Реклама












Конспект інтегрованого заняття з дітьми з обмеженими фізичними можливостями


Інтегроване заняття «Подорож»
Мета заняття: Зміцнювати і розвивати дрібну моторику через використання ігрових вправ, Вчити дітей самостійно виконувати задану роботу до кінця.
Розвивати зв'язне мовлення, вчити дітей відповідати на запитання повними відповідями.
Закріпити знання дітей про колірній гамі. Вправляти в розрізненні геометричних фігур, уміти знаходити їх в предметах, що оточують нас навколо.
Закріпити знання про пори року, зимових місяцях, зимових явищах.
Закріпити знання про фруктах.
Розвивати творчість. Вчити складати сюжетну композицію із запропонованих предметів.
Вчити нанизувати дрібні предмети на шнурок. Застібати ґудзики. Обігравати саморобку.
Розвивати зорове сприйняття, вчити дітей наколювати малюнок за певним трафаретом, не виходячи за межі контуру. Промащувати поверхню клеєм, посипати кольоровим піском Прищеплювати інтерес до навчальної діяльності в ігровій формі.
Матеріал до заняття:
Кошики для завдань. Полотна з матеріалу з пришитими ґудзиками і набором кольорів і геометричних фігур, полотно з неповним зображенням сонця, їжачка , квітів, хмари. Прищіпки різнокольорові.
Картки - вкладиші. Ляльки різні, м'які іграшки. Білі Шнурки, намиста різного кольору. Макети дерев з картону та паперу з гачками, набори фруктів з тканини з петельками.
Набір пластмасових комах, нитки. Аркуші паперу з контурним зображенням фруктів. Зубочистки, серветки, Клей, кольоровий пісок. Фонограми дитячих пісень у виконанні груп «Барбарики», «Чарівники двору»
Примітка:
У зв'язку з тим що у занятті брали діти з обмеженими фізичними можливостями, з діагнозом ДЦП, всі заняття проходило з використанням нижньої горизонтальної площини., не за столами.
Хід заняття
Вихователь
- Діти, давайте пригадаємо які пори року ви знаєте? Правильно 4 пори року - Зима, весна, літо, осінь. Яка пора року зараз? Зима. Які зимові місяці ви знаєте? Грудень січень, лютий. А яка погода буває взимку?
Ніж на вулиці взимку діти займаються? Катаються на санках, лижах , ковзанах, або з гірки.
Молодці, а сьогодні ми з вами отрута в незвичайну подорож по нашому чарівному місту. Пропонує дітям зайняти місця на імпровізованому автомобілі. Призначає водія
Сідають на місця, співають пісню. Співають пісню «Бібіка»
Ну ось і приїхали ми на першу зупинку. Перша зупинка «Школа». І тут нас чекають цікаві завдання . Дістає першу кошик. В ній лежить полотно з гудзиками і набір геометричних фігур з матеріалу. На полотні контури геометричних фігур.
Діти які геометричні фігури тут зображені?
Правильно, а тепер я вам дам геометричні фігури а ви їх повинні пристебнути правильно. Якого кольору ці фігури?
Діти пристібають гудзики, уточнюють назву кольору
Наступне завдання - гра «Знайди такий самий»
Тут є картки з вкладками, але тільки вони всі переплуталися і їх треба вкласти правильно. Відповідно кольором і формою.
Наступне завдання у нашій Школі
Це ще одна чарівна кошик, а в ній незвичайний килим. На ньому є тільки різнокольорові гудзики. А квіти ми зберемо на галявині .
Діти, давайте зробимо красивий незвичайний килим, тільки треба не приклеювати листя і квіти, а пристібати на гудзики.
Ось який гарний килим у нас вийшов
Наступне завдання. Ще одна кошик. Давайте подивимося що ж всередині.
Дістає недорисованную художником картину. На ній зображено сонце без променів, квіти без пелюсток, і немає трави. Але є багато різнокольорових прищіпок.
Давайте з вами станемо маленькими художниками і закінчимо картину
(Зображення об'ємне і діти самі пристібають відсутні прищіпки відповідного кольору. )
- Яка чудова картина у нас вийшла. Давайте зробимо виставку наших робіт.
Діти сідають на автомобіль.
Діти, яка зараз пора року Зима, давайте згадаємо яку цікаву физ.минутку про зиму ви знаєте.
«Як цікаво нам взимку
На санчатах їдемо ми юрбою.
Потім сніжки покидаємо
І дружно лижі одягаємо.
Потім ми на ковзани встаємо
Ось так ми весело живемо!.»

Наступна зупинка - це Магазин Іграшок.
В магазині нас зустрічає продавець. Давайте поздороваемся з ним.

Що продається у вашому магазині?
Продавець: В нашому магазині сьогодні свято .куклы відзначають День народження. Але тільки подарунків вони ще не отримали. Давайте зробимо разом їм подарунки.
У нас різнокольорові намиста , і білі мотузочки. Виберіть кожен собі ту ляльку , яка вам сподобається і зробіть їй подарунок самі.

Роздає дітям тарілочки з необхідним матеріалом.
(Діти вибирають ляльку. Сідають на підлогу , збирають намисто, зав'язують кожен свій ляльці.)
Ось які красиві намиста у нас вийшли!
Їдемо далі!!!
- Сідаємо на наш автомобіль і згадуємо веселу пісню «На конячці Їхали!»
«На конячці їхали, до кута доїхали.
Сіли на машину, налили ми бензину.
На машині їхали, доїхали до річки.
Гоп стоп, поворот, на річці пароплав.
Пароплавом їхали, до мосту доїхали.
Пароплав не йде, треба сісти в літак
Літак летить, в ньому мотор гуде! УУУУУУУУУУ!»

Ось ми приїхали в незвичайний чарівний сад.
Давайте згадаємо, які фрукти ви знаєте. Показує картини із зображенням фруктів.
Діти у нас в нашому саду є фрукти, але тільки незвичайні , а чарівні. Всі вони з петельками. І ці фрукти треба повісити кожен на своє дерево .
Роздає фрукти, потім пропонує пройти в сад і повісити фрукти на відповідні дерева.
Діти називають фрукти, якого кольору вони якоїсь форми.
- Діти, подивіться які жахливі комахи з'явилися в нашому саду! Щоб вони не з'їли наші фрукти , давайте допоможемо нашому павучки заплутати їх у павутину.
- Садівник приготував вам цікаве завдання.
Для того щоб ви краще запам'ятали які бувають фрукти, кожен виконає самостійно.
Потім пропонує дітям пройти на палас і роздає аркуші з зображенням фруктів.
- Спочатку ви прокалываете контур зображення тонкої паличкою - зубочисткою. Потім перевертаєте лист промазуєте клеєм зображення всередині контуру.
Потім посипаєте зображення кольоровим піском відповідного кольору.
Спочатку діти проколюють контур намальованого на папері фрукта дерев'яною зубочисткою, перевертають, розглядають отримане зображення, потім промазують клеєм не виходячи за межі контуру, і посипають кольоровим піском. Дають просохнути, та виставляють роботи на перегляд.
  

- Ось які гарні роботи у нас вийшли!!
- А тепер, давайте з вами згадаємо, що цікавого ви дізналися під час нашої подорожі.
Робили чарівний килим з квітами.
Пристібали геом. Фігури.
Вставляли вкладиші.
Робили в подарунок намисто лялькам.
У чарівному саду допомогли садівнику. А тепер подивимося виставку наших робіт, які у нас вийшли,
Яка робота вам сподобалась найбільше? Чому?
А ляльки передали вам подарунок, Дістає кошик,пригощає дітей солодощами.
Діти давайте закінчимо нашу подорож веселою піснею, сядемо на наш автомобіль і заспіваємо пісню «Бібіка»