Реклама












Конспект заняття для учнів 1 класу з ОНР 3 рівня


Конспект заняття для учнів 1 класу з ОНР 3 рівня. Тема: Освіта відносних прикметників «Меблі»
Цілі
1.Расширять словник іменників, що позначають меблі: шафа, сервант, буфет.
2.Закреплять вміння утворювати відносні прикметники.
3.Учить правильно вживати дієслова теперішнього часу в однині та множині.
4.Составлять пропозиції з союзом «а».
5.Развивать пам'ять, увагу, мислення, дрібну моторику.
Контингент. Учні першого класу із загальним недорозвиненням мови III рівня.
Завдання. Удосконалювати словник іменників за темою: «Меблі». Закріпити вміння утворювати відносні прикметники, вживати дієслова теперішнього часу, і складати пропозиції. Розвивати психічні процеси.
Попередня робота: Потренувати дітей у групі продовженого дня в зборі меблів з конструктора Лего.
Обладнання. Предметні картинки. Макет квартири (картонної коробки), моделі меблів з конструктора Лего.
Хід заняття.
I частина - вступна.

Організаційний момент. Вправа «Що зайве?»
Логопед називає ряд слів: стіл, ліжко, стіна; труба, крісло, тумбочка; горище, дзеркало, тахта;...
- Пригадайте, які слова були зайві? (Стіна, труба, горище,...) Що це?
Варіант 1.
-Діти, назвіть зайві слова.
Горище, фундамент, стіл; підвал, диван, двері; крісло, труба, підвіконня, підлога, стеля, ліжко.
Варіант 2.
Логопед пропонує назвати меблі, на якій:
а) сидять, б) лежать, в) лежать і сидять.
Відповідь у вигляді картинок виставляється на дошці. Картинки хором називаються і узагальнюються в понятті «меблі».
- Які меблі ви ще знаєте?
- Як називається магазин, де продають меблі?
II частина - основна.
1. Освіта відносних прикметників.
Логопед:
- У меблевому магазині сьогодні розпродаж. Я, продавець - консультант цього магазину, запрошую вас вибрати собі меблі. Наш магазин пропонує великий асортимент столів і шаф. Пропоную вам подивитися столи.
На дошку виставляються картинки із зображенням столів. Логопед вказує на відмінності столів. Діти утворюють назви столів від місця розташування в квартирі (кухонний стіл) і призначення столів (письмовий, столик, обідній).
- Який стіл ви бажаєте придбати?
Дитина:
- Я хочу купити письмовий стіл.
(Картинка видається «покупцеві»).
Потім теж саме проробляється з шафами - білизняний, шафа - шафа, книжкова, посудна - сервант, буфет.
2. Фізкультхвилинка «Меблі».
Один, два, три, чотири Загинають пальці
Багато меблів у квартирі Стискати і розтискати пальці
В шафу повісимо ми сорочку, Встають на носочки, руки вгору
А в буфет поставимо чашку, Руки вперед
Щоб ніжки відпочили
Посидимо трохи на стільці. Присідають
А коли ми міцно спимо,
Ми лежимо На ліжку, Складають долоньки і кладуть під щоку
А потім ми з котом
Посидимо за столом. Присідають
Чай з варенням дружно пили Стискати і розтискати пальці
Багато меблів у квартирі. Розводять руки в сторони
3. Закріплення матеріалу.
Варіант 1. Вправа «Розстав меблі в квартирі».
Виставляється макет квартири. Дітям пропонується змайструвати меблі для квартири і розставити по кімнатах. Діти збирають меблі розставляють в макеті. Дії оречествляются:
- Я поставлю кухонний стіл на кухні.
- Я поставлю журнальний столик в залі біля крісла.
- Я поставлю плательный (білизняний) шафа-шафа в спальні.
Логопед:
- Молодці! Давайте, подивимося, яка квартира у нас вийшла?
Варіант 2.
Вправа: «Де що стоїть?»
Робота проводиться по макету вже обставленій квартири.
Логопед:
- Де стоїть кухонний стіл?
- Де стоїть книжкова шафа? Відповіді дітей.
4. Робота з пропозицією.
а) Логопед звертається до дітей:
- Де стоїть кухонний стіл і сервант?
Дитина:
- Кухонний стіл стоїть на кухні, а сервант в залі.
- Ліжко стоїть у спальні, а в передпокої вішалка...
Пропозиції повторюються кількома дітьми.
б) Логопед:
- У квартиру повернулися господарі. Виставляє фігурки людей: мама - діти.
- Мама сказала: «Зараз ми будемо пити чай. Треба постелити скатертину на стіл. Це може зробити мама і діти. Як скажемо про маму (про дітей)?
Відповідь дітей:
- Мама стелить скатертину на стіл.
- Діти стелять на стіл скатертину.
Логопед:
-Треба розставити посуд. Як скажемо про маму (про дітей)?
-Сім'я п'є чай.
-Попили чаю, тепер треба прибрати посуд. Як скажемо про маму (про дітей)?
-І посуд треба вимити. Як скажемо про маму (про дітей)?
-Посуд треба поставити в сервант. Як скажемо про маму (про дітей).
III частина - заключна.
-В якому магазині ми були? Що купили?
Відповіді дітей.
IV. Рефлексія.
- Хлопці дайте відповідь мені на запитання:
- Сьогодні на уроці я навчився.......
- На уроці було цікаво.......
- На уроці було важко .......