування вміння розуміти причини успіху/неуспіху в навчальній діяльності і здатності конструктивно діяти навіть у ситуаціях неуспіху 4) освоєння початкових форм пізнавальної та особистісної рефлексії
5) оволодіння початковими відомостями про сутність та особливості об'єктів, процесів і явищ дійсності
Пізнавальні УУД:
1) перетворювати інформацію з однієї форми в іншу, детально переказувати невеликі тексти
2) формування уміння адекватно, усвідомлено і довільно будувати мовленнєвий висловлювання в усному мовленні
3) встановлення причинно-наслідкових зв'язків, побудова логічного ланцюга міркувань, доказ
4) орієнтуватися в підручнику (на розвороті, в змісті, в умовних позначеннях
Комунікативні УУД:
1) формування вміння будувати мовленнєвий висловлювання відповідно до завдань комунікації і складати тексти в усній формі
2) формування уміння використовувати мовні засоби та засоби для вирішення комунікативних і пізнавальних завдань
3) формування уміння слухати і вступати в діалог.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Вчитель: Доброго Дня. Тихо сів перший ряд, тихо сів другий ряд, тихо сів третій ряд. Міні-підсумок (хто сів тихіше всіх)
2. Хвилинка чистописання.
Вчитель: Відкрийте зошити. Запишіть число, класна робота. Сьогодні попрацюємо над буквою, яку ви зможете дізнатися, якщо знайдете однаковий звук у словах
Гусениця, ганок, цифра.
Вчитель: Спишіть. Продовживши закономірність
Цц Ццц Цццц
3. Словникова робота.
Робота з презентацією.
Вчитель: Увага на слайд. Подивіться на малюнок і відгадайте, яке словникове слово він ілюструє.
Алея
багаж
бібліотека
магазин
портрет
пшениця
телефон
вечеря
ракета
машина
Словникові слова презентації: алея, багаж, бібліотека, магазин, портрет, пшениця, телефон, вечеря, ракета, машина.
4. Актуалізація
Вчитель: Які дієслова належать до I I спряжению? (- їть) Які дієслова належать до I спряжению? (всі інші)
Вчитель: Відкрийте підручник на сторінці 90, знайдіть вправа 457.
Вчитель: Прочитайте завдання про себе, прочитайте завдання вголос. Дієслова якого відмінювання будемо писати в перший стовпчик? Назвемо його - I спр. Дієслова якого відмінювання будемо писати в другий стовпчик? Назвемо його - II спр.
(Завдання виконується ланцюжком біля дошки і в зошити)
I спр. II спр.
спостерігати ловити
оголошувати ходити
захищати
полоти
підшивати
крокувати
тягнути
вкрити
довіряти

5. Узагальнення вивченого
Учитель: Знайдіть вправа 458. Прочитайте завдання про себе. Прочитайте завдання вголос. Які займенники належать до третьої особи?(він, вона, вони, воно) Як поставити дієслово у третя особа однина? (підставити займенник він) Як поставити дієслово в третю особу множина? (підставити займенник вони) Прочитайте зразок.
Які закінчення у дієслів I дієвідміни в третій особі однині? ( -ет) в множині? (-уть, -ють)
Які закінчення у дієслів II дієвідміни в третій особі однині? (-іт) у множині? (-ат, -ят)
(Завдання виконується біля дошки і в зошиті, учні з швидким темпом роботи можуть виконувати вправу самостійно, першу зошит вчитель може взяти на перевірку)
Фізкультхвилинка
У мене спина пряма
У мене спина пряма,
(Ходьба на місці, руки за спину.)
Я нахилів не боюся:
(Нахил вперед.)
Выпрямляюсь, прогибаюсь,
(Нахил назад, випрямитися.)
Повертаюся.
(Повороти тулуба.)
Раз, два. три. чотири.
Три. чотири раз. два.
(Нахил вперед і випрямитися.)
Я ходжу з гордою поставою.
(Повороти тулуба.)
Прямо голову тримаю,
(Нахил вперед і випрямитися.)
Нікуди я не поспішаю.
(Ходьба на місці, руки за спину.)
Раз. два. три. чотири,
(Повороти тулуба.)
Три. чотири, раз, два.
(Ходьба на місці, руки за спину.)
Я можу і вклонитися.
(Уклін і випрямитися.)
І присісти, нахилитися,
(Сидячи, нахил вперед.)
Повернися туди - сюди!
(Повороти тулуба направо-наліво.)
Ох, прямешенька спина!
(Нахил вперед і випрямитися.)
Раз, два, три, чотири
(Повороти тулуба.)
Три, чотири, раз, два.
Працювати (I спр.) - працює, працюють, вірити (II спр.) - вірить, вірять, ловити (II спр.) - ловить, ловлять, червоніти (I спр.) - червоніє, червоніє, будувати (II спр.) - будує, будують, грати (I спр.) - грає, грають, поливати (I спр.) - поливає, поливають, зміцнювати (I спр.) - зміцнює, зміцнюють, носити (II спр.) - носить, носять.
Додаткове завдання - виділити закінчення дієслів.
6. Закріплення
Учитель: Знайдіть вправа 459. Прочитайте завдання про себе, прочитайте завдання вголос.
Вчитель: Як поставити дієслово у першу особу множина теперішнього часу? (підставити займенник ми і питання що робимо?) Прочитайте зразок. Зразок не записуємо.
(Коментований лист. Один учень усно промовляє спосіб перевірки закінчення дієслова і диктує написання словосполучень)

Оремо Землю (I спр.) плугом, зерно сіємо (I спр.) сівалкою, дрова пиляємо (II спр.) пилкою, поливаємо квіти (I спр.) водою, піч топить (II спр.) дровами, креслимо таблицю (II спр.) олівцем у зошиті пишемо (I спр.) ручкою, копаємо землю (I спр.) лопатою.
Додаткове завдання - виділити закінчення дієслів; знайти словникове слово і скласти з них речення.
7. Підведення підсумків
Вчитель: Які дієслова належать до першого спряжению? Які дієслова належать до другого спряжению? А тепер пограємо в гру. Я буду називати слова, і якщо вони належать до першого спряжению - плескайте.
Слова для дидактичної гри: стояти, грати, думати, ходити, заважати, ловити, благати, думати, хвалити, ревіти, дивитися.
Вчитель: Відкрийте щоденники, запишіть домашнє завдання: стр.91, упр. 461.