Реклама












Конспект НСД в середній групі з ФЕМП


Конспект безпосередній освітньої діяльності за елементарним математичним уявленням в середній групі за темою: "подорож з білочкою"
Автор: Колода Ірина Володимирівна, вихователь ГБДОУ дитячий садок №50 м. санкт-Петербург.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект освітньої діяльності для дітей середньої групи (4-5 років) за темою: "подорож з білочкою".
Запропонований матеріал буде цікавий вихователям середньої групи. Конспект заняття, спрямований розвиток наочно-образного мислення, закріплення рахунку.

Конспект освітньої діяльності в середній групі за темою: "подорож з білочкою"

Мета: Вчити дітей відраховувати задану кількість в межах 3, бачити, встановлювати рівність і нерівність (плюс 1, мінус 1); розвивати наочно-образне мислення.

Демонстраційний матеріал: Іграшка білочка, магнітна дошка, магнітні цифри 1,2,3; набір іграшкової посуду: 1 чайник, 2 каструлі, 3 чашки, 3 тарілки, 3 ложки. 1 цукорниця; набір іграшок: 2 ляльки, 1 мишко.

Роздатковий матеріал: По 3 кубики одного кольору 2 кубика іншого; цифри 1,2,3.

Хід НСД:
Організаційний момент

Гра "Назви цифри". Назвати цифру, яка повинна стояти в порожній клітинці ( якщо дитина не справляється, назвати цифру, вказану педагогом).

Основна частина:
Вноситься іграшка білочка, яка повідомляє дітям, що вона вступила в лісову школу, так запізнилася на урок, а там вивчали якусь «завитушку», показує цифру 3. Діти допомагають білочці розібратися. Білочка запрошує дітей у подорож на поїзді, але щоб потрапити на поїзд, необхідно побудувати драбинку з трьох сходинок. На магнітній дошці малюємо драбинку. Назвіть номери сходинок від 1 до 3, від 3 до1. Дитина бере магнітну цифру і ставить її на відповідну сходинку драбинки, називаючи її.
Конструювання:
(Кубики різних кольорів) побудова поїзда з трьох вагонів одного кольору.
Ігрова ситуація "В подорож з білочкою"
Рухлива гра "Поїзд"
Наш поїзд веселий, колеса стучать
А в поїзді цьому хлопці сидять.
Біжить паровоз...
Зупинка "Будинок посуду"
Набір іграшкової посуду: 1 чайник, 2 каструлі, 3 чашки,3 тарілки, 3 ложки. 1 цукорниця (на круглий піднос постав всі предмети, яких по два, на квадратний-всі, яких по три).
- Які предмети залишилися? Чому?
Зупинка "Будинок іграшок"
Іграшки просять взяти їх покататися на поїзді. Сіли в поїзд дві ляльки.
- Однакову кількість вагонів та іграшок?(немає)
- Як сказати по-іншому? (кількість вагонів не дорівнює кількості іграшок)
- На скільки вагонів більше, ніж іграшок?(на один вагон більше)
- На скільки іграшок менше, ніж вагонів? (на один менше)
- Що треба зробити?
- Взяти ще одну іграшку( мишка)
- Як перевірити однакову кількість?(посадити іграшки у вагони)
Наш поїзд веселий, колеса б'ють,
А в поїзді це іграшки сидять.
Чу-чу-чу, чу-чу-чу
Біжить паровоз...
Фізкультхвилинка:
Гра "Підстрибни (топні, плесни) стільки разів, яку цифру я покажу (від1 до 3).
Підсумок заняття:
Узагальнюючі питання по темі заняття:
- Хто приходив до нас сьогодні в гості?
- Що з нею сталося?
- Куди ми їздили разом з білочкою?
- Які нові слова ми дізналися?

Вихователь:
Молодці хлопці добре сьогодні займалися. Багато дізналися нового. Добре відповідали на питання і білочка вам приготувала сюрприз. Вона принесла з лісу всіх смачні горішки. Білочка пригощає всіх горішками і прощається.[/align]