Реклама












Конспект НСД в середній групі на тему «У нас в гостях Мішутка»


Конспект пізнавальної безпосередньо-освітньої діяльності на тему «У нас в гостях Мішутка»
Опис матеріалу. Матеріал є конспектом безпосередньо-освітньої діяльності для роботи з дітьми середньої групи (4-5 років) дитячого садка. У даному занятті застосовуються ігровий метод, проблемний та діяльнісний підходи, інтегруються різні освітні області. У цілому заняття спрямоване на закріплення пройденого матеріалу за допомогою нових для дітей методів і прийомів. Заняття буде цікаво сучасним вихователям, які працюють з дітьми даного віку.
Цілі:
• розвивати здатність дітей застосовувати отримані раніше знання і сформовані уміння для вирішення нових завдань;
• виховувати у дітей вміння слухати вихователя, робити необхідні для вирішення завдань дії (пізнавальна діяльність); а також акуратність і здатність доводити справу до кінця (продуктивна діяльність);
• закріпити вміння дітей лічити до 5, співвідносити кількість предметів одного безлічі з предметами іншого множини на основі рахунку (пізнавальна діяльність); а також отримувати коло з квадрата шляхом заокруглення кутів ножицями (продуктивна діяльність).
Завдання:
• закріпити вміння дітей порівнювати задані множини шляхом додатка елементів однієї множини з елементами іншого;
• поупражнять хлопців у кількісному рахунку предметів з співвіднесенням останнього числівника зі всієї перерахованої групою; нагадати про те, що це числівник позначає загальну кількість предметів в групі;
• організувати продуктивну діяльність: навчити дітей ножицями скругляющі кути квадрата, акуратно приклеювати «колеса» до машини, домальовувати «пасажирів».
Інтеграція освітніх галузей
- «Пізнання», «Безпека», «Комунікація», «Художня творчість».
Обладнання:
іграшка Ведмедик, машинка на мотузочці, дрібні іграшки (5 шт.) для гри «Чудовий мішечок», емблеми для гри «Автомобілі і гаражі», заготовки для продуктивної діяльності - аркуші паперу (половина формату А4) з наклеєною на неї каркасом легкового автомобіля без коліс, з квадратними прорізами для вікон, клей-олівець, серветка, ножиці, по два квадрата на кожну дитину або фломастери кольорові олівці.
Хід діяльності
1. Організаційний момент.
Діти стоять у вільному порядку близько вихователя, який пропонує їм пограти. Організовується мовна гра «Топ-топ! Хлоп-хлоп!».
Ми ногами топ-топ!
(тупотіти ногами)
Ми руками хлоп-хлоп!
(плескати в долоні)
Ми очима мить-мить!
(виражено моргати очима)
Ми плечима чик-чик!
(піднімати і опускати плечі)
Раз - сюди! Два - сюди!
(нахили тулуба вправо і вліво)
Повернися навколо себе,
(поворот навколо себе)
Раз - присіли! Два - привстали!
Сіли, встали, сіли, встали,
Немов Ванькою стали...
(присідання в такт тексту)
А потім пустилися навскач,
Ніби мій пружний м'яч.
(стрибки на місці)
Разів (вдих), два (видих),
Разів (вдих), два (видих)...
Ось і скінчилася гра!
Дітям пропонується сісти на стільчики, поставлені півколом або так, щоб усім дітям було зручно бачити, що відбувається.
2. Повторення пройденого матеріалу та освоєння нового.
- Хлопці, а знаєте, хто навчив мене цій грі? Це мій друг, і щоб дізнатися, хто він, відгадайте мою загадку.
Він - коричневий, кошлатий.
Вгадайте-но, хлоп'ята,
Хто, побудувавши теплий дім,
Спить всю зиму в тім домі?
- Правильно, ведмідь! Ось він - мій дружок Мишко.
Вихователь у присутності дітей за мотузочку ввозить машинку, в якій сидить ведмежа, вітається з гостем та ознайомлює з ним хлопців. Вихователь пропонує дітям підійти і погладити ведмедика.
Мишко: «Як багато дітей! Багато дівчаток! Багато хлопчиків! А кого більше: хлопчиків чи дівчаток?»
- А це легко перевірити. Хлопці, що потрібно зробити, щоб зрозуміти, кого більше, кого менше: дівчаток чи хлопчиків?
- Правильно, треба встати парами. Раз, два, три - пару «дівчинка - хлопчик» знайди!
Вихователь плескає в долоні, діти стають парами. Потім хлопці оцінюють, кого було більше і менше: дівчаток або хлопчиків. Після гри діти сідають на стільчики.
- Хлопці, подивіться, що Мишко нам привіз. Це якийсь мішечок. А в мішечку щось лежить.
Організовується гра «Чудесний мішечок». Діти по черзі підходять до мішечку, опускають в нього руку і навпомацки визначають, що це за предмет. Потім дитина дістає даний предмет і ставить його на стіл. Вихователь кожен раз просить дітей порахувати, скільки предметів стало на столі після того, як дістали ще один предмет. При цьому вихователь спонукає дітей останнім числівник відносити до всієї групи предметів («...лише три предмети», «...лише чотири предмети» і так далі). По закінченню гри перераховуються всі предмети, визначається їх кількість і вихователь просить назвати ці предмети одним словом («іграшки»).
- Мишко, зараз зима, а ти не в своїй барлозі. Чому ти не спиш?
Мишко: «А мене розбудив один звір. Я вам зараз про нього загадку загадаю».
Це що за звір такий пробіг по бруківці?
На ногах гума, а харчується бензином!
Він гарчить, клубочиться пил...
Що за звір?
Мишко: «Правильно, автомобіль! Ось автомобіль-то мене і розбудив. А раз розбудив, то і привіз до вас у гості».
- Хлопці, а нам Мишко привіз не тільки іграшки, але і нову гру, яка називається «Автомобілі і гаражі».
Вихователь роздає дітям емблеми із зображенням кіл (на кожній емблемі зображено різну кількість кіл від 1 до 5) і говорить про те, що хлопці стають автомобілями, а емблеми - це їх номери. Пропонує порахувати кола на емблемах і запам'ятати номер свого автомобіля. На п'яти стільцях - «гаражах», поставлених в різних місцях групи, поміщаються картки із зображенням трикутників (на кожній картці зображено різну кількість трикутників від 1 до 5). По команді: «Машини їдуть!» діти ходять по групі в різних напрямках, звукоподражая рухомого транспорту. По команді: «Машини - в гараж!» хлопці вишиковуються один за одним за тим стільцем, кількість трикутників на картці якого збігається з кількістю кіл на емблемах дітей. Гра повторюється кілька разів і кожен раз вихователь змінює картки на стільцях - «гаражах». По закінченню гри діти здають емблеми вихователю і сідають на свої місця.
- Хлопці, які ви молодці! Добре пограли!
Мишко: «Мені теж сподобалося, як ви пограли. За це я подарую вам листівки з машинами».
3. Організація продуктивної діяльності з використанням проблемного підходу.
Вихователь роздає дітям підписані заготовки для продуктивної діяльності.
- Мишко, а чому у цих машин немає коліс?
Мишко: «А я не встиг їх написати, з собою приніс, щоб хлопці самі до своїх машин колеса приклеїли».
Вихователь пропонує дітям сісти за столи, розглянути набори для аплікації і знайти колеса, які потрібно приклеїти до машин. Потім вихователь показує дітям два квадрата.
- Хлопці, як називаються ці фігури? А якої форми повинні бути колеса? Мишко, ти все переплутав: колеса повинні бути не квадратними, а круглими. Але не переживай, адже у нас є ножиці! Ми ножицями можемо закруглити кути квадрата і отримати коло.
Вихователь показує даний прийом і пропонує дітям перетворити їх квадрати кола.
У процесі роботи вихователь хвалить дітей і нагадує про правила безпечної роботи з ножицями, а Мишко «дивується», як це здорово - з квадрата отримати коло! Після вирізання кіл хлопці приклеюють «колеса» до машин і ті діти, які впоралися із завданням раніше за всіх, можуть домалювати у вікнах своїх автомобілів водія і пасажирів, а також дорогу, світлофор та іншу «дорожню атрибутику».

- Молодці, хлопці! Впоралися із завданням! Давайте оформимо виставку з нашими роботами.
4. Рефлексія.
Мишко: «А мені з вами пора прощатися. Але по дорозі я можу забути все, чому тут навчився. Тому давайте ми разом з вами пригадаємо, чим займалися, а я ці спогади в мішечок покладу, та з собою в барліг заберу, щоб мені не було сумно».
Хлопці розповідають про те, чим вони займалися, що їм сподобалося найбільше, а вихователь з кожним відповіддю імітує, як він складає в мішок щось. Потім вручає цей мішок ведмежаті, прощається з ним і відвозить на машинці. А дітям надається можливість пограти.


Література
Метліна К.С. Заняття з математики у дитячому садку: формування у дошкільників елементарних математичних уявлень. Посібник для вихователя дитячого садка. - 2-е видання, доповнене. - М: Просвітництво, 1985. - 223 с.