Реклама












Конспект інтегрованого заняття у підготовчій групі


Інтегроване заняття для дітей підготовчої групи «Подорож у світ творчих професій»
Автор: Світлана Коливанова Михайлівна, музичний керівник вищої кваліфікаційної категорії МБДОУ «Дитячий сад №305» р. Пермі
Опис матеріалу: Пропоную інтегроване заняття для дітей підготовчої групи (6-7 років) «Подорож у світ творчих професій». Даний конспект буде корисний і цікавий музичним керівникам ДНЗ. Цей конспект інтегрованого заняття спрямований на розширення і поглиблення знань дітей про світ музики і творчих професіях.
Мета: розширювати знання дітей про музику, накопичувати досвід знань про творчі професії.
Завдання:
- формувати узагальнені уявлення про працю дорослих, його соціальної значущості;
- сприяти накопиченню уявлень про професії пов'язаних з мистецтвом: співак, танцюрист, диригент; музикант;
- збагачувати мова;
- розвивати уяву, фантазію, творче начало, активність, самостійність мислення;
- виховувати працьовитість та повагу до праці дорослих, дружелюбність, взаипомощь, ввічливість.
Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Музика», «Комунікація», «Здоров'я», «Фізична культура».
Попередня робота: бесіди, заняття, екскурсії ознайомлення з працею дорослих, професіями; дидактичні, сюжетно - рольові ігри; придбання та виготовлення вихователями спільно з дітьми необхідних атрибутів, інструментів, предметів для знайомства дітей з професіями; читання художньої літератури; відгадування загадок про професії.
Обладнання: музичний центр, планшетний комп'ютер, проектор, музичні інструменти, паличка, опорна таблиця «Розкажи - но».
Хід заняття
Діти заходять в зал.
Музичний керівник: Доброго ранку хлопці! Ось і знову музичний зал гостинно відчинив свої двері, запрошуючи нас поринути у чарівний світ музики. Але, насамперед нам необхідно привітати один одного та всіх присутніх.
Адже недарма придумано
Просто і мудро.
Вітатися При зустрічі
«Доброго ранку!»

Валеологічна пісенька - распевка з оздоровчим масажем «Доброго ранку!» сл. і музика Арсеневской.
Муз.рук. Я вчора склала цікаву комп'ютерну гру, в якій ми познайомимося з цікавими творчими професіями. А з якими давайте дізнаємося.
Сідайте зручніше. (Показує порожню картинку. Слайд презентації)
Хлопці, подивіться на екран, картинка зникла. Все стерлося. Що ж робити?
Діти.
Залишилися лише курсор і кружечки з цифрами на екрані. Як ви думаєте, вони нам зможуть допомогти? Давайте спробуємо. З чого почнемо?
Діти.
Щоб відновити зображення спробуємо натиснути на один з кружечків. Який кружечок ми виберемо?
(на кружечках написані цифри від 1 до 7)
Муз.рук. Напевно, необхідно навести курсор - стрілочку на гурток 1.
(відкривається картинка з балетками)
Муз.рук. Ой, хлопці що це?
Діти. Балетки
(включаю оплески)
Муз.рук. А хто носить таке взуття - балетки?
Люди якої професії носять таке взуття?
Діти. Танцюристи
А ми з вами теж носимо таке взуття?
Діти.
А для чого?
Діти. Для того, щоб танцювати, тягнути носочок, виконувати красиві рухи.
А що робить танцюрист?
Діти.
Муз. рук. Професія танцюрист - складна і важка, показувати через руху сюжет музики. Різних танців дуже багато і рухів. Які ви знаєте танці? Є і вальс і ... (танго, бариня, кадриль)
Діти.
Ми з вами, вірно, відповіли, можна перейти до наступного завдання.
До якого завданням перейдемо?
Діти.
Подивіться на картинку. Відгадайте, що це за танець?
(показую малюнок з танцем полька №2)
Діти.
Як діти танцюють? Подивіться, діти на картинці високо піднімають ніжки як би підстрибуючи. Що вони виконують? Який рух?
Діти
(включаю оплески)
Муз. рук. Ви вірно відповіли. Основний крок польки - поскоки, виконується з високим підніманням колін при подпрыгивании.
Муз. рук. При виконанні поскоков ставимо руки на пояс, спинки тримаємо прямо.
Дивіться уважно, як я тримаю спинку. А хто хоче спробувати? Виходьте разом з вихователем Світланою Володимирівною і виконаємо рух під музику.
Діти виходять на килимок.
Вправа поскоки.
(звертати увагу на виконання поскоков дітьми, відзначаючи і виділяючи дітей, у яких виходить найкраще)
Виконують поскоки під музику.
Ми з вами вчили руху, якого танцю? Хто запам'ятав? А ким були?
Діти.
Здорово. Танець полька. Ми були танцюристами.
Перейдемо до наступного завдання. Яку цифру потрібно натиснути? Цифру №3.
(йдуть до комп'ютера)
(натискаю цифру 3)
Муз. рук. Скажіть мені, що зображено на картинці?
Діти. (ноти)
(включаю оплески) (якщо діти не правильно дадуть відповідь, зауважити, що комп'ютер не оцінив цей відповідь, значить треба ще подумати)
Муз. рук. Правильно, це ноти. А для чого вони потрібні? Хто користується нотами?
Діти.
Відкривається картинка №4, включаю оплески.
Муз. рук. для кого пишуть ноти? Хто зображений на картинці?
Діти.
Муз. рук. Люди якої професії користуються нотами, а людям професії, в якій співають, потрібні ноти? Хто ці люди?
Діти.
Муз. рук. А яких ви співаків знаєте?
Діти.
А хто пише ноти?
Діти.
Послухайте, як справжні співаки співають.
Слухання запису співу співака.
Муз. рук. Красиво, вам сподобалося?
Перш ніж вони починають співати, співаки свій голос виспівують.
Діти.
Муз. рук. Виспівують свій голос - маленькими пісеньками, распевками. Распевка - потрібна для підготовки голоси для співу, для розігрівання голосового апарату.
Послухайте дитячу співанку «Горошина».
Распевка «горошина»
Муз.рук. Вам сподобалася распевка? Підспівуйте, распевайте свій голос.
(виконання в повільному темпі, 2 частина в швидкому, по фразах, хлопчики і дівчатка)
А тепер вийдемо як справжні артисти на сцену до гостей і заспіваємо пісню «Мамо». Спинки выпрямим.
Спів пісні «Мамо». ( слова: А. Афлятунова , музика: Ст. Каніщев)
Муз. рук. Гарна пісенька вийшла, дуже співуча і ніжна.
Я думаю пора перейти до наступного завдання.
Скільки залишилося завдань? (3)
Діти йдуть до комп'ютера.
Натискаю картинку №5.
Муз. рук. хлопці що це?
Діти.
Муз. рук. Які інструменти ви знаєте? Назвіть?
Діти. (Тріскачки, бубон, гармошка, балалайка, ріг, ложки, бубонці, сопілка, рубель)
(включаю оплески)
Ці інструменти, якого оркестру? А які ще оркестри ви знаєте?
Народний симфонічний.
Муз. рук. Знову все правильно визначили. Як називається професія людей, що грають на музичних інструментах?
Діти. (музиканти)
(Відкриваю картинку №6)
(включаю оплески)
Муз. рук. музиканти. Коли кілька музикантів об'єднуються і грають разом, як називається цей колектив?
Діти.
Звичайно - оркестр або ансамбль.
У мене теж є інструменти, є виконавці - музиканти. Це ви. Кого ж нам ще треба. Хто керує цілим оркестром?
Щоб відповісти на це питання, потрібно подивитися наступну підказку - завдання.
(відкриваю картинку №7)
Муз. рук. Хлопці, що зображено на картинці?
Діти. (паличка)
Муз. рук. На що схоже? Що це за паличка?
Діти.
Муз. рук. Якщо ми з вами говоримо про творчих професіях, хто користується таким інструментом?
Діти.
Муз. рук. Правильно. Інструмент диригента - його паличка, а іноді і руки. Диригент найголовніший в оркестрі. Без нього не можна обійтися. Інструменти у нас є, музиканти є, ми з вами з'ясували, що керує оркестром диригент. Хто хоче пограти на інструментах, під керівництвом диригента?
Зіграємо в гру «Оркестр».
(викладаю інструменти по колу на стільці, один інструмент - не російський народний. Пропоную дітям під музику рухатися по колу. Як тільки музика зупиниться - взяти той інструмент, який опиниться біля ніг. І під музику пограти на ньому.) Виходить грати вихователь в центрі в ролі диригента. Потім вихователь входить в коло до дітей і вже дитина стає диригентом.
Муз.рук. Чудовий ансамбль, але от тільки звучання всіх інструментів було саме до російської танечний музиці. Подивіться, всі інструменти народні?
Діти.
Муз.рук. Ну ось, тепер все в порядку, продовжуємо.
(Потім покласти і знову рухатися під музику і ...)
А як ви думаєте, крім оркестру диригент ще десь потрібен? Хто не може без нього обійтися? Кому він допомагає?
Діти.
Муз. рук. так, диригент керує не тільки оркестром, але і показує коли вступати співакам, а також і танцюристам.
Муз. рук. ми впоралися з усіма завданнями, я вас вітаю.
Про яких професіях творчих сьогодні дізналися...
А що ж їх всіх об'єднує. Що у всіх професій є загальне однакову (музика)
Я рада була з вами зустрітися. Думаю, що на наступний раз ми з вами підемо в світ музичних інструментів.
Я хочу вам подарувати диск з цими завданнями, тепер у вас в групі буде музична комп'ютерна гра.
(віддаю вихователю)
Попрощаємося з вами як співаки, припоєм «До побачення», як танцюристи «Реверанс, уклін», як музиканти «Прохлопаем ритм».
Література.
1.Агеева І.Д. 500 загадок - складок для дітей. М., 2012.
2.Арсеневская О.М. «Система музично-оздоровчої роботи в дитячому садку» м.волгоград, вид. «Вчитель», 2009
3.Зацепина М.Б. розвиток дитини в музичній діяльності. Огляд програм дошкільної освіти. М., 2010.
4.Соломенникова О.А. основні та додаткові програми ДОУ: Метод. посібник. М., 2006.