Реклама












Конспект комплексного заняття з пізнавального розвитку у 2 молодшій групі «Подорож в село»


Комплексне заняття з пізнавального розвитку у 2 молодшій групі «Подорож в село»
Автор: Попова Ірина Львівна, вихователь вищої категорії МДОУ №74 «Білочка», р. Вологда.
Мета: Формування у дітей молодшого дошкільного віку ціннісного ставлення до тваринного світу.
Завдання:
Продовжувати знайомити дітей з відомими їм домашніми тваринами - коровою, конем, свинею, вівцею.

Формувати уявлення про те, що тварин годують, як за ними доглядають, що від них отримують; уточнити уявлення про дорослих тварин і дитинчат, хто як кричить.
Вчити відрізняти від курей півня за характерними ознаками (у півня великий червоний гребінець, борідка, різноколірний хвіст; півень кричить).
Збагачувати та активізувати словник. Формувати доброзичливість у спілкуванні.
Розвивати увагу, уяву, вміння входити в ігрову ситуацію, розрізняти кольори.

Обладнання:
Ширма, магнітофон, звукозапис «В селі», фланелеграф; м'які іграшки: теля, корова, кінь, вівця, свиня, півень, поросята; картинки з ягнятами, зелені гуртки; д/гра «Подаруй півнику пір'їнка».
Для аплікації - фоновий малюнок села, вирізані з кольорового паперу домашні тварини, клеяться олівці.
Хід заняття
Стук у двері. У гості до дітей приходить Телятко.
Теля. Привіт, хлопці. Ви мене впізнали? Я теля. У мене трапилася біда. Я гуляв, гуляв і втратив маму. Ніяк не можу її знайти. Допоможіть мені, будь ласка, відшукати її. Ми допоможемо Теляткові знайти маму?
Діти. Так.
Вихователь. А ти пам'ятаєш, як виглядає твоя мама? Як вона кричить?
Теля. Ні, не знаю.
Вихователь. Хлопці, Теля живе у селі. Щоб відшукати його маму, нам доведеться відправитися туди. Ви згодні?
Діти. Так.
Вихователь. Тоді вирушаємо в дорогу. Одягаємося (імітація рухів).
Йдемо по стежці (протопчи стежку).
За великим заметах (високо піднімаючи коліна).
Ми підходимо до села. (Включається звукозапис «В селі».)
Чуєте, як кричать домашні тварини?
Кого ви почули? (Діти перераховують).
Назустріч хлопцям іде Півник. (Вірш. «Півник, півник, золотий гребінець...»)
Теля. Це, напевно, моя мама!
Вихователь. Хлопці, ви згодні з Телям?
Діти. Немає.
Вихователь. А хто дитина у тата Півника?
Діти. Курча.
Вихователь.А хто мама курча? Як кричить Півник?
Як курка кличе своїх курчат?
Теля. Тоді треба йти шукати далі.
Півник. Ні, спочатку пограйте зі мною.
Мій друг півник втратив пір'ячко, допоможіть йому.

Д/гра: «Подаруй півнику пір'їнка».
Півник каже, якого кольору пір'їнка йому подарувати.

Півник. Спасибі, хлопці за допомогу.
Вихователь. Вирушаємо в путь далі, шукати маму Теля.
Йдемо через вузький місток. Піднімаємося На пагорб.
Дивіться, хто до нас назустріч біжить? (Овечка).
Теля. Це моя мама!
Діти. Немає. Це мама ягняти.
Вихователь. Як вона кричить, кличе його? А яка вона, як можна про неї сказати? (Підбір прикметників).
Теля. Овечка, ти не бачила мою маму?
Овечка. Нагодуйте моїх ягняток, тоді скажу, куди вона пішла.
Вихователь. А що вони їдять? (Влітку - травичку, взимку - сіно).
На столах картинки із зображенням ягнят. Треба кожному дати «сіна» (зелений квадратик).
Щоб усім вистачило (було порівну).
Овечка. Погодували, молодці, всім вистачило.
Мама Теляти пішла геть за той пагорб.
Теля. Дивіться. Он моя мама біжить!
Діти. Це конячка. У неї малюк лоша.
Теля. Плаче. Ну, де ж моя мама? Я хочу до мами.
Вихователь. Не плач, дитино, знайдемо ми твою маму.
Давайте прокатаємо Теля на конячці, повеселим його.
Вихователь. Дивіться, а це чия мама йде?
Діти. Поросяток. А звати її - свиня.
Свиня. Ой, хлопці, у мене всі дітлахи-поросятки розбіглися. Допоможіть, будь ласка, відшукати, зібрати всіх.
Шукають в групі. (Вправа на увагу).
Вихователь. Всіх зібрали. Молодці.
Теля. Скажіть, тітка Свинка, Ви не бачили мою маму?
Свиня. Бачила. Вона пішла на ферму.
Теля. Ура! Я знайшов свою маму! Ось вона, моя матуся.
Вихователь. Хлопці, скажіть, яка коровушка?
Діти.
-добра
-велика
-ласкава
-рогата
-плямиста.
Вихователь. А що коровушка нам дає?
Діти.
-молоко.
Вихователь. Що з молока роблять? Які корисні продукти?
Діти.
-сметану
-сир
-сир.
Вихователь. Ось яка чудова мама корова у Теляти.
Тепер нам пора повертатися в дитячий сад.
Корова. Спасибі, хлопці, що допомогли моєму теляті. За це я вас пригощу молочком. (Пригощає.)
Йдемо по заметах, по вузькій стежці. Ось наш дитячий садок.

На наступному занятті:
Вихователь. Діти, кого ми зустріли в селі? (перераховують).
Давайте, на згадку про нашу подорож зробимо картину і наклеїли на неї всіх наших знайомих.
Я пропоную вам вибрати симпатичних тварин і приклеїти їх на цю картину. Згодні? Вибирайте і приступаємо до роботи.

Колективна аплікація «В селі».

Чудова картина у нас вийшла. Ми повісимо у нас в групі.