Реклама












Конспект уроку письма в 1 класі по темі «Рядкова буква т»


Конспект уроку по темі листа «Рядкова буква т»
Автор: Комлєва Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів МКОУ «Уйская початкова школа», с. Уйское, Челябінська область
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку письма в 1 класі по темі «Рядкова буква т». (УМК «Школа Росії». В.Г. Горецький «Пропис №2» до «Абетки» Т. В.Г. Горецького). Даний матеріал буде корисним вчителям перших класів. Це конспект уроку письма, який проводиться відразу після уроку навчання грамоти, на якому діти виділяли звуки слів і навчилися позначати їх буквами Т, т.
Цілі:
1. Навчити каліграфічно правильно писати прописну букву «т». Вчити писати склади-злиття з даної букви, слова, речення.
2. Продовжувати роботу з розвитку фонематичного слуху дітей, пам'яті, уваги, логічного мислення.
3. Виховувати акуратність, старанність у роботі.
Тип уроку: відкриття нових знань
Форма уроку: урок-подорож
Методи уроку: проблемний, аналізу і синтезу, словесно-наглядний
Обладнання: малюнок кошики, за кількістю дітей малюнки червоних і зелених яблук, малюнки 9 осінніх листочків, 3 елемент рядкової букви «т» на магнітній основі, зображення 4 гномиків.
Хід уроку
1. Організаційний момент
На екран проектується зображення маленького хлопчика.

- Сьогодні нас один хлопчик запрошує на прогулянку у казковий осінній ліс.

- Ми назбираємо повну кошик знань. Хочете?

2. Повторення
- Раптом подув вітер! Всі доріжки листям задув.
На екран проектується анімаційна картинка листопада.

-Розчистимо стежки і дізнаємося за якою пройдемо.
(На дошці написані літери «а, в, н, і, и». Частина кожної букви прикриті осінніми листочками)

- Перша стежина. Які букви за листочками?
- Знайдіть зайву. (н)
- Чому? (Всі букви позначають голосні звуки, а буква н - позначає приголосні звуки)
- Подивіться на другу стежку, дізнайтеся які букви сховалися тут? (с, н, о, к)

- Яка літера зайва? (про - тому що вона позначає голосний звук, а інші букви позначають приголосні звуки)
- Хлопчик нас просить поквапитися і дарує предмет нам в допомогу.
- Вгадайте.
- Ми ходимо вночі, ходимо днем.
А все ж з місця не зійдемо. (годинник)

- Який звук видають годинник? (тік-так)
- Скажіть окремо «Тік»
- Послухайте перший звук, вимовте його.
- Який він? (Приголосний)
- Чому?
- Який це звук? (М'який, глухий, парний)
- Вимовте слово «Так»
- Послухайте перший звук, вимовте його.
- Який він? (Приголосний, твердий, глухий, парний)
- Ми з вами пригадали багато знання і тому можемо в кошик покласти яблучко-знання.

3. Визначення теми і мети уроку
- Звуки [т, т′] позначаються літерою. Який? (т)
- Скільки букв «т»? (Чотири. Дві друковані, дві письмові)

- Хто здогадався яку букву ми будемо вчитися писати? (т)
- Чому вчитимемося? (Будемо вчитися правильно писати букву т, склади з цією буквою, слова.)
- Отже, за якою стежкою ми підемо сьогодні? (По стежці з приголосними літерами).
4. Підготовка до письма.
- Розімніть пальчики. У нашому лісі водяться тварини.
  
(На кожну сказану сходинку з'єднуємо по черзі пальчики правої і лівої руки і назад)
- Дикі тварини
Водяться в лісі.
Тут можна побачити
Вовка і лисицю,
Зайця і ведмедя,
Білку, дикого кабана.
Ховає всіх надійно
Лісова тиша. (На цих словах прикладаємо вказівний пальчик до губ)
5. Тренувальне лист
- На сторінці 20 в прописі нас чекає лісова стежка і хлопчик.
- Дайте ім'я йому. (Тіма)
- Чому він з телефоном? (У слові «телефон» перший звук [т′])
- Звідки почнемо писати стежку? (Знизу вгору)
- Як ви дізналися? (Стрілка показала)
- Зверніть увагу, що лінія нахилена вправо сильніше. Вгорі заокруглюємо, торкаючись верхньої лінії, потім нахил з закругленням внизу, торкаючись нижньої лінії.
- Отже, прописуємо. (Діти обводять хвилясту лінію)
- У нас з вами гарно вийшло і ми можемо додати яблучко-знання в кошик.
6. Физминутка

- У кінці стежки нас зустрічає коза. Тося або Зося? (Тося)
- Чому? (Перший звук [т])
(під пісеньку-потешку «Давай коза поскаче» діти виконують рухи)
7. Робота з елементами
- Весела коза Тося дарує вам окремі елементи.

- Зараз ми пропишемо ці елементи. Як?
- Перший - зверху вниз похила.
- Другий - знизу вгору з закругленням угорі і похила вниз.
- Третій - так само як і другий, тільки ще закруглення внизу.
- Тепер ви пропишіть-обведіть ці елементи самостійно в рядку. (Діти обводять великі елементи в прописі)
- І з цим завданням ми впоралися, і яблучко-знання - в кошик.
8. Лист літери
- Давайте зберемо з елементів цілу букву.
(Одна дитина біля дошки)
- Зверніть увагу, що другий елемент починаємо писати з першого, а третій - з другого, щоб у нас не вийшла так

- Правильно зібрана літера

- Отже, як правильно писати рядкову букву т.
(показ вчителя з докладним поясненням)

- Які можуть бути помилки?

- Тіма вам приготував показ букви на екрані
(Використовується диск - електронний додаток до абетки В.Г. Горецького)

- Подивіться уважно.
- Тепер одночасно з показом на екрані спробуємо написати букву ручкою в повітрі.
- Подаруємо Тіме на фартушок цілу букву т. (Діти обводять букву «т» на фартушку у хлопчика на сторінці прописі)
- А тепер в сіточці обведіть літеру «т». (Діти обводять 3 літери)
- І спробуйте до кінця рядки самостійно написати букву.
- Підкресліть найкрасивішу букву, яку ви самі написали.
- І ми ще заробили яблучко в кошик.
9. Физминутка для зору
- Тіма нас запрошує на розминку. (физминутка для зору)
10. Читання і письмо складів.

- Лісові гноми надіслали лист або телеграму? (Телеграму)
- Чому? (У слові «телеграма» перший звук [т′])
- Серед складів сховалося ціле слово. Вони просять знайти його.
- Прочитайте всі склади.

- Який склад є ще й словом? (ти)
- Який склад зайвий? (ти)
- Чому? (перший звук м'який)
- Продовжіть речення «та» до цілого слова.
- «Ту», «ти», «ти».
- Як писати склад «та». (Показ, діти пишуть)
(Аналогічна робота із складами «ту», «ти», «ти»)
11. Читання і письмо слів
- Нам зустрівся казковий персонаж. Хто це?
У лукомор'я дуб зелений;
Золотий ланцюг на дубі тому:
І вдень і вночі _____ вчений
Все ходить по ланцюгу навколо;
Йде направо - пісню заводить,
Ліворуч - казку говорить.
- Хто це? (кіт)

- Прочитайте назву тварини.
- Знайдіть у прописі це слово. Як його правильно писати?
(Учитель показує, діти прописують)
- А тепер прочитайте це слово справа наліво (струм)
- Подивіться на ці два слова. Чим схожі? Чим відрізняються?
- Подивіться як правильно писати це слово.
(Учитель показує, діти прописують)
- Яке ще слово може вийти, якщо літери поміняємо місцями? (хто)
- Молодці! І у нас в кошичку ще з'являється 1 яблучко.
12. Робота з пропозицією
- Ланцюжок, по якому ходить кіт перетворилася на пропозицію.

- Прочитайте. (А до.. ..у.. як ..у..!)
- Яких ланок-літер не вистачає? (літери «т»)
- Якщо ми допишемо букву, що вийде, прочитайте. (А кіт тут як тут!)
- Допишіть відсутні літери.
- Скільки слів у цьому реченні? (5)
- Який знак в кінці речення? (!)
- Як треба читати?
- Прочитайте.
- Молодці! Яблучко в кошик!
13. Робота зі схемою
- А тепер ми будемо чарівниками.
- Перетворимо нашого кота в іншу тварину, змінивши одну букву. (кіт)
- Хто це?

- Чим відрізняється слово «кіт» від слова «кіт»?
- Чим схожі?
- Виберіть схему для слова «кіт»
- Доведіть, що саме ця схема підходить до цього слова.
- Розфарбуйте схему.
- Допишіть до цілого слова.
- Яку букву вписали? (т)
- І з цим завданням впоралися. Отримуєте яблучко.
14. Підсумок
- Яку букву ми сьогодні вчилися писати?
15. Рефлексія
- У вас в кожного на партах лежить по одному червоному яблучку і одному зеленому яблучку. Зараз подумайте, якщо ви вважаєте, що навчилися писати рядкову букву «т» і задоволені собою як ви працювали на уроці, то берете червоне стигле яблучко і ставите (приклеюєте) в нашу кошик. Якщо не навчилися писати букву, то ставите зелене яблучко.