Реклама












Конспект НСД в старшій групі


Безпосередньо освітня діяльність для дітей старшого дошкільного віку "Що ми знаємо про річці Воронеж?"
Автор: Кочетова Олена Дмитрівна, вихователь ДНЗ дитячого садка комбінованого виду № 42 р. Липецька.

Опис: авторська розробка безпосередньо освітньої діяльності для дітей старшого дошкільного віку.
Матеріал може бути корисний педагогам дошкільних установ, як заняття з виховання морально-патріотичних почуттів, любові до Батьківщини у розділі краєзнавства. В ході заходу діти знайомляться з географічною картою. Закріплюють назва районів міста, знайомляться зі спортсменами - земляками, з водних видів спорту, які перемагали на російському, світовому рівні і брали участь в Олімпійських іграх. Так само в конспекті заняття порушена тема екології водойм, як вберегти природу від сміття (в ігровій формі).

Цілі:
• Прищеплювати почуття любові, відповідальності і гордості за свій край;
• Розвивати у дітей пізнавальний інтерес і відчуття нерозривності з навколишнім світом;
Завдання:
1. Продовжувати знайомити дітей з географічною картою;
2. Дати уявлення, де взяла початок наша річка;
3. Формування уявлення про особливості річки Воронеж, її визначні пам'ятки:
4. Виховувати гордість за земляків, які досягли результатів з водних видів спорту починали тренуватися в Липецьку на річці Воронеж.
5. Виховувати бажання зберігати і примножувати багатства рідного краю.

Обладнання: географічна карта, музичне оформлення, картинки річки, мостів, пляжів, човнової станції, світлини наших земляків, які досягли результатів з водних видів спорту починали тренуватися в Липецьку на річці Воронеж, силуети риб, непридатного сміття і вудки з магнітами.

Інтеграція освітніх галузей: комунікація, пізнання, соціалізація, безпека.

Прогнозований результат:
Навчально-пізнавальна компетентність: у дітей формується уявлення про річку, її функції і пам'ятки, діти вміють аналізувати, міркувати, можуть застосовувати отримані знання на практиці.
Комунікативна компетентність: діти вільно вступають в контакт з
однолітками і дорослими, підтримують бесіду на пізнавальну тему.
Смислова компетентність: розширюємо кругозір дітей з теми «Липецьк-місто моє рідне».
Загальнокультурна компетентність: набутий досвід освоєння дитиною наукової картини світу.
Попередня робота: розглядання ілюстрацій з теми, бесіди з дітьми.
Хід заняття:
- У нас на стіні хлопці важить географічна карта. Ви дуже часто розглядаєте її.
- Що зображено на ній?
- Правильно! На ній наша планета, тільки в зменшеному вигляді.
- А ось наша країна. В якій країні ми живемо?...
- Росія-дуже велика країна, але вона може вміститися на одному аркуші паперу. Цей лист - карта. На карті зображені міста, ліси і гори, моря і озера.
- А хочете, я покажу вам, де знаходиться наше місто на карті?...
- Як називається наше місто? (відповіді)
- Наше місто Липецьк, позначений на карті, всього лише маленькою точечкой. І ця точка стоїть на синій смужці, та не на прямий, а на звивистій. Подивіться скільки таких смужок на карті.
- Що вони означають? (відповіді)
- Ви ж знаєте, як називається річка, яка протікає в Липецьку і дуже близько від нашого дитячого садка? (відповіді)
- Так! Наша річка називається Воронеж.
- З чого починаються всі річки? (відповіді)
- Хочете, я розповім вам казку, звідки притекла до нас наша річка?
Далеко - далеко один від одного зовсім в різних місцях жили два джерельця, з яких били фонтанчики води і текли далі маленькими струмочками. Вода бігла швидко. Струмочки, то ховалися в заростях лісу, то вибігали на луки. Вони були маленькими, до них, з усіх боків збігалися інші струмочки, ще менше. І наші струмочки ставав все ширше, і глибше. Протягом їх поступово сповільнювався, і ось він вже стали двома річками, які одного разу зустрілися і злилися в одне ціле русло. Це і є наша річка Воронеж. Біжить наша річка по трьох областях нашої великої батьківщини Росії і впадає в могутню річку Дон.
- Уздовж річки розташувалися міста, села, села. Люди здавна будували свої будинки по берегах водойм. Ось і наш Липецьк розташувався на лівому і правому берегах річки Воронеж.
-На якому березі міста ми всі з вами живемо?....
-Як називається район, в якому знаходиться наш дитячий садок?....
- А що з'єднує нашу річку? Як люди переправляються з одного берега на інший?....
-Давайте пофантазуємо:
Гра: Що було б, якщо б не було мостів?...
- Хто знає, на честь кого названий міст з'єднує лівий і правий береги в районі Новолипецька? Чому?
- А знаєте інші мости, які є в місті? (відповіді)
- Хлопці, а ви ходите на річку з мамою і татом? А часто? Як ви думаєте, чому?
- А що можна робити на річці? (відповіді)
- Без дорослих можна гуляти біля річки, купатися?
Гра: Що станеться, якщо.......влітку, а взимку...?
- У нашому місті дуже багато пляжів для відпочинку і купання. На який пляж найчастіше ви ходите?
- По дорозі на Новолипецький пляж, праворуч від готелі «Лагуна» знаходиться
човнова станція. Багато хто з вас напевно, не один раз звертали увагу на човни і вітрильники, що стоять на березі річки. Тут, на лівому березі річки Воронеж, розташована міська водноспортивна база, де тренуються юнаки та дівчата школи і пробують себе у вітрильному спорті та академічному веслуванні на байдарках. Наші земляки з водних видів спорту перемагали в чемпіонатах Росії, були призерами чемпіонатів світу, брали участь в олімпійських іграх.
(показати фото і розповісти про Віру Собетовой - чемпіонці Росії, учасниці Олімпійських ігор в Лондоні, про Катерині Зюзіної - переможця першості Росії, про гребцох Леві Гриценка і Віктора Мисюткине, які увійшли у складі збірного екіпажу, отримали золото на універсіаді в 2013 році).
-Хлопці, а ви хочете бути такими відомими і знаменитими, щоб вами пишалися не тільки липчане, але і вся країна?....
- Що для цього треба робити?....
- Сей годину хочете стати байдарочниками? ...
Гра: На байдарках».
(Діти стають у дві шеренги, приблизно в метрі один від одного, емітуючи річку.
По середині річки пропливає байдарка, дитина з зав'язаними очима, якщо човен збивається з шляху, діти-берега, не штовхаючи, направляють її).
- Хлопці, ви мені все розказали, як і де ви відпочиваєте на річці Воронеж. А багато хто з наших липчан воліє ще якийсь вид відпочинку біля річки. Подумайте...
- Подивіться на березі сидять якісь люди... що вона робить?... (відповіді)
- Значить, у нас в річці є риба? (відповіді)
Гра: Вылови рибку».
Діти:
- Мені попалася консервна банка.
- А мені рибка.
- А мені розбита пляшка.
- І я зловив рибку...
- Значить, все-таки риба у нас в річці є?
- А чи добре рибкам жити в такій, засмічені річки? (відповіді)
- Подивіться скільки сміття на березі і у воді.
- У мене є плакат, де намальовані дно і берег нашої річки. Тут плавають рибки, які живуть в нашій річці (сом, щука, вугор, карась, лящ, плітка, окунь, сазан), ростуть рослини, і лежить багато всякого сміття. Ось це сміття треба прибрати, а на плакаті просто закреслити. Ви згодні стати юними екологами і позбавити річку від сміття.
Діти працюють.
- От молодці! Якщо кожна людина буде прибирати хоча б за собою, то у нас завжди і скрізь буде чисто.
Тепер і рибам легко дихати в такій чистій річці і всім нам буде приємно прийти відпочити на нашій річці Воронеж.
Наше заняття підійшло до кінця, якщо вас зацікавили альбоми з фотографіями, плакати, картини про нашій річці, візьміть і ще подивіться і поговоріть про знайомих вам місцях..