В КРАЇНІ ФАРБ
Вихователь: Алексєєва Ірина Іванівна - 1 КК
МБДОУ г.Иркутска дитячий сад комбінованого виду №101
Учасники: Діти старшої, підготовчої групи.
Мета: Вправляти у використанні нетрадиційного прийому зображення, викликати інтерес до новим технікам малювання.
Завдання:
Освітня: сформувати уявлення про те де і чим можна малювати.
Виховна: розвивати інтерес до художньої творчості, допитливість.
Мовленнєва: розвивати зв'язне мовлення, збагачення словника дітей, вчити спілкуватися з однолітками.
Розвиваюча: розвиток уяви, закріплення знань про способи малювання.
Художня творчість: долучати до образотворчого мистецтва, формувати інтерес до навколишнього світу.
Демонстраційний матеріал : показ слайдів «на чому можна малювати» (будинку, паркан, асфальт. машини, скло).
Матеріали: Піддон з молоком, засіб для миття посуду, аркуш паперу, гуаш, рідкі харчові барвники, шпажки,зубочистки, пензлики, мус для волосся або піна для гоління.
Методичні прийоми: діалог-бесіда, розглядання слайдів, психогімнастика, експериментування,проблемні питання, продуктивна діяльність, підведення підсумків.
Хід заняття
Психогімнастика.
(Діти встають у коло)
Сонечко, сонечко, в небі світи
Яскраві промінчики до нас простягни
Ручки ми вкладемо в твої долоні
Краплинку сонечка нам подаруй.
-Хлопці, а що у нас стоїть на столі? Правильно це фарби. А як ви думаєте, якщо б у нас не було фарб, могли б ми бачити світ таким прекрасним? (Ні).
-А як ви думаєте, чи всі на землі бачать світ таким яскравим? (Відповіді дітей).
-Ось, наприклад щури не розрізняє жовтий і зелений, акули теж не розрізняють кольори, собаки бачать у чорно-білому кольорі.
-Хлопці, а хто знає, що буває на небі після дощу, коли світить сонечко? (відповіді дітей)
-Правильно веселка. А які кольори веселки? Давайте згадаємо напоминалочку, яка допомагає нам запам'ятати, в якому порядку йдуть ці кольори. Кожен (червоний) мисливець (помаранчевий) бажає (жовтий) знати (зелений), де (блакитний) сидить (синій) фазан (фіолетовий).
-Подивіться, у нас в стаканчиках з'явилася різнобарвна водичка.У 7 кольорів веселки, а в нас на столі всього 4 кольори. Де ж нам взяти інші кольори? (Відповіді дітей)
- Давайте змішаємо і подивимося, які ж кольори ми можемо отримати, якщо змішувати фарби.
Експериментування.(Діти змішують кольорову воду червона, жовта, синя, отримуючи нові кольори)
-А зараз давайте намалюємо веселку. (Діти підходять по одному і малюють кожен колір).
- Ви любите малювати. Скажіть хлопці, а чим можна малювати? (відповіді дітей: фарбами, фломастерами, олівцями, крейдою, пальчиком, мильними бульбашками...),ви малювали коли-небудь на піску? На чому ще можна малювати? (аркуш паперу, паркан, скло, машина, будинок, сніг, дерево...)
-Давайте подивимося на слайди з незвичайними картинами, а ви мені підказуйте що намальовано і на чому це малювали, добре?
Показ слайдів (картини на будинках, машинах, склі, відповіді дітей)
-Ой а це щось незвичайне (слайд тарілочка з молоком і краплями барвника), хто-небудь здогадався на чому тут хочуть намалювати? Ні, ніхто не знає? Я вам підкажу це молоко, а фарби ці називаються «харчові барвники». Але їх не можна їсти ні в якому разі їх додають у невеликій кількості в крем для торта, тому у нас такі красиві торти.
-Хочете помалювати на молоці?
Для цього нам знадобляться тарілочка, молоко воно, ось такі палички як вони називаються? (Зубочистки, шпажки, ватні палички). Найголовніше це барвники. Нам потрібно трошки капнути в молоко барвника. Але наша фарба не дуже то хоче малювати, ми забули з вами ще один секретик, нам потрібно зубочистку вмочити в засіб для миття посуду, а потім в краплю на молоці. Давайте зробимо і побачимо що виходить. (діти самостійно малюють на молоці, обговорюємо, розглядаємо малюнки)
-Подобається малювати? Хлопці дивіться, а що ж тут використовується для малювання (дивимося ще один слайд, де діти малюють на піні)? Здогадалися? (піна, мус для волосся)
- Хочете помалювати на піні? Давайте зараз сядемо за столи. У вас є 2 листочка, один покладіть на тарілку, а другий відкладіть. Я зараз вам всім зроблю піну. І на цій піні будемо малювати квіточка гуашшю і пензликом. Ось так (показую) коли ми з вами намалюємо квіточку, потрібно буде взяти другий листок. покласти його на піну і акуратно притиснути. Ось так (показ) Виконуємо (діти роблять)
-Тепер нам потрібно зняти листок, а решту піну прибираємо лінійкою, ось так.
Наші квіти готові, подивіться які вони незвичайні вийшли, вони підсохнуть і ми розмістимо їх на виставку.
-Давайте згадаємо, що ж нового ми сьогодні дізналися?, що робили? (відповіді дітей).