Класний годину для 5-6-7 класу "Міста Росії"
Автор: Кириличева Надія Григорівна, вчитель російської мови та літератури
Муніципальне казенне освітня установа «Рогожинская основна загальноосвітня школа» міського округу місто Михайлівка Волгоградської області.
Розроблено для учнів 5-7 класів. Рекомендовано класним керівникам.
Мета: виховувати інтерес до свого рідного краю, почуття патріотизму, формувати краєзнавчі навички.
Обладнання: жетони червоного і жовтого кольорів (по 12 шт.), пірамідки (10 шт.)
Хід заняття:
Розминка.
- Уявіть, що ви в аеропорту або на вокзалі. Для початку прошу вас пройти тест-контроль.
- Назвіть вгадайте країну за трьома словами, незмінно асоціюється з нею.
1) Шампанське, мода, парфум. (Франція)
2) Нефертіті, піраміди, верблюди. (Єгипет)
3) Чай, слони, йоги. (Індія)
4) Сакура, дзюдо, Фудзіяма. (Японія)
5) Футбол, «Бітлз», вівсянка. (Англія)
6) Бумеранг, качкодзьоб, кенгуру. (Австралія)
7) Балалайка, млинці, Гагарін. (Росія)
Відома приказка говорить: «У гостях добре, а вдома краще» Я запрошую вас на екскурсію по нашій рідній країні.
Презентація. - Зверніть увагу на нашу імпровізовану карту. Ви бачите маленькі сторожові вежі. Такі вежі з найдавніших часів розташовувалися в кожному місті. Зараз вони збереглися в небагатьох містах як архітектурні пам'ятки. Отже, бажаю вам приємної подорожі. Вперед!
1.
Москва.
-Це місто став другою офіційною столицею нашої країни з найдавніших часів(Москва)
- Яке місце в Москві знає кожен житель Росії і,напевно,кожен другий у світі(Краснаяплощадь) - Як називається цей чудовий храм? (Собор Василя Блаженного) Історія виникнення, створення і збереження собору.
- Яка подія 1980 року запам'яталося жителям столиці і всього світу? (Олімпіада)
2.
Санкт-Петербург.
- Засновник цього міста - цар Петро Перший.
- Цим природним явищем славиться Санкт-Петербург. (Білі ночі)
- Саме так називається область, відноситься до Санкт-Петербургу. (Ленінградська)
- Воду ми використовуємо для різних потреб. Назва цієї річки прямо вказує на її призначення. (Мийка)
3.
Сочі.
- Який російський місто виграв право на проведення Олімпіади в 2014 році. Яка це буде олімпіада? В яку пору року? (Сочі. Зимова)
- Я пропоную вирішити завдання на логічне мислення.
Хлопчики, що зустрілися на олімпіаді, приїхали з різних міст. Відомо:
1. Боря жив в одній кімнаті з хлопцем з Казані, але жоден з них не бував ні в Твері, ні в Томську.
2. Гриша грав в одній команді з хлопчиком з Твері, проти них бився приятель з Казані.
3. Єгор і хлопчик з Твері захоплювалися грою в шахи.
4. Місто, звідки приїхав Вітя, безперечно назвати не можна.
Твер Омськ Томськ Казань
Боря - + - -
Вітя + - - -
Гриша - - + -
Єгор - - - +
4.
Владивосток.
- Один з найвіддаленіших міст Росії, розташований біля східних кордонів країни. (Владивосток)
5.
Волгоград.
- Місто, що отримав свою назву від назви річки, на якій він стоїть. (Волгоград)
Які ще імена цього міста ви можете назвати? (Царицин, Сталінград)
- Що цікавого ви знаєте про Мамаєвому Кургані? (Увійшов у сімку Чудес світу з Росії в 2011 році).
6.
Михайлівка.
- Звідки така назва нашого районного центру?
7.
Урюпинск.
- Його називають столицею російської провінції. (Урюпинск)
Символ міста - коза. Пухові хустки та інші вироби з пуху прославили Урюпинск майже на весь світ.
8.- Наша екскурсія підходить до кінця. Я сподіваюся, що ми не в останній раз подорожували по просторах нашої неосяжної батьківщини. Думаю, що коли-небудь ви самі зробите чимало поїздок по-справжньому: на поїзді, автобусі, автомобілі або пішки. Щоб побачити красу навколишньої природи, не обов'язково їхати за тридев'ять земель. Треба тільки зупинитися на секунду: почути шелест листя від легкого вітерцю, подивитися уважніше на наші поля, на небо, один на одного. Згадати, що всі ми - люди, тварини, одна велика сім'я. Ставитися з любов'ю і ніжністю до близьких.
9.
Рефлексія.
- Зазвичай працю екскурсовода оплачується. Я хотіла б, щоб ви теж оцінили нашу зустріч. Якщо вам все сподобалося, вам було цікаво, ви дізналися щось нове - покладіть в гаманець червоний жетон. Якщо вам було нудно, ви не почерпнули ніяких нових знань - жовтий жетон.
- Спасибі за увагу і участь. Наступна екскурсія вам, як постійним клієнтам, буде надана зі знижкою. До нових зустрічей!
Використовуючи краєзнавчий матеріал, я ставила за мету розширити кругозір дітей. викликати інтерес до природи, пам'ятників, пам'яток малої батьківщини, спонукати до подальшого дослідження навколишніх міст.