Конспект НОД у підготовчій групі на тему: "Займаюся спортом я, як і вся моя сім'я"
Автор: Некрасова Ірина В'ячеславівна, вихователь МДОУ №98
Опис матеріалу: даний конспект безпосередній освітньої діяльності буде цікавий вихователям та працівникам дошкільної освіти.
Мета: формування уявлень про Росію, Олімпійських іграх, спорті.
Програмне зміст:
1. Розширити уявлення дітей про Батьківщину малої і великий.
2. Формувати шанобливе ставлення до державних символів, розуміння того, що державні символи покликані об'єднувати народ.
3. Виховувати почуття патріотизму.
4. Активізувати словник дітей: рідна країна, Росія, герб, прапор, Олімпіада, Олімпійські ігри, спортсмени.
5. Прищеплювати любов до спорту.
6. Розвивати фізичні якості: швидкість реакції, силу, витривалість.
Попередня робота:
-Ознайомлення з державними символами (герб, прапор, гімн) .
-Читання і заучування віршів про Росію, Батьківщині, спорті.
-Знайомство з історією Олімпійських ігор, Олімпійською символікою.
-Бесіди на тему: « Спорт у нашій родині»
-Конкурс малюнків на тему: « Мій улюблений вид спорту»
-Фотоконкурс « Мої спортивні захоплення»
-Спортивні естафети.
Матеріали та обладнання:
-Аркуші А4 рожевого паперу, смуги різних кольорів;
-клей, пензлики для клею, серветка, клейонка для роботи з клеєм;
-аркуш білого паперу А4 з символічно зазначеними хокеїстами під номерами від 1 до 6;
-олімпійські кільця;
-фотографії спортсменів різного виду спорту.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці! А ви знаєте яке грандіозна подія відбувається зараз в нашій країні?
Відповіді дітей: Олімпійські ігри, олімпіада
Вихователь: Правильно Олімпіада. А в якому місті вона проходить?
Відповіді дітей:У місті Сочі.
Вихователь: Це на півночі чи півдні нашої Батьківщини?
Відповіді дітей:На Півдні Росії.
Вихователь: А яке море пестить берег міста Сочі?
Відповіді дітей:Чорне море.
Вихователь: Ви на всі питання відповіли мені правильно. А як ви вважаєте, для чого проводяться олімпійські ігри?
Відповіді дітей:Показати хто самий сильний, сміливий, спритний.
Вихователь:Вірно. А ще такі олімпійські ігри проводяться, щоб показати, що силу свою кожен народ може показати не нападаючи і розв'язуючи війни, а ось так змагаючись у спортивних змаганнях. А як ви знаєте, в іграх змагаються команди. Ось і ми розділимося з вами на дві команди.
Перша команда називається - «Відважні», капітан - Дар'я Горбунова.
Друга команда називається «Спритні», капітан - Дар'я Арасланкина.
Привітаємо один одного (оплески).
Перший конкурс «Розминка» Перевіримо чи добре ви знаєте нашу Батьківщину.
Вихователь: Як називається наша країна? .
Відповіді дітей: Російська Федерація, Росія
Вихователь: Як називається народ, який живе в Росії? Хто ми з вами?
Відповіді дітей:росіяни
Вихователь: Назвіть столицю нашої Батьківщини.
Відповіді дітей:Москва-столиця нашої Батьківщини.
Вихователь: Ви відмінно відповідаєте. І кожна команда отримує по одному очку. Прошу капітанів відзначити це на дошці.
Капітани викладають цифру 1.
Вихователь: Ми з вами багато говорили і про Росії і знаємо, що у нашої країни багато символів і один з них - це прапор.
Другий конкурс нашого змагання називається «Збери прапор РФ».
Правила. Хлопці, ви пройдете на свої місця, там ви повинні з запропонованих матеріалів (смужки різних кольорів) створити прапор (приклеїти смужки потрібних кольорів і по порядку - білий, синій, червоний на папері рожевого фону). Прапор повинен бути розміщений по центру аркуша.
(
Оцінюється якість роботи. Для порівняння виставляється справжній прапор РФ.)
Вихователь: Що означають смуги на російському прапорі? (Біла - світ, синій - вірність, червона - сила)
Дитина читає вірш про прапор:
Білий колір - берізки,
Синій - колір неба.
Червона смужка -
Сонячний світанок!
Вихователь: Молодці, хлопці! Результати другого конкурсу ....
Капітани викладають цифру, яка є сумою результатів першого і другого конкурсу.
Вихователь: А як ви думаєте, що таке спорт?
Відповіді дітей:заняття фізичними вправами, рухливими іграми.
Вихователь: Так, спорт - це заняття фізичними вправами, регулярні тренування, спортивні змагання, досягнення високих результатів, бажання перемогти. Хто ж займається спортом?
Відповіді дітей: спортсмени.
Вихователь: Правильно, люди, які займаються спортом, називаються спортсменами. А любителі ви в родині займатися спортом?
Відповіді дітей. За сімейними фотографіями.
Вихователь: На Олімпійських іграх є гарна традиція - запалення олімпійського вогню. Олімпійський вогонь запалюють в місті Олімпія в Стародавній Греції. Запалений вогонь день і ніч несуть спортсмени в дощ, сніг, вітер. Право запалити вогонь на олімпійському стадіоні надається найбільш відомому спортсмену країни, де проводяться Олімпійські ігри. Олімпійський вогонь не гасне протягом всіх днів і ночей, поки триває Олімпіада.
Естафета «Передай вогонь».
Правила. Діти діляться на дві команди. Перший гравець, тримаючи факел повинен подолати перешкоди, повернуться до команди, і передати факел наступному гравцеві своєї команди. Всі гравці повинні подолати перешкоди. Перемагає команда, яка перша впоралася з усіма завданнями.
Вихователь: ось і у нас олімпійський вогонь запалено! І за результатами естафети кожна команда отримує по.....балу. Прошу капітанів команд підсумувати і підвести підсумок.
Капітани викладають цифру, яка є сумою результатів конкурсів.
Вихователь: У Олімпійських ігор теж є свій прапор.
Конкурс «Олімпійський прапор».
Правила. З кожної команди запрошуються по два учасника, які повинні з запропонованих матеріалів (5 кіл різних кольорів: жовтий, чорний, зелений, синій, червоний) створити прапор (приклеїти кола потрібних кольорів і в правильній послідовності на папері білого кольору). Оцінюється якість роботи. Для порівняння виставляється справжній прапор Олімпійських ігор.
Вихователь: Відмінна робота! Кожна команда отримує по ... балу.
Капітани викладають цифру, яка є сумою результатів конкурсів.
Вихователь: Хто хоче прочитати вірш про Олімпійський прапор?
Дитина читає вірш про Олімпійський прапор:
П'ять кілець на білому прапорі
Між собою переплелися.
Ніби всі спортсмени світу
Дружно за руки взялися.
Вихователь: Дякуємо! Хлопці, а в яких видах спорту змагаються спортсмени?
Відповіді дітей: за два-три відповіді від кожної команди.
Конкурс: «Визнач, якого виду спорту цей спортсмен»
Правила. На екрані з'являється картинка, команді пропонується дати відповідь. Результати відповідей додаються. Переможцю 2 бали, переможеному 1 бал.
Вихователь: Дякуємо! Ви чудово впоралися і з цим конкурсом! Підведемо підсумки, капітани команд, прошу до таблу оцінок.
Капітани викладають цифру, яка є сумою результатів конкурсів.
Вихователь: Пропоную відпочити. Хлопці, вставайте в коло. Я буду називати предмет необхідний спортсмену, а ви мені відповісте якому спортсмену він необхідний.
Конкурс « Чия це річ?»
Вихователь: Ось ми і трішки відпочили. Прошу команди зайняти свої місця за столами. А капітанів підвести підсумок.
Вихователь: І заключний конкурс.
Гра в хокей
Правила: на аркуші паперу розташовані гравці під номерами, в центр ставиться імпровізована шайба. Вихователь дає вказівки польоту шайби. І при зупинці, запитує у якого гравця виявилася шайба.
Капітани викладають цифру, яка є сумою результатів конкурсів.
Вихователь: Всі хлопці - молодці, пограли від душі! Прийшов час нагородження переможців.
Всім дітям вручають медалі
У висновку діти дружно хором читають вірш:
Спорт, хлопці, дуже потрібен,
Ми зі спортом міцно дружимо.
Спорт - помічник,
Спорт - здоров'я,
Спорт - гра,
Спорту скажемо дружно: «Так!»