Конспект заняття з дітьми 6-7 років. Голосні звуки (з використанням інтерактивних технологій)
Автор: Карташова Ірина Олександрівна, вчитель-логопед МБОУ ППМС «Центр діагностики та консультування» Нижньокамського муніципального району Республіки Татарстан
Опис. Даний конспект адресований логопедам для роботи з дітьми 6-7 років із ЗНМ. У ньому закріплюються знання про мовних одиницях (звук і букву, склад, слово, формуванні первинних навичок роботи з комп'ютером.
Предмет: Логопедія
Тема: Голосні звуки (із застосуванням комп'ютерних навчальних ігор)
Подгрупповое заняття
Тривалість: 30 хвилин
Мета: Корекція фонематичного слуху на основі вправ на розрізнення голосних звуків.
Завдання:
- Закріплювати знання про гласних, диференціювати голосні звуки в складах, словах.
- Розвивати навички звукового аналізу, фонематичного сприйняття.
- Формувати навички роботи на комп'ютері з використанням маніпулятора «миша».
- Виховувати позитивну мотиваційну спрямованість до навчання грамоті.
Попередня робота: Розучування віршів про букви, заняття на тему «Диференціація понять «звук» і «буква».
Обладнання:
Комп'ютерні ігри «Правильний банан», «Бідний дракончик», «Дві принцеси», «А ти так можеш?» (гра з елементами логоритміки), плакатики з голосними буквами, картки з завданнями, кольорові олівці.
Хід заняття.
1.Организационный момент (2-3 хв)
Комп'ютерна гра «Правильний банан».
Назвіть вірне слово.
Комп'ютерні герої сперечаються, як вимовити слова: хартук або фартух? бегемот або гибемот? банан або банам?
2.Введение в тему (1хв.)
- Ми будемо вправлятися в умінні чути голосні звуки.
Актуалізація знань (25 хв)
3. Вправа «Відмінність голосних звуків від букв»
У кожної дитини на грудях плакатик з друкованої голосною, закріпленої на тасьмі. Букви повернені до грудей дітей. Діти стоять у колі і зображують голосні звуки, які вони по черзі вимовляють: А - А, О - О, У - У і т.д.
Логопед пропонує одягти всіх звуків червоні сукні, які носять голосні букви. (Логопед по черзі торкається кожної дитини і діти повертають плакатики з буквами від себе і стають літерами).
- Ось тепер всі звуки стали видимими і перетворилися в літери. А букву можна побачити прочитати, написати.
- Літери, хто ви? Розкажіть про себе. (Кожна дитина розповідає про свою букві чотиривірш)
Буква В.
На хвіртку подивися,
Чому вона не буква?!
Між двох прямих дощок
Одна лягла навскіс.
І так діти розповідають про всі голосні літери.
4. Комп'ютерна гра «Бідний дракончик».
У грі співвідносяться голосні звуки і букви. Звучить голосний звук, дитина повторює його і відносить «мишкою» до невластивому скриньки з буквою. У деяких скриньках немовні звуки.
5. Фізкультхвилинка. Логопед вимовляє голосні і приголосні звуки. Якщо діти чують голосний звук, зображують політ ос. Якщо приголосний - зупиняються: це перешкода.
6. Вправа «Голосні звуки». У дітей на столах картки з малюнками в рамках. Знайти ті, назви яких починаються з голосного звуку і зафарбувати рамочки цих малюнків червоним олівцем.
7. Комп'ютерна гра «Дві принцеси».
Потрібно слухати склади і розподілити намистини зі звуками між двома принцесами. Звучить ПА? Це Принцесі з буквою А на одязі. Прозвучало? Це - Принцесі з буквою О.
8. Логоритмическое вправа «А ти так можеш?»
На екрані персонаж черепаха, сова, слон, кішка), за яким під музику потрібно повторювати рух.
9. Комп'ютерна гра «Вовк і вівці».
На галявину вибігає 5 овечок з картинками. Потрібно швидко назвати слова і відшукати ту овечку, у якій картинка без заданого звуку і знайти вовка, що сховався під овечою шкурою.
10. Підсумок заняття (2-3 хв)
- Скільки голосних букв ви знаєте? (10)
- Скільки приголосних букв ви знаєте? (23, може бути відповідь - багато)
- Яких букв більше?
- Так які ж букви важливіше? ( Важливі і голосні і приголосні, але без голосних не буває слів, вони, як цеглинки допомагають будувати слова, але про це ми поговоримо пізніше.)