Реклама












Конспект НСД в середній групі на тему: Моє місто


Конспект НСД в середній групі
Заняття по темі: Моє рідне місто Липецьк, а ми - липчане
Мета: Виховання любові і прихильності до рідного міста.
Завдання: Уточнити і розширити інформацію про знання адреси, де проживає дитина. Формувати у дітей поняття: Ми - липчане.
Розвивати пов'язану мовлення дітей, збагачувати словник, вчити фантазувати. В запропонованій ситуації закріпити вміння дітей застосовувати отримані знання в житті.
Розглянути фотографії принесені батьками із зображенням дітей у пам'яток рідного міста. (проведена попередня робота з батьками.)
Словник: місто Липецьк, вулиця, номер будинку.
Інтеграція освітніх галузей: комунікація, пізнання,
соціалізація, безпека, фізична культура.
Хід заняття:
Звертаю увагу і показую фотографію будівлі дитячого садка:
- Хлопці, ви дізнаєтеся, що зображено?
- А, що за табличка на розі будинку?
- Правильно! Біля кожного будинку в місті є своя адреса, назва вулиці та номер будинку.
- І у нашого дитячого саду є своя адреса. Наш дитячий садок знаходиться на вулиці Адмірала Макарова, номер будинку 10.
- Хлопці, хто знає свою домашню адресу.(відповіді дітей)
- На якій вулиці ти живеш, Єгор? А у тебе, Поліна, який номер будинку? А у тебе, Кирило?
- Хлопці, у всіх у вас різні вулиці і номера будинків. А місто, в якому ми всі живемо, один.
- Як називається наше місто? (відповіді дітей)
І ти, Рита, живеш у місті Липецьку? І ти, Аліна, живеш у місті Липецьку? Ми всі живемо в місті Липецьку.
Всі ми - Липчане. І кожен з вас повинен говорити з гордістю. Тому що ми з вами живемо в дуже красивому, облаштованому, зі своєю історією і культурними цінностями в місті Липецьку.
- Повторіть: Я - Липчанин!
- Хлопці, як ви думаєте, наш дитячий садок один в місті або дитячих садків багато? (Багато)
- А чим діти займаються у дитячому садку?(відповіді)
- Правильно, ось зараз я буду показувати , а ви повторюйте за мною...(фізкультхвилинка.)
Дитячий садок, дитячий садок,
Він завжди хлопцям радий.
(Оплески на кожне слово.)
Буду в садочку грати
(Сховати обличчя в долонях.)
І збирати конструктор,
(Розвороти кистей в різні сторони, пальці кистей стикаються.)
І прибирати іграшки.
(Рука рухається вправо-вліво.).
І ліпити, малювати,
(Імітувати ліплення, малювання.)
Буду наспівувати пісні.
(Руки "замком" перед собою.)
Буду танцювати бойко
(Присідання.)
- Діти ходять у дитячий сад, а ті діти, які вже виросли, куди ходять? (в школу)
- А багато шкіл в місті Липецьку? (Багато).
- Дошкільнята ходять в дитячі садки, школярі ходять до школи. А куди ходять ваші тата й мами кожен день? (На роботу)
- А хто знає, де працюють ваші тата чи мами? (відповіді дітей і складання невеликих оповідань про підприємства міста) .
- В місті Липецьку багато дитячих садків, шкіл, інститутів заводів і фабрик.
- Хлопці, а у вихідні дні, куди можна сходити відпочити та погуляти в місті Липецьку? (У парк, театр в цирк, в кіно, в басейн, на річку...)
- Наше місто дуже великий.
- За цілий день пішки не обійдеш. Ви хочете погуляти в парку? А на чому можна доїхати до парку?
- На чому їздять ваші мами і тата на роботу, возять вас в дитячий сад ? - Розкажіть, на якому транспорті і куди ви їздили з мамами і татами? ? (автобусом, трамваєм, на машині, на маршрутному таксі.)
- А як треба вести себе в транспорті?( відповіді.)
- Наше місто дуже великий, а ви ще маленькі. По місту треба ходити тільки з дорослими. Може статися так, що ви відпустіть руку мами і заблукаєте в натовпі людей. В такій ситуації не треба кричати, плакати, треба підійти до будь-якого дорослого і розповісти про свою біду, і вам обов'язково допоможуть.
- Давайте уявимо, що таке може трапитися з кожним із вас. І як ви повинні вести себе; «Якщо я загубився... » - гра ТРИЗ
Діти придумують розповіді.
- Я тепер впевнена, що, якщо з кимось із вас та станеться якась неприємність, то ви обов'язково з нею впораєтеся.
- А зараз хочете пограти?
- Давайте побудуємо автобус з стільчиків і поїдемо подорожувати по місту, я вам покажу вулиці і площі, пам'ятники і фонтани нашого Липецька, а ви мені розкажіть, де ви вже були і, що знаєте?
Розглядання фотографій дітей біля пам'ятників, фонтанів, у скверах міста попередньо сфотографованих батьками і прослуховування розповідей: "Що я знаю про Липецьку?"