Інтегроване заняття з конструювання «Допоможемо гномам»
Вам пропонується конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей старшої групи на тему «Спеціальні машини». Матеріал буде корисний педагогам дошкільних закладів для дітей з порушенням зору.
Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», Комунікація», «Соціалізація», «Безпека», «Художня творчість».
Мета.
Формувати уявлення дітей про різні види транспорту.
Завдання.
Освітні: Розширювати уявлення про спеціальних машинах та їх значення в житті людини.
Розвиваючі: Розвивати увагу, пам'ять, вміння працювати по викрійці згідно із зразком.
Виховні: Формувати вміння та бажання доводити справу до кінця, виховувати доброзичливі стосунки між дітьми.
Методичні прийоми: Ігрова ситуація, бесіда-діалог, розглядання фотографій, продуктивна діяльність, фізкультхвилинка, зорова гімнастика, підведення підсумків.
Матеріали та обладнання:
Демонстраційний: Сигнальні картки, фото машин, зразок машини для кожного етапу, дерева, гномики, будиночки, виготовлені дітьми на попередніх заняттях, звуки машин в запису.
Роздатковий: Картинки із зображенням різних видів транспорту, їх силуетне зображення, форма коробочки, кабіни і кузова машин, колеса, ножиці, клей.
Хід заняття.
Вихователь:
Хлопці, давайте розповімо гостям про наших гномиків.
Діти:
В паперових будиночках паперові гномики
Живуть, поживають, працюють, грають.
Ці гноми нам знайомі,
Їх ми самі змайстрували
В ліс паперовий поселили.
Вихователь:
Гномики кажуть, що їм дуже подобаються будиночки, які ми для них зробили, але вони дуже сумують за своїм друзям, які живуть дуже далеко і до них ніяк не добратися. Давайте подумаємо, як нам допомогти. (Відповіді дітей). Звичайно, їм потрібен транспорт, Адже машини бувають різні і перевозять пасажирів і вантажі.
Словникова гра «Про машини». Які бувають машини? (Діти: вантажні, потужні. швидкі і т.д.) Що вони роблять? (мчать, гальмують, сигналять і т.д.)
Вихователь: Які види транспорту ви знаєте? (діти перераховують види транспорту). У мене є пір'їнка, як ви думаєте, який вид транспорту воно може позначати? А світлофор? А рятувальний круг? Тепер вибирайте картки, під музику машини будуть пересуватися (їдуть направо), як тільки музика закінчиться, кожна машина їде в свій будинок. (Діти виконують завдання)
Молодці! А тепер слухайте уважно, яка машина проїде мимо. Діти по звуку визначають транспортний засіб.
Вихователь: Я бачу, ви справді багато знаєте про транспорт і зможете допомогти гномам. Я думаю , що відразу багато машин ми зробити не встигнемо, давайте вирішимо, які машини самі потрібні і важливі. Діти: Швидка і пожежна. Як назвати ці машини одним словом, коли вони потрібні, як їх викликати.
Вихователь показує машини, які повинні вийти. Разом з дітьми визначає, з яких частин вони складаються, чим відрізняються.
Пальчикова гімнастика під музику.
Нам не потрібні чарівники і маги,
Тут нічого особливо мудрувати,
А потрібно просто взяти листок паперу
І постаратися щось змайструвати.
Діти конструюють з паперу пожежну машину і машину швидкої допомоги:
1 етап: виготовлення за викройкою коробочки.
Фізкультхвилинка і зорова гімнастика.
Широко розправив крила
У небі білий літак.
Він летить над нашим дахом
Чуємо, як мотор реве.
Він летить над хмарами
В дощ, грозу або завірюха
Перевозить він по небу
Багато вантажів і людей.
Діти стежать очима за літаком.
2 етап: кабіна
3 етап: кузов
4этап: колеса
Вихователь: Молодці! Несіть машини гномам.
Ну а тепер розповімо гномам про правила безпеки.
Діти:
Там, де галасливий перехрестя,
Де машин не злічити,
Перейти не так вже просто,
Якщо правила не знати.
У будь-якого перехрестя
Нас зустрічає світлофор
І заводить дуже просто
З пішоходом розмову:
Світло зелений - проходь!
Жовтий - краще зачекай!
Якщо світло запалиться червоний -
Значить,
Рухатися небезпечно!
Стій!
Нехай пройде трамвай,
наберися терпіння.
Вивчай і поважай правила руху.
(Н. Сорокін)