Конспект уроку математики у 3 класі за темою: «Множення. Твір. Множники. Значення твору»
Автор: Кузьменко Наталія Олександрівна, вчитель початкових класів. Державне комунальний заклад «Середня школа № 11 відділу освіти акімату міста Тараз», місто Тараз, Жамбылская область, Республіка Казахстан.
Опис матеріалу: Пропоную Вам конспект уроку з математики у 3 класі по темі «Множення. Твір. Множники. Значення твору». Даний матеріал буде корисним вчителям початкової школи, що працюють за підручником «Атамура». Основна мета даного уроку: розкрити зміст множення.
Цілі:
Освітня - розкриття змісту множення і показ його практичної
значущості.
Розвиваюча - розвиток математичного і логічного мислення, обчислювальних та каліграфічних навичок, пам'яті.
Виховна - виховання дисциплінованості, самостійності, посидючості, акуратності, товариства, інтересу до математики.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Вид уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, таблиця, ручка, дошка, олівець, лінійка, картинки.
Прогнозований результат: учні повинні знати зміст і значення дій
множення.
План уроку:
1. Орг. момент
2. Усний рахунок
3. Хвилинка гарного листа
4. Робота за темою уроку
5. Фіз. хвилинка
6. Закріплення пройденого матеріалу
7.Подведение підсумків
8. Коментування оцінок
9. Повідомлення д/з
Хід уроку:
1. Орг. момент.
- перевірка готовності класу до уроку
- позитивний настрій на сприйняття теми
-Закрийте очі, покладіть праву руку на серце.
-Відчуйте, як воно б'ється і посилає нам імпульси любові, добра, щастя.
-Давайте ці імпульси пошлемо один одному, щоб у нашому класі всі любили один одного, робили тільки добрі вчинки і були завжди щасливі.
- повідомлення теми і цілей уроку
2.Устный рахунок
Я задумала число. Якщо до нього додати 14, то вийде 21.
Сума двох чисел дорівнює 17. Один доданок дорівнює 8. Чому одно інше доданок?
Я задумала число, відняла від нього 6 і отримала 24. Яке число я задумала?
Різниця двох чисел дорівнює 8. Від'ємник дорівнює 9. Чому одно уменьшаемое?
Збільште 8 17.
Зменшіть 33 8.
Знайдіть суму чисел 16 і 5.
Знайдіть різницю чисел 82 і 51.
З якого числа треба відняти 25, щоб отримати 30?
Завдання на розвиток логічного мислення
Різниця у віці двох хлопчиків 3 роки. Одного хлопчика 11 років. Скільки років іншому хлопчикові? (8.)
Скільки різних костюмів може скласти Любочка, якщо у неї 3 спідниці і 6 кофтинок?
Усні обчислення.
5+5+5+5+5+5= 4+4+4+4=
3+3+3+3+3+3= 6+6+6+6+6+6+6=
7+2+7= 9+9=
-Яку дію ми виконували?
-Як числа при додаванні називаються?
-Чи Легко вам було обчислювати?
-А хочете дізнатися, як легше виконати ці обчислення?
3. Хвилинка гарного листа
324
Дати характеристику числа 324
4. Робота за темою уроку
1.робота з підручником, сторінка 9 № 1.
В магазині для продажу потрібно приготувати 9 упаковок, у кожній з яких по 6 огірків. Яку кількість огірків приготували для продажу?
- Що нам відомо з умов цієї задачі?
- Давайте порахуємо кількість огірків.
- Що повторюється? Скільки разів?
- Подивіться, як це записано у підручнику?
- Цю суму можна записати коротко:
6х9 (6 - це число, яке складають, 9 - це кількість доданків.)
- Говоримо по 6 взяли 9 разів.
2.Ознакомление по таблиці з компонентами множення.
Вираз 6 х 9 - твір;
54 - значення твір;
6 і 9 множники;
6 - перший множник, 9 - другий множник;
. або х - знаки множення.
Дія, за допомогою якого знаходять значення твору, називають множенням.
Перший множник, другий множник, значення твору - це компоненти множення.
3. Читання за підручником:
6 х 9 = 54 читають: «Шість помножити на дев'ять, вийде п'ятдесят чотири».
Висновок: Дія, за допомогою якого знаходять значення твору, називають множенням.
5. Фіз хвилинка
Раз - піднятися, потягнутися,
Два - зігнутися, розігнутися,
Три - в долоні три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири - руки ширше,
П'ять - помахати руками.
Шість - на стільчик тихо сісти.
6. Закріплення пройденого матеріалу
1. Усно
У кожній коробці по 6 олівців . скільки олівців у двох таких коробках?
6+6 = 12
6х2 = 12
У двох коробках 12 олівців.
2. Робота за підручником біля дошки
Сторінка 9 № 2.
Заміни суму твором:
3+3+3+3 14+14+14
5+5+6 28+28+28+28
Сторінка 10 № 3
Заміни твір сумою:
6х4 6+6+6+6
12х5 12+12+12+12+12
7х3 7+7+7
48х2 48+48
30х4 30+30+30+30
Рішення завдання № 7
У саду зібрали 85 кг агрусу, 16 кг малини, а смородини на 25 кг більше, ніж аґрусу і малини разом. Скільки кг смородини зібрали в саду?
Агрусу - 85 кг
Малини - 16 кг
Смородини - ?, на 25 кг більше, ніж аґрусу і малини разом
(85+16) + 25 = 126 (кг)
Відповідь: 126 кілограм смородини.
Самостійно
Сторінка 10 № 6 Визнач периметр квадрата, довжина сторони якого дорівнює:
3+3+3+3=12 (см) 5+5+5+5=20 (см) 2+2+2+2=8 (см)
Р=12 см Р=20 см Р=8 см
7. Підведення підсумків
- Про що ми сьогодні говорили на уроці?
- Що таке множення?
- Який настрій був у протягом уроку? Чому?
8. Коментування оцінок
- За урок отримують...
9. Домашнє завдання: сторінка 10 № 4, 8.