Реклама












Дозвіллєвий захід з домоводства для дівчаток


Дозвіллєвий захід: «А ну-ка, дівчата!»
Заняття з домоводства.
Автор: Медведєва Ірина Олександрівна, вихователь дитячого будинку.
Матеріал заняття буде корисний вихователям дитячих будинків, для навчання дівчаток молодшого та середнього шкільного віку домоводства. Дане заняття можна застосовувати в позаурочний час.

Мета. Різнобічна підготовка вихованців до гідної самостійного життя.

Завдання.
- Виявлення та розвиток здібностей дітей у різних видах трудової діяльності.
- Формування різноманітних знань і умінь в кулінарії, рукоділля.
- Виховувати інтерес і потребу в праці.
- Виховувати прагнення до повноцінного і різноманітного проведення дозвілля.

Індивідуальна робота.
Вчити Сашка по-різному пришивати гудзик.

Методичне забезпечення.
Конверти з картками, таблиці із завданнями, технологічні карти, набори продуктів для кулінарії, кросворд «Самообслуговування», маленькі картки з поясненням слів. Матеріал для практичного завдання (ґудзики, тканина, голки, нитки).

Оформлення.
Прислів'я та приказки.
- З майстерністю люди не народжуються, а здобутим ремеслом пишаються.
- Бджілка Мала, та й та працює.
- Мало хотіти, треба вміти.
- Від нудьги бери справу в руки.
Можна прикрасити кульками, виробами дітей.

Хід заходу.

I.
Ви вчитеся в школі, граєте в різні ігри, любите погуляти з друзями - зараз це ваше життя. Але рано чи пізно кожна людина дорослішає. Виростите і ви. У вас неодмінно з'явиться своя родина, свій дім. І, щоб стати дружиною, матір'ю та господинею в домі, треба багато знати, і багато вміти. Скажіть, будь ласка, хто ж така господиня будинку, що ж вона, по-вашому, повинна вміти? Діти відповідають на запитання. Вислухати відповіді дітей, доповнити. Показую таблицю (на ній написані обов'язки по дому). Пропоную вибрати, що повинна робити жінка, мама, господиня і чоловік, батько і господар. Діти вибирають обов'язки жіночі і чоловічі. Мені хочеться дізнатися вашу думку з такого питання: « чи Можна розділити обов'язки по будинку на жіночі і чоловічі?» Вислухати думки дітей, підвести підсумок. У сім'ї має бути згода, розуміння, взаємодопомога і любов, тоді обов'язки по будинку не доведеться ділити.
Сьогодні на занятті ми з вами покажемо, що ми знаємо, вміємо і чому навчилися в дитячому будинку.

II.
Пропоную розділитися на бригади по три людини, вибрати бригадира, який і візьме будь конверт із завданням.
-Як зварити макарони.
-Як підсмажити картоплю.
-Як приготувати чай.
В конверті є маленькі картки з назвами дій. Кожній групі потрібно відповісти на питання з допомогою маленьких карток, причому поставити їх по порядку. Діти вибирають картки, розставляють їх у відповідності з порядком дій при приготуванні даного страви. Зараз пропоную бригадирові вибрати потрібну технологічну карту, перевірити правильність виконання завдання і повідомити всім. Молодці! Я бачу, що ви впоралися з завданням, знаєте технологію приготування деяких страв.

III. Хвилинка безпеки.
Зараз - УВАГА! Чи знаєте ви правила техніки безпеки, зараз ми це і перевіримо. Встаньте в коло. Кидаємо м'яч один одному і повторюємо правила техніки безпеки при роботі на кухні. Добре! І це знають наші дівчата! Тому пора переходити на нашу міні - кухню.

IV.
Тут, на столах є три однакових набору продуктів. Підійдіть до столів, одягніть спецодяг, вимити руки і послухайте завдання. За десять хвилин потрібно приготувати легкий сніданок з двох страв. Потрібно показати свої знання, вміння, а ще і фантазію при оформленні готового страви. Діти, вислухавши завдання, готують сніданок (салат, бутерброди). Чудово! Гості, подивіться і оцініть вміння наших дівчаток.

V.Релаксаційна пауза.
( Звучить повільна, красива музика). Попрацювали, тепер можна і відпочити. Господині вміють не тільки пригощати, вони повинні ще при цьому добре виглядати. Для цього ми трохи помедитируем. Закрийте очі. Розслабтеся. Посміхніться. Скажіть собі, що з кожним днем ви стаєте все красивішим, привабливішим, стрункішою, енергійніше; кожен новий день принесе радість. Ви завжди будете юною. Зупиніться. Відкрийте очі. Ви знову готові до роботи.

VI.
Жінка в сім'ї кожен день багато трудиться. Праця у неї різний. Ми з вами знайомилися і вчилися різними видами праці. Як же називається праця, коли людина сама себе обслуговує, пере одяг, доглядає за собою і за своїм будинком? Правильно, це самообслуговування. Пропоную вам відгадати кросворд. Таня, запиши ключове слово. Дівчатка відгадують кросворд. Ну ось, всі клітинки заповнені, все вийшло. Ви мене дуже порадували.

VII.
Зараз ми з вами пограємо. Гра називається «Сіамські близнюки». Встаньте по дві людини. Одна з вас буде виконувати завдання правою рукою, а інша-лівої. Потрібно втягати нитку в голку, зробити вузлик, пришити гудзик. Діти пришивають гудзики. Саша, сьогодні ми з тобою повчимося по-різному пришивати гудзик. Показую і пояснюю. Саша пришиває. Розумниця! Сьогодні у тебе все вийшло! Я рада, що і у дівчаток все добре вийшло навіть однією рукою!

VIII.
Всі ви любите квіти? Хто любить польові? Які? Діти відповідають на запитання. Я теж люблю ромашки. Ось і сьогодні у мене для вас є ромашка, але вона незвичайна. Відірвіть кожна з вас одну пелюстку. Прочитайте завдання та дайте відповіді на питання. Діти отримують завдання, відповідають на запитання, доповнюють, допомагають один одному.
- Що робити, якщо біжить вода з труби опалення, стався потоп?
- Де і як платити за квартиру, світло, газ?
- Де і як відправити лист, посилку?
- Не працює телефон, що робити?
-Захворів зуб, ваші дії.
-Піднялася температура. Що можна зробити самому?
-Зламався замок у вхідних дверях, як вийти з цієї неприємної ситуації?
-Запахло газом на кухні. Що ви будете робити?
-У під'їзді б'ються хулігани, що ви зробите?

Дуже добре! Я рада, що ви багато знаєте і не розгубитеся в будь-якій ситуації.
Ось і підійшло до кінця наше заняття. Ми з вами показали, що багато чого вже навчилися. Я впевнена, що всі дівчатка будуть справжніми, люблячими і турботливими мамами, дружинами і господинями. Спасибі вам за роботу. А вам сподобалося? Чи задоволені ви собою? Яке вас настрій? Виберіть собі такий же кульку.