Реклама












Конспект НСД в середній групі по темі Осінь


Конспект НСД в середній групі «Октябринка в гостях у дітей»
Мета:
Узагальнити і систематизувати знання дітей про осінь, показати роль екологічних ігор в процесі ознайомлення з сезонними змінами в природі.
Завдання:
- вчити відчувати і розуміти красу навколишнього світу;
- закріпити знання про зміну кольору листя на ділянці;
- закріпити знання про відмінності листя за формою;
- розвивати увагу;
- виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.
Матеріал:
фотографії осінніх дерев, різнобарвні листя, іграшки: ворона, Октябринка, грибок, зайчик, ведмедик. Фарби, пензлі, серветки
Попередня робота:
Бесіда з дітьми про осінь, екскурсія по території дитячого садка, розглядання картин, заучування віршів.
Хід заняття:
Діти прикрашають групу осіннім листям, очікуючи приходу гостя. З'являється ворона.
Ворона:
кар, кар, кар. Яка краса, які яскраві фарби! А ось гостю ви не дочекаєтеся. Кар!
Вихователь:
як, що сталося з Октябринкой?
Ворона:
налетів колючий вітер і поніс всі красочки Октябринки! А він сховав їх у вас в групі!
(ворона летить)
Вихователь:
хлопці, треба допомогти Октябринке знайти її красочки. Але вітерець хитрий, він хоче пограти з вами.
(підходять до дошки, де висять фотографії осінніх дерев з різнобарвним листям)
Вихователь:
хлопці, давайте згадаємо, які красочки любить Октябринка?
Діти:
червоний, жовтий, зелений, орнжевый.
Вихователь:
правильно. А які дерева ростуть у саду біля Октябринки?
Діти:
береза, дуб, горобина.
Вихователь:
Чи однакові на них листочки?
(розглядають листя)
Вихователь:
Давайте пограємо! Вітерець розкидав усе листя, допоможіть знайти дереву свій листок.
(проводиться гра «Збери листя»)
Вихователь:
Молодці, хлопці, давайте подивимося, які листочки ми зібрали. Ой, дивіться, а тут підказка.
(знаходять картинку із зображенням грибочка)
Діти шукають у групі іграшку - гриб і знаходять красочку, ставлять її на столик для малювання.
Вихователь щулячись:
- ой, знову налетів вітерець, але ми його не боїмося. Ми вміємо з ним грати.
Фізкультхвилинка:
«Кленові листки, листки дубові
Жовтіють і радують тихо
Вітер вистачає, в купу кидає
Кружляє листя тихо.
Так змушує летіти і кружляти,
Так він грає і веселитися,
Листя танцюють свій танок,
Знову повернуться лише через рік,
Дощик з'явився, кап-кап-кап,
Хоровод приземлився на землю.
Вихователь:
дивіться, разом з нами і листя кружляли.
А тут знову підказка.
(діти знаходять картинку-зайчика і знаходять красочку)
Вихователь:
хлопці, а які прикмети осені ви знаєте?
Восени цвітуть квіти? Немає
Восени ростуть гриби? Немає
Хмаринки сонце закривають? Так
Колючий вітер прилітає? Так
Тумани восени пливуть? Так
Ну а птахи в'ють гнізда? Немає
А комашки прилітають? Немає
Звірі норки закривають? Так
Часто, часто ллють дощі? Так
Дістаємо чи чоботи? Так
Сонце світить дуже яскраво? Немає
Дітям можна засмагати? Немає
Ну а що ж треба робити,
Куртки, шапки одягати? Так
Вихователь:
молодці, хлопці, всі прикмети осені згадали. Дивіться, знову підказка, де захована красочка.
- (стукіт у двері, вихователь вносить ляльку Октябринку)
Октябринка:
привіт, хлопці. Спасибі, що допомогли знайти всі красочки, ось тільки букет свій я не встигла розмалювати.
Вихователь:
А хлопці зараз допоможуть тобі
(діти сідають за стіл, розфарбовують листя)
Октябринка приймає запрошення дітей залишитися і пограти.
Всі разом складають букет з розфарбованих листя.