Конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей старшої групи з продуктивної діяльності: «Ми робимо зарядку» (колективна ліплення
Автор: Горбачова Марина Олександрівна, вихователь МБДОУ д/с №2 «Дзвіночок» р. Старий Оскол
Опис матеріалу. Пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності з продуктивної діяльності для дітей старшої групи. Даний матеріал буде корисним для вихователів дітей старших груп при проведенні занять, спрямованих на розвиток навичок роботи з пластиліном, виховання вміння працювати в колективі.
Конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей старшої групи з продуктивної діяльності: «Ми робимо зарядку» (колективна ліплення)
Цілі:
Вчити створювати колективну сюжетну композицію, аналізувати особливості зображення людини в русі, співвідносити частини по величині й пропорціях; розвивати навички роботи з пластиліном; виховувати вміння працювати в колективі; прищеплювати бажання вести здоровий спосіб життя
Завдання:
Закріплювати вміння колективно творчо працювати, вміння узгоджувати свої дії, домовлятися один з одним; розвивати фантазію, почуття кольору, естетичний смак, акуратність.
Попередня робота:
Бесіда про здоровий спосіб життя.
Матеріал та обладнання:
Сюжетні картинки по темі, пластилін, стеки, дощечка для розкачування пластиліну, серветка, картон.
Хід заняття
1.
Створення ігрової мотивації.
На дошці розвішані сюжетні картинки. Звучить пісня «Якщо хочеш бути здоровим».
Вихователь. Жив - був на світі хлопчик по імені Альоша. Як - то раз він побував у цирку і побачив там артиста, який піднімав машини, десяток акробатів. Йому це дуже сподобалося, і він вирішив...
«Силачем я хочу стати,
Приходжу я до силачеві:
- Розкажіть ось про що,
Як ви стали силачем?
На мене силач глянув,
До стелі підкинув стілець.
А потім, піймавши його,
Як пушинку, підняв шафа.
Ось до столу він підійшов,
Вхопив за ніжку стіл,
Став жонглювати їм вправно.
- Це просто тренування!
Свій секрет не втаю.
Рано вранці я встаю
І при сонці, і в негоду
Відкриваю вікна навстіж.
Приступаю я до зарядки.
Разом п'яти, носки нарізно,
Приседанья і стрибки.
Сто веселих вправ
Зі скакалкою та м'ячем!
Будеш робити їх без ліні -
Теж станеш силачем!»
- Ось таку пораду дав артист нашому Альоші. Але зарядка не тільки робить нас сильними. Ви помічали, що після неї у нас поліпшується настрій? Загалом, щоб день пройшов наш гладко, почнемо ми його з фіззарядки.
А чи пам'ятаєте ви, які вправи ми робимо? (Діти за бажанням показують вправи.) Які вправи у вас найулюбленіші? Ні - ні, не показуйте мені їх. Давайте виліпив самих себе, що виконують ці вправи.
2.
Показ прийомів роботи.
Вихователь показує прийоми ліплення фігури людини, звертаючи увагу на пропорції, змінює положення рук і ніг, показуючи найбільш виразні пози.
3.
Пальчикова гімнастика:
«Пальчики втомилися, в кулачок згорнулися
Один, два, три, чотири, п'ять захотіли пограти
Постукали в будинок сусідів,
Там прокинулися: шість, сім, вісім, дев'ять, десять
Веселяться всі! Але час назад всім:
Десять, дев'ять, вісім, сім,
Шість калачиком згорнувся,
П'ять позіхнув і відвернувся,
Чотири, три, два, один
Знову в будиночках ми спимо!»
4.
Практична робота.
Завдання: виконати ліплення за темою, скласти композицію «Ми робимо зарядку»
5.
Підсумок заняття.
Композиція дітей виставляється на стенді.
Вихователь. Подивіться на нашу композицію. Кожен з вас робить різні вправи: Діма любить стрибати на одній ніжці, Катя робити нахили, Міші подобається робити нахили тулуба, а Олена з задоволенням займається з м'ячем. Але які б вправи ми ні робили, головне, що всі вони приносять нам здоров'я і гарний настрій.
Ми робили зарядку,
Стрибали і бігали.
Стали засмаглими,
Сильними і сміливими.